TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

2011 Yılı Etkinliklerimiz

Eklenme Tarihi : 23 Mayıs 2011 Kategori : Etkinliklerimiz | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 12.790 kez okunmuş.

 

1 Ocak 2011 Tarihli Denetim Kurulu açıklaması: Derneğin tüm defterleri,gelir-gider, yardımlar, faaliyetler, demir baş eşyalar ve alındı makbuzları,ayni alındı ve teslim makbuzları, muhasebe kayıtları kurulumuzca incelenmiş olup herhangi bir eksik işleme rastlanılmamıştır.
Yönetim kuruluna başarılar dileriz. Daha güzel çalışmalar dileğiyle.

12 Ocak 2011 Tarihinde Refleksoloji adlı tedavi uygulaması semineri derneğimizin salonunda 200 kişinin katılımları ile yapılmıştır.

24 Ocak 2011 Tarihinde Etimesgut Halk eğitimi müdürlüğü ve derneğimizin iş birliği ile 12 kişilik engelli grubumuza derneğimizin salonunda bilgisayar ve internet kullanım kursu açılmıştır.

27 Şubat 2011 Tarihinde Ankara’da etkin faaliyet gösteren engelli dernek ve vakıflarından oluşan Ankara Engelliler Platformu derneğimizde toplanarak ortak basın açıklaması yapılmıştır.

1 Şubat 2011 Tarihinde sona eren bilgisayar kursumuzdan, kursiyerlerimize mangalda balık ikramları yapılmıştır.

4 Mart 2011 Tarihinde 250 kişinin katıldığı Sürpriz Sanatçılar eşliğinde engellilerimize moral günü düzenlenerek organizasyon gerçekleştirilmiştir.

5 Mart 2011 Tarihinde Etimesgut Kent Konseyi Engelliler Meclisi Genel Kurulu yapılmış meclisin başkanlığına derneğimizin genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ seçilmiştir genel kurula yaklaşık 300 kişiyle gelen Sn İlimdar Boztaş engelli plakalı 70 adet araçlarla konvoy halinde şehir turu atarak Etimesgut belediyesi kent konseyine iştirak etmişlerdir coşkulu konvoyu Etimesgut belediye başkanı sn Enver Demirel ve çalışma arkadaşları karşılayarak engelli katılımcıları kucaklamışlardır.

6 Mart 2011 Tarihinde derneğimizin genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ Akra Fm radyosunun canlı yayın konuğu olmuş engelli vatandaşlarımızın daha kolay yaşam sürdürebilmeleri için ulaşılabilirlik ve fiziki çevre düzenlemelerinde yetkilileri sorumlu olmaya çağırmıştır.

7 mart 2011 Tarihinde Ankara Büyükşehir belediyesi kent konseyi,engelliler meclisinin kurulum çalışmalarına derneğimizin genel başkanı sn İlimdar BOZTAŞ ta katılmıştır. Çalışmaların tamamlanmasıyla engelliler meclisi kurulmuş akabinde ise genel kurul yapılarak Ankara kent konseyi engelliler meclisinin başkanlığına Sn Yıldıray ÇINAR seçilmiş,meclis başkan vekilliği görevine derneğimizin genel başkanı SN İlimdar BOZTAŞ seçilmiştir.

24 Mart 2011 Tarihinde Etimesgut Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile Engelliler Meclisi Teday’ın halı sahasında maç yaparak işitme engellilerle gençlerin maçına Etimesgut Kent Konseyi Başkanı ve Belediye Başkan yardımcısı Sn Seyit SARP Engelliler Meclisi Başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ’ da izledi.

5 Nisan 2011 Tarihinde 12 Haziran seçimlerinde engellilerin de TBMM ye aday gösterilmeleri konulu liderler turu yapılmış Ankara engelliler platformu başkanı Sn Yıldıray ÇINAR ve tüm engelliler ve aileleri yardımlaşma derneği  Teday  genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ CHP lideri Sn Kemal KILIÇTAROĞLU ile bir araya gelerek aday adaylarına destek verilmiş, listelerin en iyi yerinde engellilerin adaylığını görmek istediklerini belirterek konunun önemine dikkat çekmişlerdir.

