TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Genel Başkanı İimdar BOZTAŞ’ın, 10 -16 Mayıs Türkiye Engelliler Haftasına istinaden yaptığı açıklama:

Eklenme Tarihi : 9 Mayıs 2017 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 138 kez okunmuş.

Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Genel Başkanı İimdar BOZTAŞ’ın, 10 -16 Mayıs Türkiye Engelliler Haftasına istinaden yaptığı açıklama:

 

Boztaş’ın açıklaması şöyle:

 

Bizim isteğimiz, engelliliğin normal bir hayat tarzı olarak toplumda hak ettiği sosyal yeri bulmasıdır. Kimseden farklı bir davranış, ayrıcalık istemiyoruz. Normal davransınlar, bize haklarımızı korumada engel çıkarmasınlar.

 

Engellilerin önünde en büyük engel ön yargılardır. Ön yargıları kırmak lazımdır. Ön yargılar var oldukça bir yere varamayacağımız aşikardır.

 

Her sağlam birey bir engelli adayıdır gibi kalıplaşmış sloganlardan sıkıldık.

 

Bu ülke hepimizindir. Her karış toprağında herkesin ne kadar hakkı varsa engelli vatandaşlarımızın da o kadar hakkı vardır.

 

Ortak yaşam alanlarımızın erişilebilir olması en doğal hakkımızdır.

 

Engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitelerinin arttırılabilmesi için,  merkezi yönetim ve yerel yönetimlerin uyum içinde çalışması önem arz etmektedir. Eğer ki köklü çözüm arıyorsak, bunun yolu engellilerin karar mekanizmalarında etkin olmalarına bağlıdır.

16 Nisan tarihinde yapılan referandum ile ülkemiz yeni sisteme geçmiş, önündeki engelleri kaldırmıştır. Ülkemizin önü açıktır.  Gelecek güzel günler yakındır.  Güçlü Türkiye yolunda milletimiz gereğini yapmıştır.

 

Yeni sistemde engellilerin konularıyla yakinen ilgilenebilecek engelli milletvekili sayısının arttırılması dileğimizdir. Yeni dönemde, sayın Cumhurbaşkanımızdan Engelliler Bakanlığı kurulmasını talep ediyoruz.

 

Cumhurbaşkanlığında engelli danışman,  yerel yönetimlerde her partiden engelli meclis üyeleri, siyasi partilerin genel başkanlarının yanında engelli danışmanlar bulundurulması birçok sorunun aşılmasını sağlayacaktır. Engellilerin yönetimlerde görev almaları arttıkça,  iddia ediyoruz, engellilerin önündeki engellerde kalkacaktır.

 

Kendisine güvenen tüm engelli kardeşlerime bu vesile ile sesleniyorum.  Engelli kardeşlerim, hangi siyasi partiye meyilli ise orada mücadele etmelidir.  Engellilerle ilgili sivil toplum kuruluşları da üzerine düşen sorumluluklarını yerine getirmelidir.

 

Bu vesile ile, ENGELLİLER HAFTASININ farkındalık haftası olabilmesini temenni eder,sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

İlimdar BOZTAŞ

Tüm Engelliler Derneği TEDAY  Genel   Başkanı ve Etimesgut Belediye Meclis Üyesi

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA,ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. NOT : EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÜRÜN SATIŞI VE YARDIM TOPLANMASI GİBİ GİRİŞİMLERİ DOĞRU BULMUYORUZ. BAĞIŞLARINIZ İÇİN TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİNDEKİ HESAP NUMARALARINA BAĞIŞLARINIZI YAPABİLİRSİNİZ . TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 115856)) IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((EURO bağış hesap no: 4263- 26989)) IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((USD bağış hesap no: 4263-0026975)) IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75))