TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engellilerinin Sorunları TEDAY dan Küllüyeye Aktarıldı

Eklenme Tarihi : 1 Nisan 2017 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 89 kez okunmuş.
Teday’ın Cumhurbaşkanlığı Sistemi için gerçekleştirdiği toplantıda, Başkan İlimdar Boztaş engellilerin sorunlarını Cumhurbaşkanı Başdanışmanı’na ilk elden aktardı.

 

Toplantıya katılan Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı Ayşe TÜRKMENOĞLU bütün bu sorunları direk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’A ve Başbakan Binali YILDIRIM’a ulaştıracağını söyledi.

Teday Genel Başkanı,Etimesgut Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı ve MHP Etimesgut Belediye Meclis Üyesi İlimdar BOZTAŞ’ı engelliler camiasına olan katkılarından ve hakimiyetinden dolayı ileride TBMM de görmenin sürpriz olmayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Ayşe TÜRKMENOĞLU Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında engellileri bilgilendirdi. Sıkça sorulan sorulardan örnekler vererek cevaplandırdı.

Başdanışman Ayşe TÜRKMENOĞLU’nun sunumu süresince engellilerin ilgiyle takibi devam ederken engelliler coşku ve heyecanla evet dediler. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlarından Sayın Ayşe Türkmenoğlu hanımefendi ve Etimesgut Ak parti ilçe Başkanlığı ,Etimesgut MHP ilçe Yönetimi,Belediye Meclis Üyeleri TEDAY Derneğine ait tıklım tıklım dolu 450 kişilik salonda ağırlandı.

Engellilerin büyük ilgi gösterdiği toplantıda ki konuşmasında TEDAY Başkanı İlimdar BOZTAŞ camiasının sorunlarını anlatarak,Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı tarafından Cumhurbaşkanı’ na iletilmesini sağladı. Teday Başkanı İlimdar BOZTAŞ Kamuda bulunan 20.000’den fazla boş engelli kadrolarına gerekli atamaların yapılması, 3 olan engelli istihdam oranının 5’e çıkartılması, engellilerin karar mekanizmalarında bulunabilmelerinin önemi, İşitme engelli vatandaşlarımızın otomobil alımlarında ÖTV ve MTV muafiyetlerinden faydalandırılarak eşitliğin sağlanması, üçyüzbinden fazla işsiz engelli vatandaşımızın kesilen üç aylıklarının yeniden bağlanması, erişilebilirlik ve fiziki çevre düzenlemelerinin yaygınlaştırılması gibi taleplerde bulundu. Ayşe Türkmenoğlu bu konuları Sayın Cumhurbaşkanı’na ve Başbakan’a taşıyacağını ve takipçisi olacağı sözünü verdi.

Toplantının heyecanlı geçmesi, çok katılımlı olması ve “Evet” konusunda engellilerin destek olması Akparti Etimesgut İlçe Başkanı ve Yönetiminin yüzünü güldürdü Akparti teşkilatının şimdiye kadar yapmış olduğu halkoylaması çalışmalarından en verimlisini,en yoğununu ve gerçek vatandaş kitlesiyle bütünleşmiş en isabetli bir seçmen kitlesini ,birleştiren Teday Başkanı İlimdar BOZTAŞ tebriklere şayan oldu.

 

http://www.flasgazetesi.com.tr/haber-etimesgut-engellilerinin-sorunlari-saray-a-aktarildi-17754.html

 

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA,ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. NOT : EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÜRÜN SATIŞI VE YARDIM TOPLANMASI GİBİ GİRİŞİMLERİ DOĞRU BULMUYORUZ. BAĞIŞLARINIZ İÇİN TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİNDEKİ HESAP NUMARALARINA BAĞIŞLARINIZI YAPABİLİRSİNİZ . TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 115856)) IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((EURO bağış hesap no: 4263- 26989)) IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((USD bağış hesap no: 4263-0026975)) IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75))