TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

2015 YILI ETKİNLİKLERİMİZ

Eklenme Tarihi : 16 Ocak 2015 Kategori : Etkinliklerimiz | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 815 kez okunmuş.

31 Aralık 2015 Etimesgut Belediyesi tarafından Engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunulan 2 adet asansörlü servis aracı ile tekerlekli ve akülü araba kullanan engelli vatandaşlarımızdan hastaneler, çeşitli kamu kurum ve kuruluşları, sınavlar ve sosyal etkinliklere 377 kişi evlerinden alınarak götürülmüş, tekrar evlerine getirilmiştir.

 

29 Aralık 2015 Tarihinde Etimesgut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulunda okuyan engelli gençlerimiz hocaları eşliğinde Halı sahamız da düzenli olarak haftalık antrenmanlarını yapıyorlar.

 

Etimesgut Belediyesi Sosyal Tesislerindeki Spor Kompleksleri ve Yüzme Havuzlarının Engellilerin Ücretsiz Faydalandırılması ve Engellilerin Yönlendirilmesi Tarafımızdan Takip Edilmektedir.

 

 

22 Aralık 2015 Tarihinde Etimesgut Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulunda okuyan engelli gençlerimiz hocaları eşliğinde Halısahamızda düzenli olarak haftalık antrenmanlarını yapıyorlar.

 

İŞTE BU GÖZLERİN DEĞİL KALPLERİN GÖRDÜĞÜNÜN GERÇEĞİDİR

19 Aralık 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisimizde Braille Alfabesiyle kurs alan öğrencilerimiz KUR’AN-I KERİM’i parmak uçlarıyla ruhlarına aktarıyorlar. KUR’AN okumak için gözlerin değil kalplerin görmesi gerekli çocuklarımızda bu işi kalpleriyle çözdüler. Kendisi de Görme engelli olan Öğretmenimiz Aygül ÖZEN 4 yıldır Görme engelli bireylere yönelik Teday Derneğinde gönüllü eğitim sürdürüyordu. Belediye Başkanımız Sevgili Dostumuz Sayın Enver DEMİREL’in 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Günün özelliğine istinaden bu kursların gelişmesi gerektiğini ifade ederek kursları Kent Konseyi Engelliler Meclisinde Aygül ÖZEN’in de istihdamı sağlanarak devam edeceği sözünü vermesiyle kurslar Etimesgut Kent Konseyinde başlatıldı. Bu özel kurslarımıza desteklerini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımıza Teşekkürlerimizi sunuyor, Öğretmenimiz ve kursiyerlerimize başarılar diliyoruz . Allah başarılarını daim etsin.

 

16 Aralık 2015 Üyemiz  Yunis USLU’nun muhteşem eserlerinin tadilatlarını yapmak Zeynep kızımıza nasip oldu. :)

 

16 Aralık 2015 Tarihinde Engellilerin 1950 Memur Kadrolarına Atama Törenine katıldık. Bakanlarımız ve Milletvekilleri ile birlikte Atamaları Gerçekleştirdik. Yerleşen Kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.

 

 

14 Aralık 2015 Tarihinde Gülsüm Nine’mizin Hediyeleri Geldi..

Uşak’ta yaşayan 86 yaşında ki Gülsüm ÇAĞATAY boş zamanlarında yaptığı takılarla farklı illerdeki engelli evlatlarını sevindirmek için girmiş bu yola. Yalnızca Takı yapmakla kalmayıp, yazdığı şiirlerden göndermiş bizlere.. Kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, hassasiyetinden olayı tebrik ediyor ellerinden öpüyoruz.. Gülsüm Nene’mizin hediyelerini engelli hanım kardeşlerimize birer biere teslim ediyoruz.

 

 

Hizmet merkezimizin bakım onarımları düzenli bir şekilde takip edilerek, gerekli görsel dekorasyonlar duvar kağıdı, led aydınlatmalar, yağlı boya manzara çalışmaları, giriş-çıkış zeminlerinde halı kaplamalar, deri sandalye takımları, ahşap lambiri kaplamalarla birlikte bahçemizde gül ve çam ağaçları dikimleri gerçekleştirilmiştir. Son derece temiz, düzenli, nezih bir ortam sağlanarak günlük gelen konuklarımız çay, kahve ve çeşitli ikramlarla ağırlanarak, salonumuzda günlük kullanıma sunduğumuz laptop bilgisayarlardan engelli bireylerin internet kullanımlarına olanaklar sunulmuştur.

