TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

2017 YILI ETKİNLİKLERİMİZ

Eklenme Tarihi : 7 Ocak 2017 Kategori : Etkinliklerimiz | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 1.048 kez okunmuş.

 

19 Aralık 2017 Tarihinde

Etimesgut Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  (SYDV ) mütevelli heyet seçimlerini yaptık. Yeni seçilen arkadaşlara başarılar diliyoruz.

 

 

17 Aralık 2017 Tarihinde

E KPSS konulu istişare toplantımızdan kareler.  22 .04.2018 tarihinde yapılacak olan E KPSS sınava engelli üyelerimizin hazırlanabilmeleri için merkezimizin salonunda istişare toplantısı yapılmıştır.
Programımıza renk katan sn Ayşe SARI hanıma camiamız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

15 Aralık 2017 Tarihinde

Kalkınma Bakanlığı öncülüğünde Aile Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TSE, Üniversiteler ve STK’ların katılımı ile sürdürülen çalıştayda ülkemizin önümüzdeki 5 yıllık eylem planına dair önemli çalışmalar oluşturduk ve raporladık. Daha erişilebilir bir Türkiye için ciddi çalışmalar ve altyapıları oluşturuyoruz. Komisyonlarda görev alan tüm müsteşarlarımıza, bürokratlarımıza, daire başkanlarımıza, öğretim üyelerimize ve STK Başkanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

14 Aralık 2017 Tarihinde

Kalkınma Bakanlığı tarafından düzenlenen 11. Kalkınma Planı Özel İhtisas ve Çalışma Grubu Toplantıları davetine katılarak ülkemizin 5 yıl içinde yapacağı Erişilebilirlik, fiziki çevre düzenlemeleri, istihdam, eğitim, engelsiz yaşam merkezleri ve benzer konulu çalıştayda önerilerimizi paylaştık.

 

 

10 Aralık 2017 Tarihinde

İşte Engel Tanımayanlarımız.
Braille alfabe ile hatim indiren kursiyerlerimizi sınıflarında  ziyaret ettik.

 

 

 

5 Aralık 2017 Tarihinde

Ankara Valisi ERCAN TOPAC a ziyaret.

4 Aralık 2017 Tarihinde

Etimesgut İnsan Hakları Kurulu Sn Kaymakamımız Fuat Gürel başkanlığında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle derneğimizi ziyaret ettiler. Engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitelerinin artırılması, erişilebilirlik ve fiziki çevre konuları gibi pek çok konu konuşularak müzakere edildi. Ziyaretlerinden dolayı Sn Kaymakamımız ve kurul üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

4 Aralık 2017 tarihinde

Engelleri Aşanlar 2017 ödül töreninde Sn Cumhurbaşkanımızın davetine STK’lar olarak iştirak ettik. Ödül alan tüm engel tanımayan dostlarımızı tebrik ediyoruz.

 

 

3 Aralık 2017 Tarihinde

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle hazırladığımız programımıza katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn Jülide SARIEROĞLU, Etimesgut Kaymakamı Sn Fuat GÜREL, Siyasi Partilerimizin İlçe Başkanları ,Belediye Başkan yardımcılarımız, Meclis üyelerimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Başkanları, engelli ve ailelerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşmiştir. Tüm katılımcılarımıza desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

1 Aralık 2017 Tarihinde

Dünya Engelliler Günü nedeniyle konfederasyonumuz, federasyonlarımız ve derneklerimizle birlikte Anıtkabir’de çelenk bırakma törenindeyiz.

 

13 Kasım 2017 Tarihinde

Kahramankazan Belediye Başkanı sayın Lokman ERTÜRK ve Kent Konseyi başkanı sayın Gültekin OĞUZ beyin derneğimize ziyaretleri, ziyadesiyle memnun olduk. Konuklarımıza teşekkür ediyoruz.

 

 

 

12 Kasım 2017 Tarihinde

Geçtiğimiz günlerde şehir magandaları tarafından darp edilip incitilen gurur kaynağımız sevgili Gazilerimizi ziyaret ederek yalnız olmadıklarını, daima yanlarında olduğumuzu ifade ettik.

 

 

 

10 Kasım 2017 Tarihinde

Atatürk’ün 79. ölüm yıl dönümü nedeni ile Anıtkabir’de düzenlenen devlet törenine katılım sağlanmıştır.

