TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

3 ARALIK ETKİNLİĞİ TEŞEKKÜRÜ VE BASINDA TEDAY

Eklenme Tarihi : 6 Aralık 2017 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 106 kez okunmuş.

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” vesilesiyle düzenlemiş olduğumuz programda engellilerin sorunları su yüzüne taşınarak gündem olmuştur. Etkinliğimize katılan Sayın Bakanımız Jülide Sarıeroğlu’na protokol konuklarımıza, katılımcılarımıza ve basın mensuplarımıza TEDAY ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. İlgili haberler paylaşımın içeriğindedir.

#BizBüyükBirAileyiz

HABERTÜRK

http://www.haberturk.com/…/13862204-3-aralik-dunya-engellil…

SONDAKİKA

https://www.sondakika.com/…/haber-sarieroglu-engelli-karde…/

MİLLİYET GAZETESİ

http://www.milliyet.com.tr/bakan-sarieroglu-2018-in-ilk-ce…/

PASTA GAZETESİ

http://www.posta.com.tr/bakan-sarieroglu-hibe-desteginde-so…

HABERLER

https://www.haberler.com/bakan-sarieroglu-2018-in-ilk-ceyr…/

SONDAKİKA

https://www.sondakika.com/…/haber-sarieroglu-2018-mart-ta-…/

GAZETEVATAN

http://www.gazetevatan.com/bakan-sarieroglu-acikladi-son-g…/

SONDAKİKA

https://www.sondakika.com/…/haber-sarieroglu-ekpss-su-an-d…/

KONHABER

https://www.konhaber.com/haber-3_aralik_dunya_engelliler_gu…

SONDAKİKA

https://www.sondakika.com/…/haber-3-aralik-dunya-engellile…/

HABERANONİM

http://www.haberanonim.com/engelleri-asanlarin-konugu-bakan…

SONDAKİKA

https://www.sondakika.com/…/haber-hibe-desteginde-son-gun-…/

TGRT HABER

http://www.tgrthaber.com.tr/…/julide-sarieroglundan-taseron…

SONDAKİKA

https://www.sondakika.com/…/haber-bakan-sarieroglu-engelli…/

SONDAKİKA

https://www.sondakika.com/…/haber-bakan-sarieroglu-engelli…/

SONDAKİKA

https://www.sondakika.com/…/haber-calisma-ve-sosyal-guvenl…/

SONDAKİKA
https://www.sondakika.com/…/haber-sarieroglu-2018-mart-ta-…/

“Engelleri Aşanların” konuğu Bakan Julide Sarıeroğlu idi…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Etimesgut’ta bulunan kısa adı TEDAY olan Tüm Engelliler ve Ailelerin Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti.

Kısa adı TEDAY olan Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneğinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlediği etkinliğe; Çalışma ve Sosyal Güvenlik BakanıJülide SARIEROĞLU, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut Belediyesi Başkan Yardımcıları Ayhan Ünal ve Alaattin Sonat, MHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Çiğdem ÇELİK, AK Parti Etimesgut İlçe Başkan Yardımcısı Ersin Işık, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Ayhan Yılmaz, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz, Belediye Meclis üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Başkanları, bürokratlar, engelli ve ailelerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ile MHP İl Başkanı Turgay Baştuğ’unçelenk göndererek katıldığı etkinlikte salonu hınca hınç dolduran coşkulu bir engelliler ve ailelerine hitap eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu: “E-KPSS puanlarının süresinin 4 yıla çıkarıldığını, bu sürede engellilerin tekrardan sınava girebileceğini ve atamada en yüksek puanın geçerli sayılacağını” söyledi.

Görme engelli çocukların gitar eşliğinde söylediği şarkılar ile duygulandığını gözlemlediğimiz Bakan SARIEROĞLU’nun şarkılara eşik etmesi dikkat çekti.

Konuşmasında, “HİBE” konusuna da değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU, “İŞKUR’dan kendi işini kurmak isteyenler için hibe desteğinde son gün 11 Aralık. Lütfen gidin başvurularınızı yapın” çağrısında bulundu.

Bakan Sarıeroğlu, program sonrası engelli vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve şikayetlerini dinledi. Katılımcılarla uzun süre sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

İstiklal Marşının Okunması ve Şehitler için saygı duruşundan sonra açılış konuşması yapan Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı ve Etimesgut Belediyesi Meclis Üyesi İlimdar BOZTAŞ, yaptığı konuşmada:“Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, engelli vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Bu nedenle engellilere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir” dedi.

TEDAY Üyelerinden Melek Büyükkaya’nın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün tarihçesini ve TEDAY’ın gündeme dair bildirisinin okumasının ardında 15 Temmuz Şehidi Mustafa Solak’ın oğlu Emre Solak’ın okuduğu şiir güne damgasını vurdu.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA,ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. NOT : EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÜRÜN SATIŞI VE YARDIM TOPLANMASI GİBİ GİRİŞİMLERİ DOĞRU BULMUYORUZ. BAĞIŞLARINIZ İÇİN TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİNDEKİ HESAP NUMARALARINA BAĞIŞLARINIZI YAPABİLİRSİNİZ . TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 115856)) IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((EURO bağış hesap no: 4263- 26989)) IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((USD bağış hesap no: 4263-0026975)) IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75))