 

 

 

 

Etimesgut Belediye Başkanımız Sayın Enver DEMİREL tarafından gönderiler 250 adet oyuncak engelli çocuklarımıza hediye edilmiştir. Yıl boyunca merkezimize gelen engelli çocuklara tarafımızdan tek tek teslimleri yapılarak, çocuklarımız sevindirilmiştir.

 

 

12 Aralık 2015  Kent Konseyi Engelliler Meclisimiz haftanın 6 günü ve Teday Derneği Hizmet Merkezimiz haftanın 7 günü yedi kişilik çalışma ekibiyle 3 stajyeri ile engellilere yönelik kapsamlı ve çeşitli çalışmalar yapmaktadır. 4000 kayıtlı engelli üyesine yasal hakları hususlarında kısa mesajlar ve sosyal medya aracılığı ile sürekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Üye kayıtlarının sürekli güncel tutulduğu, kayıtlılar arasında bulunan ihtiyaç sahibi mağdur üyelerimizin imkanlar dahilinde acil durumlarında çeşitli desteklemeler, gıda yardım paketleri, tekerlekli sandalye, akülü araba, yürüteç  gibi çeşitli medikal araç gereçlerin teslimleri yapılmaktadır. Vatandaşlardan da gelen çeşitli malzemeler de değerlendirilerek ihtiyaç sahibi engellilerimize teslim edilmektedir.

 

11 Aralık 2015 Tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinde Seyfi SALTOĞLU Başkanlığında, Ankara’nın ilçelerinde bulunan  Kent Konseylerinin Başkanlarıyla bir araya gelinerek önemli müzakereler yapılmıştır. Toplantıda Başkanımız İlimdar BOZTAŞ’ da engellilere yönelik çalışmalar hususunda bilgilendirmeler yapmıştır.

 

 

 

10 Aralık 2015 Tarihinde Etimesgut Kent Konseyi Başkanı  Sayın Seyit SARP İle Başkanımız İlimdar BOZTAŞ çalışmalarımız hususunda istişareler yapıyorlar.

 

9 Aralık 2015 Tarihinden itibaren Engellilere yönelik KUR’AN-I KERİM Kurslarımız Etimesgut Kent Konseyi 2. Katta Engelliler Meclisinde Görme Engelli Hocamız Aygül ÖZEN Tarafından Devam Ettirilmek üzere Engelliler Meclis odamızda gerekli düzenlemeler yapılmıştır.

 

İhtiyaç sahibi engelli bireylere yönelik; hayırsever vatandaşlardan, çeşitli kurum, kuruluşlardan ve dernek bütçesinden teminleri sağlanan malzemelerin teslimleri büyük hassasiyet ile yapılmaktadır.

 

 

 

8 Aralık 2015 Tarihinde Üyelerimizin Merkezimizi Ziyaretlerinden Kareler..

 

 

 

5 – 11 Aralık 2015 Tarihleri arasında Üyelerimiz Merkezimizde Yoğun Bir şekilde EKPSS Tercihlerini Yapıyorlar. Engelli Memur Adaylarımıza Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Teday Ailesi olarak başarılar diliyoruz.

 

 

5 Aralık 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşler Müdürlükleri ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi İş birliği ile düzenlenen etkinlikte birbirinden güzel oyunlarla çocuklar keyifli anlar yaşadı. Etimesgut Kent Konseyi Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte katılımcı çocuklara Belediye Başkanımız Sayın Enver DEMİREL’in hazırladığı çeşitli hediyeler dağıtıldı. Programda konuşma yapan Başkanımız İlimdar BOZTAŞ Etimesgut’ta engelliler için yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yaptı.