23405999_1696843540325767_4614699619527124557_o

 

 

 

29 Ekim 2017 Tarihinde

Devlet törenlerine katılım sağlanmıştır.

 

 

 

28 Ekim 2017 Tarihinde

Engelliler meclisimizde Braille alfabe ile kurs gören görme engelli kardeşlerimize Belediyemizce temin edilen eğitim materyallerinin dağıtımlarını gerçekleştirdik.

 

15 Ekim 2017 Tarihin de
Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği TEDAY’ ın istişare toplantısında başkanımız İlimdar Boztaş üyelere hitaben konuşmasını gerçekleştirdi.

DOSTLARIMIZIN ZİYARETLERİ…

 

3 Ekim 2017 Tarihinde

Engelli araçlarındaki ÖTV kısıtlaması ve evde bakım ücretlerindeki problemlerin kaldırılmasıyla ilgili bu gün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki Ak Parti ve MHP’li milletvekilleri ile görüşmeler yaparak tasarının torba yasadan çekilmesini talep ettik.

2 Ekim 2017 Tarihinde

Maliye bakanlığı yetkilileri ile engelli derneklerimizin temsilcileri olarak ÖTV mağduriyeti ve evde bakım ücretleri hususunda görüşmelerimizi yaptık.

26 Eylül 2017 Tarihinde

Etimesgut Ülkü Ocaklarının 1971 yılındaki başkanı sevgili Ali Bilir abimiz ile 2017 yılı Ülkü Ocakları başkanı sevgili Resul Ceylan kardeşimizin tanışmalarına vesile olduk. Ziyaretlerinden ziyadesiyle memnun oldum.

22 Eylül 2017 Tarihinde

Etimesgut Kaymakamlığının destekleriyle Gazi ve Şehit aileleri derneğinin düzenlemiş olduğu etkinlikteyiz. Tüm Gazilerimizi saygıyla anıyor şehitlerimize rahmet diliyorum.
Gazi Vatanı Yaşatan, Yaşayan Kahramandır!

19 Eylül 2017 Tarhinde

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu üyeliği görevine getirilen, tüm görevlerini layıkıyla yerine getiren Türkiye’nin ilk görme engelli diplomatı sevgili Dilek Ertürk kardeşimizi makamında ziyaret ettik. Kendisini kutluyor, tebrik ediyor girişimlerinde başarılar diliyor, desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyoruz. TEDAY ailesi olarak girişimci arkadaşlarımızın daima yanındayız. İşte engellilerin karar mekanizmalarında olmalarının önemi, farklı makam ve mevkilerde diğer engelli arkadaşlarımızı görmek istiyoruz. Bu konunun takipçisiyiz…

4 Eylül 2017 Tarihinde

Üyelerimizle bayramlaşıyoruz…

27 Ağustos 2017 Tarihinde

Ankara Yerel Gazeteciler ve Yazarlar Derneğinin Genel Kurul toplantısına katıldık.

 

25 Ağustos 2017 Tarihinde

Şehit çocuklarımızla birlikte duruşmaları takip ediyoruz.
Hem şehit kızı hemde sevgili gazimiz olan Birgül kızımız ile duruşmalar da hainlere ecel terleri döktüren bu gençlerimizin yanındayız. Bu kahramanları kutluyorum.

 

25 Ağustos 2017 Tarihinde

Braill alfabe ile kurs gören, görme engelli kursiyerlerimiz ile keyifli bir gün geçirdik.

 

25 Ağustos 2017 Tarihinde

Üyelerimizden Arzu kızımızın doğum günü kutladık.

24 Ağustos 2017 Tarihinde

Engelli Vatandaşlarımızın E KPSS ve Kura Yöntemiyle Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Törenindeyiz. Ataması gerçekleşen tüm arkadaşlarımıza yeni meslek hayatlarında başarılar diliyoruz.

 

 Ağustos 2017 Tarihinde
Anadolu günleri festival etkinlikleri kapsamında engelli arkadaşlarımızla katılım sağladık.

 

19 Ağustos 2017 Tarihinde

Ülkücü medya genel yayın yönetmeni sevgili Selim KARADAVUT kardeşimizin düğün merasim indeyiz. Evlenen çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

19 Ağustos 2017 Tarihinde

Braill alfabe ile özel baskılı hadis ve surelerin içerdiği kitapları özellerimiz olan görme engelli kursiyerlerimize Şehitimizin emaneti yaverim  sevgili Emrem’le birlikte hediye ettik.Kitapları temin eden diyanet işleri başkanlığımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

23 Temmuz 2017 Tarihinde

Görme engellilerden oluşan Kur’an Kursu grubumuzu derneğimiz bahçesinde ağırlayarak keyifli bir gün geçirdik.

