TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sn Jülide Sarıeroğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Derneğimizi Ziyaret Etti

Eklenme Tarihi : 6 Aralık 2017 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 147 kez okunmuş.

“Engelleri Aşanların” konuğu Bakan Julide Sarıeroğlu idi…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Etimesgut’ta bulunan kısa adı TEDAY olan Tüm Engelliler ve Ailelerin Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti.

Kısa adı TEDAY olan Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneğinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günümünasebetiyle düzenlediği etkinliğe;  Çalışma ve Sosyal Güvenlik BakanıJülide SARIEROĞLU, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Etimesgut Belediyesi Başkan Yardımcıları Ayhan Ünal ve Alaattin Sonat,  MHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Çiğdem ÇELİK, AK Parti Etimesgut İlçe Başkan YardımcısıErsin Işık,  CHP Etimesgut İlçe BaşkanıAyhan Yılmaz, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Halil Şahingöz, Belediye Meclis üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Başkanları, bürokratlar,  engelli ve ailelerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ile MHP İl Başkanı Turgay Baştuğ’unçelenk göndererek katıldığı etkinlikte salonu hınca hınç dolduran coşkulu bir engelliler ve ailelerine hitap eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu: “E-KPSS puanlarının süresinin 4 yıla çıkarıldığını, bu sürede engellilerin tekrardan sınava girebileceğini ve atamada en yüksek puanın geçerli sayılacağını” söyledi.

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görme engelli çocukların gitar eşliğinde söylediği şarkılar ile duygulandığını gözlemlediğimiz  Bakan SARIEROĞLU’nun şarkılara eşik etmesi dikkat çekti.

Konuşmasında,  “HİBE” konusuna da değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU, “İŞKUR’dan kendi işini kurmak isteyenler için hibe desteğinde son gün 11 Aralık. Lütfen gidin başvurularınızı yapın” çağrısında bulundu.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Bakan Sarıeroğlu, program sonrası engelli vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve şikayetlerini dinledi. Katılımcılarla uzun süre sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

İstiklal Marşının Okunması ve Şehitler için saygı duruşundan sonra açılış konuşması yapan Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı ve Etimesgut Belediyesi Meclis Üyesi  İlimdar BOZTAŞ, yaptığı konuşmada:“Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte, engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu anlamda, engelli vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Bu nedenle engellilere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, müzik enstrümanı çalan insanlar, oturan insanlar ve gitar

TEDAY Üyelerinden Melek Büyükkaya’nın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün tarihçesini ve TEDAY’ın gündeme dair bildirisinin okumasının ardında 15 Temmuz Şehidi Mustafa Solak’ın oğlu Emre Solak’ın okuduğu şiir güne damgasını vurdu.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar

DİĞER FOTOĞRAFLAR:

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA,ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. NOT : EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÜRÜN SATIŞI VE YARDIM TOPLANMASI GİBİ GİRİŞİMLERİ DOĞRU BULMUYORUZ. BAĞIŞLARINIZ İÇİN TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİNDEKİ HESAP NUMARALARINA BAĞIŞLARINIZI YAPABİLİRSİNİZ . TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 115856)) IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((EURO bağış hesap no: 4263- 26989)) IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((USD bağış hesap no: 4263-0026975)) IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75))