 

 

 

3 Aralık 2015 Tarihinde Dünya Engelliler Günü Etkinliği

Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşler Müdürlükleri, Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Teday Derneği iş birliği ile Göksu Park’da Nezih bir mekanda düzenlenen etkinliğimizde konuşma yapan Etimesgut Belediye Başkanımız Sayın Enver DEMİREL Engellilere yönelik hizmetlerin arttırılarak devam edeceğini vurgulamış, asansörlü servis minibüslerine bir yenisini daha ekleyerek hizmete sunmuştur. Engelsiz Yaşam Merkezi İnşaatının devam ettiğini, Görme Engelli çocuklarımızın Braille alfabe ile aldığı Kur’an Kurslarının çalışma koşullarının kolaylaştırılacağını ayrıca engellilerin tatil organizasyonlarınında önemli olduğunu vurgulayarak bu hizmetimizin de geleneksel hale geldiğini arttırılarak devam edeceğini ifade etmiştir. Engelli bireylerin başarılarının öne çıktığı programda zor şartlar altında eğitimlerini sürdüren iki yıl üst üste normal çocuklar arasında okul birinciliği alan 11 yaşındaki görme engelli olan Ülküm Ece AYBAY’ın sunumu ve ileri seviyede fiziksel engeli bulunan Atilla KIRIKTAŞ ise mühendislik diplomasını Etimesgutlulara hediye ettiğini “bu başarımda Belediye Başkanım Sayın Enver DEMİREL ve TEDAY Başkanım Sayın İlimdar BOZTAŞ vardır” diyerek teşekkür etti. Organizasyona çok sayıda engelli bireyin iştirakı ile Etimesgut Belediyesi Başkan Yardımcılarımız, Birim Müdürlerimiz, Siyasi Partilerimizin İlçe Başkanları, Etimesgut Belediyesi MHP, AK PARTİ ve CHP Meclis Üyeleri, Etimesgut Müftümüz, Türkiye Gaziler Vakfı Etimesgut ve Sincan şube başkanı, Türkiye Kızılay Derneği Etimesgut şube Başkanı ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları da iştirak etmiştir. Türkiye Kızılay Derneği Etimesgut Şube Başkanı Sayın Eyüp URAL da Başkanımız İlimdar BOZTAŞ’a plaket takdim etmiştir. Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Teday Ailesi olarak tüm katılımcı ve destekçilerimize teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

3 Aralık 2015 Dünya Engelliler Gününde Başkanımız İlimdar BOZTAŞ tarafından Etimesgut Belediye Başkanımız Sayın Enver DEMİREL ve Eşi İlknur Hanımefendi’ye Engellilere yönelik hassasiyetlerinden dolayı çiçek takdimi yapılmıştır.

 

 

3 Aralık 2015 Dünya Engelliler Gününde Türkiye Kızılay Derneği Etimesgut Şube Başkanlığı tarafından Başkanımız İlimdar BOZTAŞ’a önemli çalışmalarının dolayı plaket sunumu yapılmıştır.

 

 

 

3 Aralık 2015  Dünya Engelliler Gününde  Türkiye Gaziler Vakfı Etimesgut ve Sincan Başkanı Sayın Gazi Alparslan HÜYÜK Merkezimizi ziyarette bulundular.

 

 

 

3 Aralık 2015 Tarihinde Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Anıtkabir’e Çelenk Koyma Törenine Yönetim Kurulumuz ile birlikte iştirak edilmiştir.

 

 

2 Aralık 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Aralık Ayı Meclis toplantısında gündem görüşmeleri ile beraber 3 aralık Dünya Engelliler Gününe ilişkin Başkanımız İlimdar BOZTAŞ söz alarak ilçemizde yapılan çalışmalar ve yapılmasını ön gördüğümüz hususlarla ilgili bilgilendirme yapıyor.

 

24 Kasım 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşler Müdürlüklerince Öğretmenlerimiz için özel olarak hazırlanan programa  Etimesgut Belediye Başkanımız Sayın Enver DEMİREL ile birlikte iştirak edilmiştir.

 

 

 

15 – 18 Kasım Tarihleri arasında Etimesgut Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kültür gezileri kapsamında Kuzey Kıbrık Türk Cumhuriyetine Etimesgut Belediye Başkanımız Sn Enver DEMİREL, Başkan Yardımcılarımız ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet ile birlikte katılım sağlanmıştır.

 

 

14 Kasım 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesinin Eryaman’da 132 dönümlük arazide düzenlediği ağaç dikim törenine Yönetim Kurulumuz İle birlikte iştirak edilmiştir. Şehrimize bu güzel yeşil dokuyu kavuşturan Belediye Başkanımız Sn. Enver DEMİREL’e ve Ekibine Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Teday Ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

5 Kasım 2015 Tarihinde Polatlı Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, Polatlı Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Etimesgut Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünden oluşan heyet merkezimizi ziyarete geldiler. Ziyarette engellilere yönelik çalışmalar hususunda çeşitli istişareler yapılmıştır.