5 Ağustos 2017 Tarihinde

Etimesgut’umuzda yeni kurulan ETİDENT Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyaret ettim. Engelliler için erişilebilirlik ve fiziki çevre düzenlemelerini eksiksiz yerine getiren güler yüzlü ekibi ile Ankara’da ilk defa diş tedavilerine yönelik genel anestezi ameliyathanesi ve engelli platformu ile hizmet veren merkezi ilçemize kazandıran yöneticilerine teşekkür ederiz.

 

22 Temmuz 2017 Tarihinde

Şehitlerimizi kabirleri başında ziyaret ettik.

Görme engellilere yönelik sürdürülen Kur’an Kursu kursiyerlerimizle birlikte kurs sonrası elvan mezarlığına giderek şehitlerimize kabirleri başında dua ettik. Allah tüm şehitlerimizin şehadetlerini kabul etsin.

21 Temmuz 2017 Tarihinde

TBMM’den derneğimiz onursal üyesi sevgili dostumuz sayın Mümtaz Aslan bey derneğimizi şereflendirdiler ziyadesiyle memnun olduk.

20 Temmuz 2017 Tarihinde

Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezimizin son durumu. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Engelli vatandaşlarımızın yaşam kaliteleri bizim önceliğimizdir.

 

15 Temmuz 2017 Tarihinde

Etimesgut Kaymakamlığının düzenlediği 15 Temmuz demokrasi ve Milli Birlik günü anma programına katıldık, 15 Temmuzda yaşananları gazi kardeşimiz sevgili Cafer Yılmazdan dinledik

13 Temmuz 2017 Tarihinde

Etimesgut Kaymakamlığımızın düzenlediği Şehitleri anma programında gazi kardeşlerimiz şehit ailelerimiz ve üyelerimizden dostlarımızla birlikte okunan Mevlid-i Şerif i dinledik.

 

13 Temmuz 2017 Tarihinde

Etimesgut Belediyemiz tarafından yapılan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı açılışındayız.
Tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz.

12 Temmuz 2017 Tarihinde

Etimesgut Kaymakamlığımızın düzenlediği Şehitleri anma programında gazi kardeşlerimiz şehit ailelerimiz ve üyelerimizden dostlarımızla birlikteyiz.

11 Temmuz 2017 Tarihinde

Etimesgut kaymakamlığı tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri anma etkinliklerine katıldık. Etkinlikte Kuranı Kerim okunarak beraberinde 15 Temmuz terör girişiminin görüntülerini izledik. Milletvekilleri siyasi partilerin temsilcileri Kaymakamımız Belediye başkanımız Gazi ve şehit ailelerimiz sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri ve çok sayıda dostlarımızla hasbıhal ettik tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum Allah bu ülkeye bir daha böyle bir kötü günler yaşatmasın.

 

11 Temmuz 2017 Tarihinde

Şehitlerimizi kabirleri başında anma programındayız. Allah şehadetlerini kabul eylesin

8 Temmuz 2017 Tarihinde

Diyanet işleri başkanlığı, müftülükler ve sivil toplum kuruluşları iş birliği ile engellilere ve ailelerine yönelik dini konuların işleneceği yeni ilmihal çalışması başlamıştır. Bu kapsamda Etimesgut Belediyesi K. Konseyi Engelliler Meclisi bünyesindeki görme engellilerden oluşan kursiyerlerimiz ile bir araya gelerek bahse konu İlmihale eklenmek üzere sorular oluşturularak önemli bir çalışma gerçekleştirilmiştir.

6 Temmuz 2017 Tarihinde

Gençlerle Göksu parkında buluşma…

 

Dostlarımızın ziyaretleri…

 

27 Haziran 2017 Tarihinde

Derneğimiz de bayramlaşma programımızdan kareler.

 

 

26 HAZİRAN 2017 Tarihinde

Genel merkezde bayramlaşma programındayız.

