TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

PARTICIPANTS OF TEDAY CLEANED THE OCEAN SHORE  

Eklenme Tarihi : 28 Nisan 2017 Kategori : Projelerimiz | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 1.885 kez okunmuş.

 

The European Union(EU) Gruntdwig project called ‘We Can Do It’ , associated with TEDAY , whose centre is in Etimesgut , was carried out by our project co-ordinator Fatih BAŞYİĞİT and our member Kadir TİRYAKİ on 3rd – 7th June in France.

İlimdar BOZTAŞ explained about the occasion :

“Our visit to France, took 4 days in the Quimper of France. We took part a lot of activities. We are planning to go with our disableds from Etimesgut to the events in Hungary, Germany and Poland respectively.”

Delegaters in France of TEDAY , first day of the project, visited the ‘Espace Associatif’ instution in Quimper of France and examined the activities there.

During the visit, our committee coalesced with the collaborators coming from the other countries thanks to the activities prepared by our collaborator in France. In addition, we spend time doing funny and nice activities with our disabled people. It is needed that every person learn a common spirit of comradeship and feeling of being us. Despite the language barrier, we understood that we could use the same language of love. Besides, we also understood that the importance of collaboration and co-operation with the mest tent we did together, the tables we prepared together and with the other activities.

The other day, with our host and the other voluntary organization, we took part in campaign to clean the ocean shore with our disableds. Thanks to this activity, we larned that we can do anything for the environment all together and union is strength.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.teday.org/ab-projemiz-fransa-ziyaretimiz/

 

TEDAYCILAR FRANSADA OKYANUS SAHİLİNİ TEMİZLEDİ

 

Merkezi  Etimesgutta bulunan, Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (teday) ortağı olduğu ‘We Can Do It’ isimli Avrupa Birliği Gruntdvig projesinin Fransa ziyaretini 3-7 Haziran 2013 tarihleri arasında proje koordinatörümüz Fatih BAŞYİĞİT ve üyemiz Kadir TİRYAKİ ile birlikte gerçekleştirildi.Konu ile ilgili bir açıklama yapan Teday Başkanı İlimdar BOZTAŞDerneğimizi temsilen Fransa’nın Quimper şehrinde Fransız ortağımızın  ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyaretimiz 4 gün sürmüş ve bu süre zarfında çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını ifade eden ; BOZTAŞ  sırasıyla  Macaristan, Almanya ve Polonya daki etkinliklere de  Etimesgutlu engelli gurupları götüreceklerini ifade etti.TEDAY ın Fransa temsilcileri de ,Ziyaretin ilk günü Fransız ortağımızın Quimper şehrindeki ‘Espace Associatif’ isimli engelliler yararına kurulmuş, aynı zamanda da gönüllü faaliyetler gerçekleştiren derneği ziyaret edilerek incelemelerde bulunulmuştur.Heyetimizin burada geçirdiği süre zarfında Fransız ortağımızın hazırladığı aktivitelerle hem diğer ülkelerden gelen ortaklarımızla kaynaşma sağlandı, hem de engellilerle beraber renkli ve eğlenceli aktiviteler gerçekleştirildi. Birlik duygusu ve biz duygusunun her bireye kavratılmasını  ve engelli kardeşlerimizin de aramızda dil engeli gibi engeller olmasına rağmen bizimle aynı ortak sevgi dilini konuşabileceğini hissettik , Ayrıca işbirliği ve ortak çalışma kavramlarını da beraber yaptığımız yemek çadırı ve beraber hazırladığımız masalar ve diğer aktivitelerle daha iyi anlamış olduk.

  1. Gün ise ev sahibimiz ve başka bir gönüllü derneği ile beraber Quimper şehrinin yakınındaki okyanus sahilini temizleme kampanyasına katıldık.Bu etkinlikte de hep beraber çevre için bir şeyler yapabileceğimizi ve birlikten kuvvet doğacağını kanıtladık.
  2. gün ise Quimper bölgesindeki engelli bireyler için yemek hazırlayan bir yemek fabrikasını ziyaret ettik ve incelemelerde bulunduk.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)