TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

2009 Yılı Etkinliklerimiz

Eklenme Tarihi : 22 Mayıs 2011 Kategori : Etkinliklerimiz | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 4.399 kez okunmuş.

 

OCAK 2009 Derneğimiz haftanın yedi günü sabah saat 09:00 dan akşam saat 19:00 a kadar açık olup engelli üyelerimizin günlük bilgisayar ve Internet kullanımları ücretsiz olarak sağlanmaktadır.Üyelerimizin derneğimize yapmış oldukları günlük ziyaretlerinde çay ve benzeri ikramlarda ücretsiz olarak sunulmaktadır Ayrıca günlük ziyaretçilerimize derneğimiz başkanı İlimdar BOZTAŞ ve dernek yetkililerince yasal hakları ile alakalı her türlü soruları cevaplandırılarak gönüllü danışmanlık yapılmaktadır.Dernek üyelerimizden mağdur ve ihtiyaç sahibi kişilerin yardım,tekerlekli sandalye,çeşitli medikal araç gereç gibi talepleri derneğimizin de bütçesi göz önünde bulundurularak imkanlar ölçüsünde yardımcı olunmaya gayret gösterilmektedir. Saygı değer site ziyaretçilerimiz derneğimizi yaşatmak ve daha aktif olunabilmesi için desteklerinize ihtiyaç duyulmaktadır.Katkılarınız için teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.Türkiye iş bankası Ankara Etimesgut şubesi 4263-0115856 nolu TL bağış hesabı.İletişim dernek başkanı msn teday_dernegi@hotmail.com Teday merkez tel:0312 245 40 40 Teday merkez tel-faks 0312 244 93 47

 

OCAK 2009 Teday derneğimizin üyelerinden oluşan işitme engelliler futbol takımımızın haftada bir gün halı saha maçları rutin olarak devam etmektedir.

 

16 mart 2009 tarihinde tüm belediye başkan adayları TEDAY derneğimize davet edilerek tanışma ve kaynaşma toplantısı yapılmıştır.Adayların projeleri engelliler ve ailelerince dikkatle dinlendi.Program sonrası birbirinden değerli sanatçılar sahne alarak engelli üyelerimiz doyasıya eğlendiler.Nisan 19 2009 derneğimizin 4. olağan genel kurulu yapılmış ve bu ulvi göreve sn İlimdar BOZTAŞ ve yönetim kurulu denetim kurulu seçilmişlerdir.

 

10 Mayıs 2009 engelliler haftası ve anneler günü nedeniyle muhteşem bir şölen düzenlenmiştir. Programa birbirinden değerli sanatçılar katılarak renkli dakikalar yaşanmıştır.

 

25 haziran 2009 tarihinde 70 kişilik engelli gurubumuz ile Göksu parkına gidilerek,muhteşem ve çok özel piknik devamında,minyatür tren gezisi ile engelli üyelerimizin mutluolmaları sağlanmıştır. 19 ağustos 2009 tarihinde Teday üyesi olan, Ömer ile Merve nin düğünleri derneğimizde yapılmıştır.İşitme engelli üyelerimize Teday derneği olarak mutluluklar diliyoruz.Düğün hürriyet ve sabah gazetelerinde yayınlanmıştır.

 

17 Eylül 2009 tarihinde Etimesgut belediyesiyle iş birliği yapılarak derneğimiz bahçesinde yaklaşık bin kişilik iftar yemeği verilmiştir.Organizasyonun bütün masraflarını karşılayan Etimesgut belediye başkanımız Sn Enver DEMİREL ve ekibine Teday derneği olarak şükranlarımızı sunuyoruz.3 ekim 2009 tarihinde  derneğimizin  bütçesinden, yaklaşık iki yüz kişilik ramazan paketleri yaptırılarak, mağdur engellilerimize gizli ve sessiz bir şekilde marketlerin, alış veriş çantaları kullanılarak, ayni teslim makbuz karşılığı dağıtımlar yapılmıştır.ekim 2009 tarihinde Ankara büyük şehir belediye başkanımız sayın Melih GÖKCEK in gönderdiği 300kişilik, kışlık kaban 300 kişilik kışlık bot ve 300 adet kırtasiye malzemeleri ayni teslim makbuzu karşılığı engelli üyelerimize teslim edilmiştir. Teday derneği olarak büyük şehir belediye başkanı ve ekibine şükranlarımızı sunuyoruz.

 

16 -20 -kasım 2009 tarihleri arası Türkiye engelliler şura üyesi Teday ın genel başkanı İlimdar BOZTAŞ çalışmaların tamamına katılarak büyük katkıda bulunmuştur.

