TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

MEB, 18 engelli işçi alacak

Eklenme Tarihi : 22 Ağustos 2019 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 114 kez okunmuş.
T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATINA (ANKARA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ) TÜRKİYE İŞ KURUMU (İŞKUR) ARACILIĞIYLA SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI İLANI Milli Eğitim Bakanlığına bağlı taşra teşkilatı (Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü) okul ve kurumlarında çalıştırılmak üzere, 4857 Sayılı İş Kanunu ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımlarına yer verilen statülerde sürekli işçi alımı yapılacaktır. I. GENEL ŞARTLAR 1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak. 2. 18 yaşını tamamlamış olmak. 3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak. 4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak. 5. Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak. 6. Askerlik ile ilişiği bulunmamak. (Yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) 7. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük ayılığı alıyor olmamak. 8. Sınavda başarılı olan adayların, çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında ve görevini devamlı olarak yapmasında bir sakınca olmadığına dair durumunu sağlık raporu ile belgelendirmek. 9. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. 10. Her aday, Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) yayımlanan listede yer alan, yalnızca bir iş yeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir. 11. Adayların, İŞKUR'da yayımlanan işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle, belirtilen bölümlerden mezun olmuş olmaları gerekmektedir. 12. İşe alınacak işçilerin deneme süresi 30 gün olup deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir. 13. Diğer hususlarda ve hüküm bulunmayan hallerde ilgili mevzuat ve yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

Başvurular 26-30 Ağustos tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak.

MESLEK POZİSYONU ÖĞRENİM DURUMU SINAV DURUMU ÖZEL ŞARTLAR TOPLAM
DanışmaMemuru En az LiseMezunu Kura-Mülakat MEB Onaylı Bilgisayarİşletmenliği Sertifikasına SahipOlmak 8
Beden İşçisi İlkokul veyaOrta OkulMezunu Kura-Mülakat 6
Kat Görevlisi En az LiseMezunu Kura-Mülakat Meslek Liselerinin Kat Hizmetleri Bölümünden Mezun Olmak veya Kat Hizmetleri Alanında MEB Onaylı Sertifikası Bulunmak. 2
Sıhhi Tesisatçı En az LiseMezunu Kura-Mülakat(Uygulamalı) Meslek Liselerinin Sıhhi Tesisat ve İklimlendirme Bölümünden Mezun Olmak veya Sıhhi Tesisat ve İklimlendirme Alanında Ustalık Belgesi Bulunmak. 2
Elektrikçi En az LiseMezunu Kura-Mülakat(Uygulamalı) Meslek Liselerinin Elektrik-Elektronik Teknolojisi AlanındanMezun Olmak veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanında Ustalık Belgesi Bulunmak. 2
Kaynakçı En az LiseMezunu Kura-Mülakat(Uygulamalı) Meslek Liselerinin MetalTeknolojisi Alanından Mezun Olmak veya Metal İşleri Alanında Ustalık Belgesi Bulunmak. 2
TemizlikGörevlisi İlkokul veyaOrta OkulMezunu Kura-Mülakat 6
TOPLAM 28

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)