 

 

 

17 HAZİRAN 2017 Tarihinde

RAMAZANIMIZ DOLU DOLU GEÇİYOR
Engellilerin iftar buluşmaları,iftar sonrası üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımız ile Etimesgut Belediyesi Ramazan akşamları etkinliklerine katılıyor zaman zaman farklı ortamlarda çay kahve fasıllarında buluşuyoruz.Ev ziyaretleri yapıyor,yoğun bir tempoyla çalışıyoruz.
Her yıl olduğu gibi bu yılda işi olmayan ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza, hayırsever vatandaşlarımızın katkılarını ve derneğimiz bütçesinden oluşan ortalama 500 ailemize hazırladığımız Ramazan yardımlarını teslim ediyor,imkanlar dahilinde tekerlekli sandalye ve medikal malzemeler de temin ediyoruz, hatırlarını sorup Ramazanlarını kutluyoruz.
Çalışmalarımızda Katkı ve destekte bulunan herkese teşekkürlerimizi sunuyorum.
Not:Sosyal etkinlikler dışında ,Yardım teslim ve ev ziyaretlerimizden inandığımız değerler gereği fotoğraf çekmiyor, sosyal medyalarda kullanmıyoruz.
Saygılarımla
Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı ve Etimesgut Belediye Meclis Üyesi İlimdar BOZTAŞ.

15 HAZİRAN 2017 Tarihinde

ENGELLİLER MUHTEŞEM İFTARDA BULUŞTU
ETİMESGUT BELEDİYESİNİN DESTEKLERİ İLE KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ VE TÜM ENGELLİLER DERNEĞİ “TEDAY” GENEL MERKEZİ İŞBİRLİĞİ İLE DÜZENLEDİĞİMİZ İFTAR YEMEĞİMİZDEN KARELER…
TÜM KATILIMCILARIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUM.

 

 

 

9 Haziran 2017 Tarihinde

Etimesgut Kaymakamımız sayın Fuat GÜREL’in Gazi ve Şehit Ailelerinin onuruna verdiği iftar yemeğine katıldık. Allah kabul etsin.

3 Haziran 2017 Tarihinde

Etimesgut Ülkü ocaklarının verdiği iftar yemeğine katıldık. Allah kabul etsin.

1 HAZİRAN 2017 Tarihinde

Şehit ailelerimizden sevgili Emre kardeşimizin verdiği iftar yemeğine katıldık. Allah kabul etsin. Şehidimizin emaneti yaverim sevgili Emre’mi yalnız bırakmayıp mutlu olmasını sağlayan Ankara milletvekili sayın Murat Alparslan ve Etimesgut Kaymakamımız sayın Fuat Gürel Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum.

 

 

1 HAZİRAN 2017 Tarihinde

Ankara Milletvekili sayın Erkan HABERAL,Belediye başkan yardımcılarımız ve TEDAY Derneğimiz yönetim kurulu ile birlikte…

 

Dostlarımızın ziyaretleri…

 

 

 

 

 

27 Mayıs 2017 Tarihinde

Ülkücü şehitlerimizi saygıyla anıyor dua ile yad ediyoruz mekanları cennet olsun Mevlüdü şerif programından sonra genel başkan Yardımcılarımız ve milletvekillerimizle fotoğraf çekimi yaptık.

 

 

 

 

 

24 Mayıs 2017 Tarihinde

Cumhurbaşkanlığı baş danışmanı Sayın Gülay SAMANCI Hanımın daveti üzerine yönetim kurulumuz ve çalışma arkadaşlarımız ile birlikte külliyede yemekli toplantıyla ağırlandık.
Misafir perverliğinden dolayı hanımefendiye saygı ve şükranlarımızı sunarak Tüm Engelliler derneği “TEDAY “adına çiçeklerimizi taktim ettik.

 

28 Mayıs 2017 Tarihinde
15 Temmuz Şehidimiz Mustafa Solak’ın İsminin Anaokuluna verilmesi ve Anılması merasimine katıldık. Allah Şehitlerimizi rahmet eylesin.

 

 

23 Mayıs 2017 Tarihinde Yaverimle Şükran Belgesi Takdim Ediyoruz.

Hacettepe Üniversitesi Öğrencilerinin ders kapsamında sezon boyunca katıldıkları kültürel,rehabilite ve spor aktivitelerin de göstermiş oldukları katkı ve desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek, şükran belgelerini yaverim emreyle birlikte taktim ettik. Emeklerinden dolayı gençlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

 

 

21 Mayıs 2017 Tarihinde

Gazi Üniversitesi Görme Engelliler öğretmenliği Bölümü öğrencileriyle ders kapsamında sürdürülen 14 Haftalık program bugün itibarı ile tamamlanmıştır.

Öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz ve şükran belgelerini takdim ediyoruz.

 

13MAYIS 2017 Tarihinde

ENGELLİ BİREYLER SORUYOR,MİLLETVEKİLLERİ YANITLIYOR..

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, merkezi Etimesgut’ta bulunan Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği TEDAY’da, engelli bireyler sordu parlementerler yanıtladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sn.Ruhsar DEMİREL, Ak Parti Milletvekili Sn.Julide SARIEROĞLU ve CHP Milletvekili Sn.Bülent KUŞOĞLU derneğimiz üyeleri ile birlikte güzel bir söyleşi gerçekleştirdiler.
Tüm katılımcılarımıza ve Milletvekillerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz..

 

12 MAYIS 2017 Tarihinde

En büyük asker bizim asker
Askerlerimiz kışla yolunda
10-16 Mayıs Türkiye Engelliler Haftası nedeni ile Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği üyelerinden oluşan 41 kişilik engelli gençlerimizi Etimesgut 3.Hava ikmal komutanlığında bir günlük temsili askerlik organizasyonuna götürdük. Engelli Mehmetçiklerimize öncelikle eğitim uygulamaları yaptırıp yemin töreni ve devamında er yemekhanesinde öğlen yemeği öğleden sonraki programda ise müze gezileri terhis belgelerinin dağıtımı ile birlikte kokteyl verilerek program sonlandırılmıştır. Engelli gençlerimiz ve ailelerinin son derece mutlu oldukları programda emeği geçen herkese camiamız adına teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.

 

 

11 MAYIS 2017 Tarihinde

Teşekkürler Sınav Koleji
Farkındalık oluşturmaksa işte budur farkındalık
10-16 Mayıs Türkiye Engelliler Haftası nedeni ile Elvankent sınav kolejinin düzenlediği engellilere yönelik farkındalık oluşturup engellilerin yaşam koşulları hakkında ayrıntılı soru ve cevap şeklinde ki panellerine katıldık.
Oldukça verimli geçen organizasyonu hazırlayan sınav koleji yönetimine, öğretmenlerine ve soruları ile bizleri son derece mutlu eden bilinçli öğrencilerine şahsım ve camiamız adına teşekkürlerimizi sunuyorum.

10 MAYIS 2017 Tarihinde

Konfederasyon başkanlığında federasyonlar ve dernekler olarak 10-16 Mayıs Türkiye Engelliler Haftası vesilesi ile atanın huzurundayız.

10 MAYIS 2017 Tarihinde

MHP Genel Başkan yardımcısı Sayın Ruhsar DEMİREL Hanım ile engellilerin sorunlarına dair uzun uzun müzakerelerde bulunduk.

25 NİSAN 2017 Tarihinde

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu
Kronik Hastalar,Yaşlı Sağlığı ve Engelliler Daire Başkanlığının düzenlemiş olduğu Engelli ve Yaşlılara Yönelik Eğitim ve Bilgilendirme Materyal Geliştirme Çalıştayına katılım sağlayarak önemli çalışmalar geçekleştirdik.

 

 

01 Nisan 2017 Tarihinde

Gümüşhaneliler derneğinin, Etimesgut Kent konseyi bünyesinde bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcilerine verdiği kahvaltılı istişare toplantısına iştirak edilmiştir.

 

29 Mart 2017 Tarihinde

Cumhurbaşkanlığı baş danışmanlarından sayın Gülay SAMANCI hanımefendi derneğimizi ziyaret etmiştir.Konuğumuza çalışmalarımız hakkında bilgi vererek engellilerin mağduriyet yaşadığı sorunları konuştuk. Derneğimize yaptığı ziyaret ve hassasiyetinden dolayı tüm engellilerimiz adına teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.