 

 

17 Ekim 2015 Tarihinde Etimesgut Kent Konseyi 16. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirilmiştir. Genel Kurulda Kent Konseyimizin Meclisleri gerçekleştirdiği faaliyetleri okuyarak ilerleyen günler için tavsiye kararlarını sundular. Bizde Engelliler Meclisi olarak çalışmalar hakkında gerekli bilgilendirmeleri yaparak yeni tavsiye kararlarımızı sunduk. Etimesgut Belediye Başkanımız Sayın Enver DEMİREL’de yaptığı konuşmasında şehrimizdeki çok sayıda hizmetlerle birlikte Engelsiz Yaşam Merkezinin inşaatının başladığı müjdesini verdi. Asansörlü servis araç sayısının ikiye çıkartıldığı, engellilerin tatil organizasyonlarının devam edeceğini belirterek, sorumluluk gereği her hizmeti sunacaklarını söyledi. Yoğun katılımın olduğu Genel Kurulda bizleri yalnız bırakmayan herkese Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Teday Ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

16 Ekim 2015 Tarihinde Etimesgut Aşağı Yurtçu Mahallemizde Belediye Başkanımız Sayın Enver DEMİREL, Müftümüz Sayın Yunus CAN, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Meclis Üyelerimiz, Siyasi Partilerin İlçe Temsilcileri ve Mahalle sakinleriyle birlikte Cami inşaatının temel atma törenine Yönetim Kurulumuzla birlikte iştirak edilmiştir.

 

1 Eylül 2015 Tarihi itibariyle 2015-2016 Eğitim Öğretim Döneminde kullanılmak üzere Ankara Büyükşehir Belediyesinden temin ettiğimiz, kırtasiye, çanta ve setleri, kışlık kaban ve bot şeklindeki  malzemeler ihtiyaç sahibi engelli bireylerimize teslimleri yapılmıştır. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Ekibine TEDAY Ailesi olarak şükranlarımızı sunarız.

 

31 Ağustos 2015 Tarihinde Görme Engelli KURAN Kursu Öğrencilerimiz ile kurs sonrası sohbet Devamında ise Zilli top ile halı sahada penaltı vuruşları yapılmıştır.

 

 

10 Ağustos 2015 Görme Engelli çocuklarımız için hazırlanan Braille Alfabeyle yazılmış KUR’AN-ı KERİM dağıtımları devam ediyor. Kurslarda başarılı olan çocuklarımıza da çeşitli hediyeler veriliyor. Kurs gören çocuklarımıza başarılar diliyorum.

 

30 Temmuz 2015 Tarihinde Şehit Hamza Yıldırım’ın  Etimesgut’taki evine taziye ziyaretinde bulunulmuştur.

 

Ramazan Ayı boyunca hayırsever vatandaşlarımızdan gelen ve derneğimiz imkanları doğrultusunda dernek bütçesinden satın alınan ramazan yardım paketleri mağdur ihtiyaç sahibi üyelerimize ayni teslim makbuzları karşılığı teslim edilmiştir.

 

 

14 Temmuz 2015 Tarihinde Derneğimiz ve Kent Konseyi Engelliler Meclisimizin Yürütme ve Denetim Kurullarından oluşan grubumuza iftar yemeği verilmiştir.

 

 

 

10 Temmuz 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşler Müdürlükleri, Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Teday Derneği iş birlikleri ile  üyelerimizi Yunus Emre Sevgi Parkında bir araya getirdik. Etimesgut Belediyesi’nin sağladığı iftar yemeğinde 1000’i aşkın engelli oruçlarını açtı. Programa Etimesgut Belediye Başkanımız Sn. Enver DEMİREL, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Etimesgut Belediye Başkan Yardımcıları, MHP, AK Parti ve CHP Belediye meclis üyeleri, Bürokratlar, Muhtarlar ve çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri iştirak etti. Programa Türkiye Sakatlar Konfederasyon Genel Başkanı Yusuf ÇELEBİ yönetimiyle birlikte, Ankara kent konseyi engelliler meclis başkanı Yıldıray ÇINAR yönetimiyle, Etimesgutlu Müteahhitler derneği başkanı Baki ÇELEN yönetimiyle, SERÇEV başkanı Sinem ERSOY yönetimiyle, Etimesgut Kent konseyi başkanı Nazım İLGİ yönetimiyle katıldı. Organizasyonda günün önemine binayen konuşmasını yapan Başkanımız İlimdar BOZTAŞ, engellilere yönelik yapılan çalışmaları ve faaliyetleri anlattı. Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL de Engelsiz Yaşam Merkezinin ihalesinin yapıldığını yirmi milyon liralık bir Yatırımı bayramdan sonra başlatacakları müjdesini verdi. Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve  Teday Ailesi olarak organizasyonda emeği geçen herkese Teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

