TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

SİNCAN’DA ENGELLİLER ESERLERİNİ SERGİLEDİ

Eklenme Tarihi : 12 Haziran 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 358 kez okunmuş.

Sincan Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan hobi ve meslek edindirme kursları yıl sonu sergisi görücüye çıktı. Engelli kursiyerlerin eserleri takdir toplarken, sergiledikleri birbirinden anlamlı gösterilerde duygusal anlar yaşattı. ‘Kursa değil hayata geldiklerini’ haykıran engelliler, Sincan Belediyesine teşekkür etti.
Sincan Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen hobi ve meslek edindirme kurslarının yıl sonu sergisi açıldı. Lale Meydanı Lale Konferans Salonu’nda açılan sergide el emeği göz nuru eserler göz kamaştırdı. Takı tasarımından iğne oyasına, ebrudan ahşap boyamaya kadar pek çok eserin sergilendiği Salonda, cezaevindeki gençlerden gelen eserler de büyük ilgi gördü. Serginin yıldızı ise engellilerin engelsiz eserleri ve verdikleri “ biz buradayız” mesajıydı.
Serginin açılışını, Sincan Kaymakamı Salim Demir, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz tarafından yapıldı. Sergiye Halk Eğitim Müdürü Adil Arslan, Şube Müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda kursiyer de katıldı.
1200 MEZUN
22 farklı branşta verilen kurslardan bu yıl yaklaşık 1200 kursiyeri daha mezun eden Sincan Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi, kursların yıl boyunca da devam edeceğini söyledi. Lale Meydanındaki Konferans Salonundaki fuaye alanında halkının beğenisine sunulan sergi, tüm Sincanlıların ziyaretini bekliyor.
Hobi ve Meslek Edindirme Kurslarında sergiledikleri eserlerle Sincan’ı Türkiye genelinde de temsil eden Nurten Ergin ve öğrencisi Ayşe Durak Kurdele Nakışında Türkiye 3.sü, Firdes Ergin ve öğrencisi Nahide Ergin ise Türkiye 4.sü olarak Sincan’ı Türkiye genelinde de başarı ile temsil etti.
ENGELSİZ YÜREKLER
Hobi ve Meslek Edindirme kurslarıyla engellilere umut kapısı aralayan, onlara yeni bir yaşam alanı haline gelen kurslarda birbirinden güzel eserleri ortaya çıkaran engelliler, büyük takdir topladı. Kursa değil hayatın içine geldiklerin belirten engelliler, Sincan Belediye’sine ve Halk Eğitim Merkezine teşekkür etti.
Engelliler “Değerli Taşlar” gösterileri ile en yakın dostumuz olduklarını vurgularken, “Umudun Çığlıkları” drama gösterileri ile iyiliği güzelliği hatırlattı. Asıl engellin gönüllerde olduğunu haykıran engelliler “ biz buradayız, tek isteğimiz bir selam” mesajı verdi.
Tüm herkesi sergiyi gezmeye davete den engelliler ortaya koyduklarının ürünler değil aslında kendilerinin olduğunu belirtti. Engelsiz güzel yürekler “Biz insanları zaten seviyorduk, bu kurslar sayesinde onlarda bizi sevdi. Çok mutluyuz” dedi.
Kursiyerlerin yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Kursiyerlerimizin yaptığı çalışmalar göğsümüzü kabarttı. Uzun ve yorucu bir kurs döneminin ardından böyle bir sergide buluşmamız verilen emeğe değdiğinin en büyük delilidir. Bütün kursiyerlerimizi ve değerli öğretmenlerini tebrik ediyorum Sincan’ımız için sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz artarak devam edecektir” dedi.
Hobi ve Meslek Edindirme kurslarına kayıtlar yıl boyunca devam ediyor. Sabah ve akşam olmak üzere pek çok alanda verilen kurslara kayıt için ise 444 4 762 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor.


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)