 

31 ARALIK 2009 derneğimizin genel başkanı sn İlimdar BOZTAŞ’ın basın açıklaması Umutlarımızı söndürmeyin (ENGELLİLERİN SESİ).Haberin ayrıntısı memurlar netten okuya bilirsiniz.

 

30 ARALIK 2009derneğimizin genel başkanı sn İlimdar BOZTAŞ’ın basın açıklaması. Devlete göre engelli kim? Haberin ayrıntısını memurlar netten okuya bilirsiniz.

 

30 ARALIK 2009 derneğimizin genel başkanı sn İlimdar BOZTAŞ’ın basın açıklaması.Sağlık bakanlığı ile hükümet politikaları örtüşmüyor.Haberin ayrıntısını memurlar net ten okuya bilirsiniz.

 

ARALIK 2009 Gazi Üniversitesi sağlık bilimler fakültesi hemşirelik bölümü üçüncü sınıf öğrencileri Nermin EVİN, Rüveyda GÜLLÜ Özlem ELMA,Ümmü Gülsüm DOĞANSES, etüt dersi uygulaması Otistik,Mr,Down sendromlu çocuklar ve aileleri ile birlikte derneğimizde uygulandı.Devamında Sincan Nefise And içen Lisesi dokuzuncu sınıf öğrencileri Merve YILMAZ,Yasemin KARA,Güllü Fulya TÜRK ün katılımları ile birlikte engelliler hakkında dernek başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ ve ortamda bulunan engelliler ve aileleri ile röportaj yapılarak gerekli bilgilendirmeler sağlanmıştır.Bu çalışmaların bitiminde Ozan Emre OSMANOĞLU nun doğum günü pastası Gazi Üniversitesi Sincan Nefise And içen Lisesi ve Teday üyeleri ile birlikte doğum günü kutlaması yapıldı.

 

 

 

ARALIK 2009 Tarihinde Fox televizyonu muhabirleri derneğimize gelerek kamu kurumlarındaki 38192 engelli kadro açığıyla ve evde bakım maaşlarının 600tl ye kadar artırılması alakalı haber bülteni için röportaj yapılmıştır.Dernek başkanımız İlimdar BOZTAŞ ve beraberinde bulunan Burhan KABLAN,Güldane SARIKAYA,Murat MORTAŞ,Bilal DEVECİ bu işsizlik sorununa bir an önce çözüm getirilmesi gerektiğini vurguladılar.

 

ARALIK 2009 Derneğimiz haftanın yedi günü sabah saat 09:00 dan akşam saat 19:00 a kadar açık olup engelli üyelerimizin günlük bilgisayar ve Internet kullanımları ücretsiz olarak sağlanmaktadır.Üyelerimizin derneğimize yapmış oldukları günlük ziyaretlerinde çay ve benzeri ikramlarda ücretsiz olarak sunulmaktadır Ayrıca günlük ziyaretçilerimize derneğimiz başkanı İlimdar BOZTAŞ ve dernek yetkililerince yasal hakları ile alakalı her türlü soruları cevaplandırılarak gönüllü danışmanlık yapılmaktadır.Dernek üyelerimizden mağdur ve ihtiyaç sahibi kişilerin yardım,tekerlekli sandalye,çeşitli medikal araç gereç gibi talepleri derneğimizin de bütçesi göz önünde bulundurularak imkanlar ölçüsünde yardımcı olunmaya gayret gösterilmektedir. Saygı değer site ziyaretçilerimiz derneğimizi yaşatmak ve daha aktif olunabilmesi için desteklerinize ihtiyaç duyulmaktadır.Katkılarınız için teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.Türkiye iş bankası Ankara Etimesgut şubesi 4263-0115856 nolu TL bağış hesabı.İletişim dernek başkanı msn teday_dernegi@hotmail.com Teday merkez tel:0312 245 40 40 Teday merkez tel-faks 0312 244 93 47

 

5 aralık 2009 tarihinde Etimesgut belediyesi ile iş birliği yapılarak TEDAY’ın önünde yaklaşık 400 kişilik engelli gurubu ile ellerimizdeki Türk bayrakları ile sevgi yürüyüşü yaparak belediye salonuna iştirak edildi. programda başkan Enver DEMİREL engellileri kucaklayarak mutlu dakikalar yaşandı ayrıca çeşitli hediyeler dağıtıldı.Dünya engelliler günü nedeni ile düzenlenen organizasyonda bir konuşma yapan belediye başkanı sn Enver DEMİREL,dini ve milli inancım gereği Etimesgut a engelliler bakım merkezi kurmayı ah ettim.Yurt dışından bir tır dolusu akülü,tekerlekli sandalyeler ve çeşitli medikal malzemeler getiriyoruz, bunları da mağdur olan ihtiyaç sahibi engellilerimize Teday la birlikte teslim edeceğiz dedi.Bunca müjdenin ardından Teday’ın başkanı İLİMDAR BOZTAŞ DEMİRELE plaket sundu.