7 Temmuz 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşler Müdürlükleri ve Meclis Üyelerinin Irak Türkmenlerine hazırladığı iftar yemeğine iştirak edilmiştir.

 

6 Temmuz 2015 Tarihinde Etimesgut Müteahhitler Derneğinin Cumhuriyet Lezzet Dünyasında düzenlediği iftar yemeğine Yönetim Kurulumuzca iştirak edilmiştir.

 

 

4 Temmuz 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşler Müdürlüklerince düzenlenen iftar yemeğine üyelerimiz ile birlikte katılım sağlanmıştır.

 

29 Haziran 2015 Tarihinde Görme engelli minik yüreklerimize braille alfabe ile görme engelli olan öğretmenimiz tarafından haftada üç gün Merkezimizde KUR’AN-I KERİM kursu verilmektedir. Dört yıldır devam eden KUR’AN kursumuza katılan çocuklarımızın tamamı KUR’AN-I KERİM’e geçmiştir.

 

25 Haziran 2015 Tarihinde Üyelerimizin derneğimize ziyaretlerinden kareler..

 

21 Haziran 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesi   Kültür ve Sosyal Yardım İşler Müdürlüğünün düzenlediği Ramazan Etkinliklerinde Şanlıurfa Sıra Gecelerine Yönetim Kurulumuzla birlikte iştirak edilmiştir.

 

21 Haziran 2015 Tarihinde Derneğimiz Başkanı İlimdar BOZTAŞ, Yıldıray ÇINAR ve Ayhan METİN’in hazırlayıp sunduğu Meteorolojinin Sesi Radyosu “Farklı Bakış” programının canlı yayınına  konuk olmuştur.

 

13 Haziran 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşler Müdürlüğünün  düzenlediği Toplu Nikah ve Sünnet Şölenine Yönetim Kurulumuz ile iştirak edilmiştir.  Ünlü sanatçılarımız Turgay Başyayla ve Hüseyin Kağıt ile her yıl olduğu gibi bu yılda coşkulu bir şekilde gerçekleşmiştir. Evlenen çiftlerimizi ve sünnet olan çocuklarımızı Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Teday Ailesi olarak tebrik ediyoruz.

2 Haziran 2015 Tarihinde Başkanımız İlimdar BOZTAŞ Etimesgut Belediyesi Meclis oturumunda engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalar hakkında meclise hitaben konuşma yapmıştır.

 

25 – 30 Mayıs 2015 Tarihleri Arasında Etimesgut Belediyesi’nin düzenlediği “Engelliler Denizle Buluşuyor” adlı etkinliğe derneğimizden talep edilen engelli vatandaşlar tespit edilerek gerekli yönlendirmeler yapılmış olup  9. Gurup 120 Kişilik kafilesiyle Alanya 5 yıldızlı Kâhya RESORT otele yerleşti. Daha önce götürülmemiş kişilerden oluşturulan engelliler deniz, kum, güneş ve doğanın en güzel yüzüyle buluşturuldu. Organizasyona engelli çocukların yanında anneleri, evli olan engellilerin yanında eşi refakat ederek geziye katılım sağlandı. Engelli vatandaşlarımız, Etimesgut Belediyesinin ücretsiz sunduğu bu hizmet sayesinde  yaşam mücadelelerindeki yılların birikimi olan beden yorgunluklarını üzerlerinden atıyor, rehabilite olup moral depoluyorlar. Annelerimiz çocukları ile evli çiftlerimiz eşleriyle deniz, kumsal ve havuzlardan doyasıya faydalanıyorlar. Böylesi güzel bir hizmeti sunan Etimesgut Belediye Başkanımız Sn Enver DEMİREL’ e Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve  Teday ailesi olarak teşekkür ediyoruz. 

