TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN RECEP AKDAĞ IN KONUŞMASI

Eklenme Tarihi : 30 Mayıs 2018 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 77 kez okunmuş.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde, Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı (ESAV), Narmanlılar Derneği, Erzurum Yaymeşe Köy Derneği ve Erzurum Susuz Köy Derneği üyeleriyle, ESAV’ın şubesinde bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada Recep Akdağ, Türkiye’nin geleceğinin çok parlak ve genç bir nüfusa sahip olduğunu, bu nedenle iyi eğitilmesi gerektiğini, sağlığının muhafaza edilerek, iş, gelir ve refah seviyesini artırmak için çalışılması gerektiğini savundu.

Akdağ, 24 Haziran seçimlerinin önemine değinerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın arkasına güçlü bir Meclis desteği alabilmesi için gayret gösterilmesi gerektiğini belirterek, sorumluluğun herkes için geçerli olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Akdağ, “15 Temmuz’da uçaklardan, tanklardan ve helikopterlerden bombalar ve mermiler yağdırdılar. Bu büyük necip Türk Milleti’ni o zaman da yenemediler. Bütün dünyaya örnek oldu.” diye konuştu.

ABD’nin Türkiye’nin ayağına çelme takmaya çalıştığını ifade eden Akdağ, “PKK’yı bu ülke içerisinde yendik, bitirdik, kafasını ezdik ve nefesini kestik. Bu sefer tuttu gitti Suriye’de bir PKK ordusu yaptılar. Ama bu ülkenin başında dirayetli, kararlı ve cesur bir liderin olduğunu unuttular, ondan sonra da Afrin’de arkalarına bakamadan korkak tavuklar gibi kaçıp, defolup gittiler.” değerlendirmesinde bulundu.

“Akla ziyan bir şey değilse söyleyin”

Recep Akdağ, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye de eleştirilerde bulunarak, “CHP’nin başına genel başkan olmak üzere talip olan ve kendi partisi tarafından CHP’ye genel başkan yapılmayan birini nasıl cumhurbaşkanı yaparız? Akla ziyan bir şey değilse söyleyin.” ifadesini kullandı.

Muharrem İnce’nin milli otomobil projesine ilişkin açıklamalarına değinen Akdağ, şöyle konuştu:

“Bu otomobil projesini durduracağım diyor. Önüne bir yazı yazmış vermişler, ‘Efendim ben bilişimi geliştireceğim’ diyor. Geliştir, onu geliştirmek otomobil projesini yok etmeyi gerektirmez ki. Tam tersine Türkiye’de geliştirilen otomobil projesi şu anda elektrikli otomobil projesi, insansız sürücüyle hareket edecek otomobil projesi. Yani geleceğin otomobil projesi, bu çok dikkatli ve becerikli yazılım gerektirir. Bilgi işlem yazılımı gerektirir, eyvallah tamam oda yapılacak.

‘3’üncü Havalimanı’nı yaptırmayacağım’ diyor, bilmiyor ki havalimanının yüzde 90’ı yapıldı, bitti. Nereye yaptırmıyorsun? 3’üncü Havalimanı’nın yapılmasından dünyada en çok kimler korkuyor? Almanlar korkuyor. Niye? Çünkü bütün havayolu trafiğinin Türkiye’ye geleceğini biliyorlar.”

Başbakan Yardımcısı Akdağ, cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’e yönelik ise “FETÖ’nün desteklediği bir kişiyi ve partiyi, Meral Akşener’i biz nasıl bu ülkeye cumhurbaşkanı yaparız? Ben bunu söylediğim zaman ikinci gün sosyal medyada başlıyorlar saldırmaya. Deliliniz nerede? Bakın ben size delilimizi söyleyim mi? Siz etrafınıza bakın, zaman zaman ‘İşte biz mağdur olduk’, bu FETÖ’cülerin bir mağduriyet lafı var ya ağızlarına sakız yaptılar. İşte ‘şöyle oldu, böyle oldu’ diyen FETÖ’cü yakınlarının ya da gün yüzüne çıkmadığı halde sizin toplum içinde bildiğiniz FETÖ’cüler, en azından onlara muhabbet besleyenlerin kime oy vermeye hazırlandıklarına bakın, olayı şıp diye anlarsınız.” değerlendirmesinde bulundu.

Muhabir: Muhammed Ali Toruntay

RECEP AKDAĞ

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )VAKIFBANK ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no:IBAN (TR 870001500158007304832375)TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ YERE, DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ.ADRES: Kazım Karabekir Mh. İstasyon Cd. Yunus Emre Sevgi Parkı İçiEtimesgut/ANKARATEL: 0312 245 40 40 FAX: 0312 244 93 47e-mail: teday_dernegi@hotmail.com