 

ARALIK 2009 Teday derneğimizin üyelerinden oluşan işitme engelliler futbol takımımızın haftada bir gün halı saha maçları rutin olarak devam etmektedir.

 

13 aralık 2009 tarihinde Teday üyesi olan BURHAN KABLAN’ın düğün merasimi yapıldı.Teday derneği olarak çiftlerimize mutluluklar diliyoruz.

 

6 aralık 2009 tarihinde Teday ın genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ Taraf gazetesi,Yeni şafak gazetesi,Zaman gazetesi,saman yolu habere konuştu.38192 engelli kadrolarının,bir an önce doldurularak engellilerin istihdam edilmelerine imkan sağlayacak kolaylıkların getirilmesi gerektiğini iş kur fonlarında toplanan 14milyon TL nin sadece özel sektöre kesilen cezalardan oluştuğunu bu rakamın basit kaldığını vurgulayarak, kamunun bu fonlara aylık 76 milyon tl ödemesi gereken ceza parası vardır bu durumda kamu kendine kıyak geçerek cezayı sadece özel sektöre kesmiştir şeklindeki açıklamalar ülke genelinde geniş yankı bulmuştur.

 

3 aralık 2009 tarihinde Cihan haber ajansına konuşan Teday ın genel başkanı sn İlimdar BOZTAŞ kamuda 38192 engelli kadrosunun bu güne kadar doldurulmamış olması bir ihmal ve kusurdur.Haberin ayrıntısı CHA haber ajansı.

 

3 aralık 2009 Dünya engelliler günü nedeni ile Ankara Büyükşehir belediyesinin düzenlemiş olduğu organizasyona 2 büyük otobüs ve 7 adet binek araç ile 120 kişilik gurubumuz ile iştirak gerçekleştirilmiştir.

 

 

 

3 aralık 2009 tarihinde Bu gün televizyonu haber bülteni canlı yayın konuğu olan Teday derneğimizin genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ hükümetin kamu kurumlarındaki engelli personel açıklarının bir an önce doldurulmasını ve rapor yönetmenliğindeki bu saçmalığa artık bir son verilmesini altını çize, çize vurgulayarak hükümete seslendi.

 

3 ARALIK 2009 SAAT 12:00 BU GÜN televizyonu.HABER BÜLTENİ İSTİHDAM VE RAPOR YÖNETMENLİĞİ KONULU CANLI YAYIN KONUĞU

 

3 aralık 2009 tarihinde meteorolojinin sesi radyosunun haber programına telefon bağlantısı ile yayına alınan Teday ın genel başkanı İlimdar BOZTAŞ hükümete seslenerek engellilerin rapor değişikliklerini, büyük mağduriyet oluşturduğunu vurgulayarak acil çözüm getirilmesini istedi.

 

3 Aralık 2009 tarihinde ulaştırma bakanlığının engelliler ile alakalı toplantısına 50kişilik engelli üyelerimiz ile iştirak gerçekleştirildi.Programda engellilerin ulaşımlarında sorunlara çözüm bula bilmek adına ulaştırma bakanlığında engelliler daire başkanlığı kurulduğu açıklandı.Tedayın genel başkanı sn İlimdar BOZTAŞ ulaştırma bakını sn Binali YILDIRIM ile yaptığı ikili görüşmede,engellilere yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek istihdam konularında destek istedi.

 

Derneğimizin denetim kurulu her yıl denetleme yaparak yönetim kurulumuzun çalışmalarını inceleyerek rapor oluşturmaktadır. Oluşturulan raporda faaliyet raporuyla valiliğe bildirilmektedir.

 

29 Aralık 2009
Denetim kurulu açıklaması: Derneğin tüm defterleri kurulumuzca incelenmiş gelir-gider, yardımlar, faliyetler, demir başlar ve muhasebe kayıtları kurulumuzca incelenmiş olup herhangi bir usulsüzlüğe rastlanılmamıştır.
Yönetim kuruluna başarılar dileriz. daha güzel çalışmalar dileği ile.

Bu sayfa yorumlara kapalıdır.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)