 

20 Mayıs 2015 Tarihinde EKPSS Memur Atamaları ve Kura Çekilişlerinde Konfederasyon, Platform ve Dernekler olarak hazır bulunduk. Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun da katıldığı programda ataması yapılan Engelli, Gazi, Şehit Aileleri ve Sosyal Hizmetler kapsamında olan gençlerimize yeni mesleklerinde Başarılar Diliyoruz.

,

19 Mayıs 2015 Tarihinde Ankara milletvekilleri ile birlikte ESAV  Erzurumlular Vakfı’na ziyaret gerçekleştirilmiştir.

 

16 Mayıs 2015 Tarihinde Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Cuma ve Cumartesi Gruplarımızın Etkinliğini Piknikle Sonlandırdık. Çalışmalarımız boyunca katkılarını esirgemeyen Etimesgut Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Hacettepe Üniversitesi Psikolojjik Danışma Ve Rehberlik Bölümü Öğrencilerine Teday Derneğimiz olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

15 Mayıs 2015 Tarihinde Eryaman Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu 1.Bahar şenliği ve 8. Sınıf Öğrencilerimizin kep Törenine Yönetim Kurulumuzla katılarak,  Engelli çocuklarımızın birbirinden güzel oyunlarını izleyip, yaptıkları el sanatlarını inceledik.

 

10 – 11 Mayıs 2015 Tarihlerinde 10-16 Mayıs Türkiye engelliler haftası etkinlikleri kapsamında Engellilerin Bir Günlük Temsili Askerlik Organizasyonu ve Anneler günü programı yapılmıştır. Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ile beraber çok sayıda gönül elçilerimizin katkılarıyla programda Mavi kelebekler grubu radyo programcılarından Yavuz ve Şeker Kız Yaren’in sunumları ile sanatçı Latif DOĞAN ve Ankara Sanatçılarından Volkan YAPRAK, Melih MAVI, Ali YAPRAK, M.Abdullah UĞURLU, Ömer Faruk BOSTAN konserleri yapılmıştır.  Devamında ise engelli askerlerimizin kına geceleri yapılarak kınaları Etimesgut Belediye Başkanımız Sn Enver DEMIREL tarafından Etimesgutlular Derneği Ankara Seğmen ekiplerinin oyunları eşliğinde yakılmıştır. 11 Mayıs pazartesi günü 3. Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı’na gidilerek askerlerimiz eğitimleri, yemin törenleri, askeri teçhizatların yerinde incelenmesi, askerlerle birlikte öğle yemeği, askeri bölgelerin gezilmesiyle terhis belgelerinin dağıtım töreni yapılarak 1 günlük duygu yüklü temsili askerlik organizasyonu tamamlanmıştır. Organizasyonlarda emeği geçen herkese Teday Derneği olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

9 Mayıs 2015 Tarihinde Şehrimizi yeşillendirmeye devam ediyoruz Etimesgut Belediye Başkanımız Sn Enver DEMIREL, Meclis Üyeleri ve Vatandaşlarımız ile birlikte Ahi Mesut Mahallesinde binlerce ağacı toprakla buluşturduk. Ağaç dikme törenine Yönetim Kurulumuzla Birlikte katılım sağlanmıştır.

 

09 Mayıs 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü’nün  hazırladığı Anıtkabir ziyareti ve müzeler gezisine üyelerimizle birlikte katılım sağlanmıştır.

 

08 Mayıs 2015 Tarihinde Etimesgut Belediye Meclis Üyesi ve Dernek Başkanımız İlimdar BOZTAŞ tarafından Etimesgut Belediye Meclisinde engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler, sosyal organizasyonlar, erişilebilirlik ve fiziki çevre düzenlemeleri hakkında hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.

23 – 30 Nisan Tarihleri arasında Etimesgut Belediyesi tarafından düzenlenen Balkanlar Kültür Gezisine  Etimesgut Belediye Başkanımız Sn. Enver DEMIREL ile birlikte Başkan Yardımcılarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Belediyemizin Birim Müdürlerinden oluşan heyet ile  katıldık.