 

26 Mart 2017 Tarihinde

Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlarından Sayın Ayşe Türkmenoğlu hanımefendi ve Etimesgut Ak Parti ilçe Başkanı, yönetim kurul üyeleri, belediye meclis üyeleri ve MHP ilçe yönetim kurulundan konuklarımız derneğimiz de ağırlanarak Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi referandum konuları konuşulmuş olup beraberinde engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlar su yüzüne çıkartılmıştır. Kamuda bulunan 20.000’den fazla boş engelli kadrolarına gerekli atamaların yapılması, %3 olan engelli istihdam oranının %5’e çıkartılması, engellilerin karar mekanizmalarında bulunabilmelerinin önemi, İşitme engelli vatandaşlarımızın otomobil alımlarında ÖTV ve MTV muafiyetlerinden faydalandırılarak eşitliğin sağlanması, üç yüz binden fazla işsiz engelli vatandaşımızın kesilen üç aylıklarının yeniden bağlanması, erişilebilirlik ve fiziki çevre düzenlemeleri gibi taleplerde bulunulmuştur. Konuğumuz Cumhurbaşkanlığı temsilcisi olan Sayın Ayşe Türkmenoğlu bu konuları  Cumhurbaşkanımız Sayın RECEP TAYİP ERDOĞAN  ve başbakanımız Sayın BİNALİ YILDIRIMA taşıyacağını ve takipçisi olacağını söylemiştir.Yoğun katılımın olduğu ve son derece verimli geçen toplantımızdan büyük Türkiye için Evet çıkmıştır. Devlet için evet millet için evet güçlü Türkiye için evet ülkemizin bekası için evete mutabık kalınmıştır. Yolun açık olsun ey büyük Türkiyem Tüm katılımcılarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyorum.

Teday Tüm Engelliler ve Aileleri yardımlaşma Derneği Genel Merkezi G.Başkan İlimdar Boztaş

 

18 Mart 2017 Tarihinde

Etimesgut Belediyesi ,EtiSem drama kursiyerlerinin hazırlamış olduğu Çanakkale Şehitleri temalı Ateşte açan Güller tiyatro oyunu.

 

 

 

18 Mart 2017

Tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi anma programına iştirak edilmiştir.

 

 

16 Mart 2017 Tarihinde

MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Sayın Kamil AYDIN beyi makamında ziyaret ettik

 

15 Mart 2017 Tarihinde

Şehidimizin emaneti üyemiz sevgili Emre SOLAK a doğum günü sürpriz yapılmıştır.

 

12 Mart 2017 Tarihin de  günün özeti…

Topluma faydalı işler dersleri kapsamında üniversitelerden gelen öğretmenlik bölümü öğrencileri ile dolu dolu birbirinden güzel aktiviteler gerçekleştirdik. Engelli çocuklarımız şarkılar söylüyor, ilahiler okuyarak öğretmen adayı büyükleri ile hoş güzel vakitler geçiriyorlar. Diğer bir tarafta ise İngilizce öğretmen adayları engellilerimize yabancı dil desteği verirken spor tesislerimizde ise zihin ve hafif fiziksel rahatsızlığı bulunan gençlerimize yine Hacettepe Üniversitesi öğretmen adayları eşliğinde spor antrenmanları yaptırılıyor. Veliler tarafından organize edilen ikramlar ise işin bir başka kaynaşma boyutu. Börekler, çörekler, tatlılar, çaylar, kahveler eşliğinde ara ara referandumun evetini de konuşuyoruz.

 

 

11 Mart 2017 Tarihinde

Esav Erzurumlular vakfının gecesinde aşıklarımızın birbirinden güzel eserlerini dinledik.

 

11 Mart 2017  Tarihde

Etimesgut Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatından son durum, yaza hizmete giriyor inşallah.

 

 

 

9 Mart 2017 Tarihinde

Hacettepe üniversitesi ingilizce öğretmenliği bölümü öğrencilerimiz ile engelli öğretmenlerimizin buluşmalarını sağlayarak ortak çalışma planları oluşturduk . Tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.

 

 

7 Mart 2017 Tarihinde

Hedef radyo program yapımcısı Sayın Süreyya Açıkgöz’ün canlı yayın konuğu olduk. Engellilere yönelik yapılan hizmetleri anlattık. Engelliler olarak hükumetimizden olan beklentilerimizi ifade ettik. Referanduma dair evetin önemi vurguladık. Şahsıma yöneltilen 16 Nisan referandum sorusuna da canlı yayında evet dedim. Programa kendisi de engelli olan şehit çocuğu sevgili Emre ile katıldım. Oldukça keyifli geçen programda yetkililere ve topluma önemli mesajlar verdik.