Kültür gezisinde Bosna Hersek-Saraybosna ve Tranvik gibi şehirlerinden Karadağ’a geçilerek devamında ise  Arnavutluk, Makedonya, Ohrid, Manastır ve Üsküp şehirleri de dahil olmak üzere  toplamda 5 ülke gezilmiştir.  Osmanlı Devleti’nin eserlerini ve günümüz koşullarındaki belirttiğimiz ülkelerde yaşayan Türk ve Müslüman kardeşlerimizin zorlu yaşam koşullarına tanık olduk. Makedonya’dan Kosova’nın Başkent’i Priştene ye geçerek burada Sultan 1. Murat’ın şehit edildiği Kosova Ovasında bulunan türbesini ziyaret etme Fırsatı bulduk. Birbirinde değerli tarihi bölgeleri yerinde ziyaret ettik. Bosna Hersek savaşın da Şehit düşen Müslümanların bulunduğu şehitliklerle birlikte Mostar Köprüsü ve Müzelerini de gezme fırsatı bulduk.

 

21 Nisan 2015 Tarihinde”SERÇEV “Serebral Palsili Çocuklar Derneğinin düzenlediği,13.Geleneksel Çocuk ve Gençlik Balosuna Yönetim Kurulumuzla birlikte katılım sağlanmıştır.

 

20 Nisan 2015 Tarihinde  Etimesgut Belediyesinin düzenlediği 17 dönümlük araziye ağaç dikim törenine Yönetim Kurul Üyelerimizle birlikte katılım gerçekleştirilmiştir.  Şehrimize Hayırlı Olsun.

 

19 Nisan 2015 Tarihinde Kutlu Doğum Haftası Etkinliğimizde görme engelli minik Yüreklerimiz Braille Alfabesiyle öğrendikleri Kuran’ı Kerim Tilavetleriyle birlikte birbirinden güzel ilahileri seslendirerek güzel bir Etkinliği başarıyla sundular. Bu özel günde emeği geçen herkese Teday Derneği olarak Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.

 

17 Nisan 2015 Tarihinde Merkezimizde EKPSS puanları ile Engelli Memur adaylarımız tercihlerini yaparken,  diğer bölümümüz de Hacettepe Üniversite’si Psikolojik Danışma ve Rehberlik  bölümü Öğrencilerimizin üyelerimize Yönelik sürdürdüğü psikolojik destek Uygulamaları yapılmıştır. Emeği geçen herkese Teday Derneği olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

12 Nisan 2015 Tarihinde 6. Olağan Genel Kurulumuz yapılmış olup, Başkanlığa İlimdar BOZTAŞ, Başkan Yardımcılığına Suna ÖZDEMİR, Genel Sektereliğe Kübra COŞKUN, Muhasipliğe Serhat BOZTAŞ, Yönetim Kurul Üyesi olarak da Ali YURDAKUL seçilmiştir.

 

9 Nisan 2015 Tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Sivil Toplum Kuruluşları için düzenlediği seminere katılım sağlanmıştır.

 

5 Nisan 2015 Tarihinde yönetim kurulu üyelerimizden Zuhal Şentürk kızımızın doğum gününü kutladık. Kızımıza Sağlıklı ve Mutlu yıllar diliyoruz.

 

 

4 Nisan 2015 Tarihinde Hacettepe Üniversitesi ve derneğimiz iş birliği ile oluşturulan Engelli gruplara yönelik Psikolojik Danışma ve Rehberlik uygulamalarının 1. Grubumuzun 4. Etkinliğinde katılımcılar hayal ettikleri nesneleri tanımlayarak farklı bir etkinlik daha gerçekleştirilmiştir.

 

3 Nisan 2015 Tarihinde Hacettepe Üniversitesi ve Derneğimiz iş birliği ile oluşturulan engelli gruplara yönelik Psikolojik Destek uygulaması 2. Grubumuzun 3. etkinliğinde katılımcılarla birlikte şarkılar söylenip, moral ve motivasyonları yükseltilerek eğlenceli bir etkinlik yapılmıştır.

 

2 Nisan 2015 Tarihinde Etimesgut Zafer Kolejinin düzenlediği “Dünya Otizm Farkındalık Günü” Etkinliğinde derneğimiz tarafından tesbit edilen engellilerimize Akülü Araçlar hediye edilmiştir. Hassasiyetlerinden dolayı Zafer koleji yöneticilerine Teday derneği olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

31 Mart 2015 Tarihinde Ankara Kent Konseyi Engelliler Meclisi Yürütme Kurulunu Etimesgut’ta ağırlandı. Ev sahibi olarak ilçemizde bulunan çeşitli kurum ve kuruluşların ziyaretleriyle birlikte Bağlıca Mahallemizde bulunan Ecem Engelliler Bakım Merkezinde çeşitli incelemelerde bulunulmuştur.

 

28 Mart 2015 Tarihinde Hacettepe Üniversitesi ve Derneğimiz iş birliği ile oluşturulan Engelli gruplara yönelik Psikolojik Danışma ve Rehberlik uygulamalarının 1. Grubumuzun 3. Etkinliğinden kareler..

 

 

27 Mart 2015 Tarihinde Hacettepe Üniversitesi ve Derneğimiz iş birliği ile oluşturulan engelli gruplara yönelik Psikolojik Destek uygulaması 2. Grubumuzun 2. etkinliğinde film gösterimi yapılmıştır.

 

21 Mart 2015 Tarihinde Hacettepe Üniversitesi ve Derneğimiz iş birliği ile oluşturulan  Engelli gruplara yönelik Psikolojik Danışma ve Rehberlik uygulamalarının 1. Grubumuzun 2. Etkinliğinden kareler..

 

20 Mart 2015 Tarihinde Hacettepe Üniversitesi, ve Derneğimiz iş birliği ile oluşturulan engelli gruplara yönelik Psikolojik Destek uygulaması 2. Grubun Etkinlikleri başlatılmıştır.

 

 

18 Mart 2015 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşler Müdürlükleri ve Gaziler Vakfı iş birliği ile hazırlanan 18 Mart Şehitleri Anma Günü Programına Yönetim Kurulumuz ile İştirak edilmiştir.

 

 

15 Mart 2015 Tarihinde Braille Alfabesiyle KUR’AN-I KERİM Kursu Öğrencilerimiz, Merkezimizde 3 Yıldır her pazar olduğu gibi bu pazarda KUR’AN-I KERİM’İ Parmaklarından Ruhlarına Aktarıyorlar.. KUR’AN Okumak için Gözlerin değil, Kalplerin görmesi gerekli.. Çocuklarımız da bu işi kalpleriyle çözdüler. Allah başarılarını daim etsin.

 

14 Mart 2015 Tarihinde Etimesgut Kent Konseyi 15. Olağan Genel Kurulunda Başkanımız İlimdar BOZTAŞ Genel Kurula Engellilerle ilgili çalışmalar  hakkında sunum yapmıştır.

 

 

14 Mart 2015 Tarihinde Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü ve Derneğimiz iş birliğiyle hazırlanan “İletişim Yeterlilikleri Kazandırma” kapsamında uygulamalar başlamıştır.

1 Mart 2015 Tarihinde Merkezimizi ziyaret eden üyelerimizden kareler

 

19 Şubat 2015 Tarihinde Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atanan Sayın İshak ÇİFTÇİ Bey makamında ziyaret edilmiştir. Sayın genel müdürümüze görevinde başarılar diliyoruz.

 

11 Şubat 2015 Tarihinde üyelerimizden Şerife kızımızla kahve faslından sonra kartopu keyfi

 

22 Ocak 2015 Tarihinde Üyelerimizden Hacer MİKEL ve Akif AVAN’ın Nikah Törenleri yapılmıştır. Çiftimizin nikahını Belediye Başkanımız Sn. Enver DEMİREL kıydı. Dernek Başkanımız İlimdar BOZTAŞ Üyelerimizin nikahlarına şahitlik etti.  Nikah töreninde bizleri yalnız bırakmayan Tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

 

11 Ocak 2015 Tarihinde Derneğimiz bahçesinde küçük bir grup üyemizle  karlı havada mangalda kestane kebap yapılmıştır.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )VAKIFBANK ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no:IBAN (TR 870001500158007304832375)TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ YERE, DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ.ADRES: Kazım Karabekir Mh. İstasyon Cd. Yunus Emre Sevgi Parkı İçiEtimesgut/ANKARATEL: 0312 245 40 40 FAX: 0312 244 93 47e-mail: teday_dernegi@hotmail.com