 

 

6 MART 2017 Tarihinde

Hacettepe üniversitesi eğitim fakültesi öğrencileri ile spor konulu ortak çalışma kararı aldık, zihin ve hafif fiziksel rahatsızlıkları bulunan gençlerimize yönelik futbol antrenman çalışmalarına başladık.

 

 

3 MART 2017 Tarihinde Hacettepe üniversitesi ingilizce öğretmenlik bölümü olarak Topluma hizmet projesi kapsamında engelli üyelerimize ingilizce ders desteği uygulaması hizmet merkezimizde başlatılmıştır.

 

2 MART 2017 Tarihinde

kanal 7 televizyonu ile hizmet merkezimizde röportaj gerçekleştirdik.

 

27 ŞUBAT 2017 Tarihinde

İşe Atıl Hayata Katıl adlı istihdam projesi kapsamında iş koçlarımız ile iş arayan engellilerimizin buluşmaları sağlanmıştır…

 

 

 

20 ŞUBAT 2017 Tarihinde

Etimesgut Kaymakamımız sayın Fuat GÜREL bey derneğimizi onurlandırmıştır, ziyadesiyle mutlu olduk.

 

 

 

 

15 ŞUBAT 2017 Tarihinde

Çalışma arkadaşlarım ile TBMM ziyareti. Bursa Milletvekili Sayın Bennur KARABURUN ve dostlarımızdan Mümtaz Bey, Celal Bey, Filiz Hanım ve Cavit Bey’e grubumuzu ağırladıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. Ziyadesiyle memnun oldum.

 

 

4 ŞUBAT 2017 Tarihinde

Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi koordinatörlüğünde, Etimesgut Avcılar ve Atıcılar spor derneğinin sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına verdiği kahvaltılı programa iştirak ettik.

31 OCAK 2017 Tarihinde

Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi yönetim kurulumuz ile Etimesgutumuza yeni gelen kaymakamımız sayın Fuat GÜREL beyi makamında ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında fikir alışverişinde bulunduk beraberinde ilçe emniyet müdürümüz ve ilçe müftümüzü de ziyaret ettik. Müftümüz sayın Yunus Can beyin hediyeleri olan Braille alfabe ile yazılmış Kur’an-i Kerimleri görme engelli kursiyelerimize vermek üzere teslim aldım. Bizleri ağırlayan kaymakamımız, emniyet müdürümüz ve müftümüze teşekkürlerimizi sunuyorum.

 

 

23 OCAK 2017 Tarihinde

Etimesgut’a yeni atanan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ayfer Yıldırım Hanımı yönetim kurulumuzla birlikte ziyaret ederek derneğimiz adına çiçek takdim ettik. Sayın müdürümüze görevinde başarılar diliyoruz.

 

23 OCAK 2017 Tarihinde

Etimesgutumuzun yeni Kaymakamı Sayın Fuat Gürel’i  yönetim kurulumuzla bitlikte ziyaret ederek çiçek takdim ettik. Kaymakam beyimizin misafirperverliğinden ziyadesiyle memnun olduk kendisine başarılar diliyoruz.

 

Zihin ve hafif fiziksel rahatsızlığı bulunan engelli gençlerimizden oluşan  Teday Spor’un antrenman çalışmalarından kareler

 

 

 

Konuklarımızın hizmet merkezimize ziyaretlerinden kareler

 

 

13 OCAK 2017 Tarihinde

Türkmen ailelerimizden evlerinde ziyaret ettiğim Ammar bey kardeşleri ile iade-i ziyarete geldiler. Ziyadesiyle memnun oldum.

 

 

08 OCAK 2017 Tarihinde

Memuriyet hayatına başlayan Canan BULUT kardeşimiz tatlısıyla hizmet merkezimizi ziyarete geldiler. Canan kardeşimize teşekkür ediyoruz.

 

07 OCAK 2017 Tarihi

Görme Engelli Çocuklarımıza Yönelik Braille Alfabeyle verilen Kur’an-ı Kerim Kurslarımızdan kareler.

 

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )VAKIFBANK ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no:IBAN (TR 870001500158007304832375)TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ YERE, DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ.ADRES: Kazım Karabekir Mh. İstasyon Cd. Yunus Emre Sevgi Parkı İçiEtimesgut/ANKARATEL: 0312 245 40 40 FAX: 0312 244 93 47e-mail: teday_dernegi@hotmail.com