10 Nisan 2011 Tarihinde MHP Genel Merkezinden TEDAY derneğimize ziyaret. Eski sağlık bakanı sn.Osman DURMUŞ MHP genel başkan yardımcıları eşliğinde 40 kişilik heyet ile derneğimizi ziyaret etmişlerdir. Ziyarette 12 haziran millet vekilliği seçimlerine dair bilgi alış verişinde bulunan derneğimiz Genel Başkanı İlimdar Boztaş MHP de engelli millet vekilleri görmeyi arzu ediyoruz her kim olursa olsun ama mutlaka engellileri,TBMM ye taşıyın belediye meclislerine taşıyın belediye başkanlarınızın danışmanlıklarında görevlendirin  şeklinde önerilerde bulundu.

28 Nisan 2011 Tarihinde Cumhurbaşkanımızın eşi Sn Hayrunnisa GÜL’ün hazırladığı eğitim her engeli aşar adlı program cumhurbaşkanlığı köşkünde yapıldı.
Çok sayıda devlet başkanlarının eşleri ve sanat, stk, engelliler in katıldığı resepsiyonda engellilerin eğitimdeki kazanımları ifade edildi. Köşkte sahne alan işitme engelliler oyunları katılımcıları adeta büyüleyerek ilgi odağı oldular. Yılmaz Balaban ilköğretim okulu örencileri daha öncede Teday Tüm Engelliler Derneğiyle ortak çalışmalarıyla Türkiye’de önemli organizasyonlara damgasını vurmuştu. Organizasyonda Teday’ın Genel Başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ da engellilerin sorunlarına dair yaptığı ikili görüşmelerden güzel sonuçlar umut ettiğini belirtti.

4 Mayıs 2011 Tarihinde Etimesgut Belediyesi Meclisine katıldık. Kararların onaylanması ve yeni  kararlar sunumunu izledik. Belli bir gurupla gittiğimiz mecliste yapılan her şeyin hangi süreçlerden geçtiğini gördük. Meclis toplantısından sonra ise Aktaş Pastanesine kaçamak yaptık. Dostluğumuzu pekiştirdiğimiz akşamda Teday Genel Başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ ve bir meclis üyemiz Makbule Sevinç bizimleydi. Eğlenceli vakit geçirdiğimiz akşamda yağmurdan kaçamadık ama o sohbetin tadından bunun farkına bile varamadık. Kahve bahane gönül muhabbet ister dostlar şahane.

10 Mayıs 2011 Tarihinde Etimesgut belediyesi, Kent konseyi, Engelliler meclisi, tüm engelliler ve aileleri yardımlaşma derneği Teday ında koordinasyonlarıyla Etimesgut ilçemizde ikamet eden tekerlekli sandalye ve akülü araba kullanan engelli bireylerin hastaneler veya özel ihtiyaçları olması halinde bir gün önceden rezerve yaptırarak asansörlü minibüs ile evlerinden alınıp, işleri   görülüp tekrar evlerine dönüşleri sağlanmaktadır bu hizmet aralıksız devam etmektedir. Bu hizmet Etimesgut belediye başkanımız Sn Enver DEMİREL tarafından sağlanmıştır.

10 Mayıs 2011 Tarihinde Etimesgut Emniyet Müdürlüğü Personeli Polislerimizin Derneğimize ziyareti gerçekleşmiştir. Gönüllerinin her zaman bizimle olduğunu söyleyen polis memurlarımız, ellerinden gelen her şeyi yapmak istediklerini yinelediler. Zaman, zaman ziyarette bulunan polislerimize destekleri için çok teşekkür ediyoruz.

11 Mayıs 2011 Tarihinde engelli havacı erlerimizin kına gecesi ve 10-16 Mayıs Türkiye Engelliler Haftası nedeniyle bir araya geldiğimiz gecede çok renkli görüntüler ortaya çıktı. Etimesgut Belediyesinin, Etimesgut İlçe Başkanlarının, Etimesgut Kent Konseyinin, Sivil Toplum Örgüt Başkanlarını bizi yalnız bırakmadığı gecede Etimesgut Kent Konseyi Konservatuar Sanatçıları ve Adresle eğlencenin doruklarına çıkıldı. Askerlerimize kına yakıldı, oyun havalarıyla eğlenildi ve halaylar çekildi. Duygusal anlar yaşayan engelli aileleri, kına oyunuyla evlatlarının kınasını kutladı. Etimesgut Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Tüm Engelliler Derneği Başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ engellilerimiz için yapılanları ve yapılacaklar hakkında ipuçları içeren bir konuşma yaptı. Basının da ilgi gösterdiği gecemizde Samet ATMACA nın şiir okuması ilgi çekti. En büyük asker bizim asker diye slogan atılarak basına poz veren havacı erlerimiz görülmeye şayandı.  Kına gecemizi haber olarak yayınlayan basın kuruluşlarının linkleri aşağıda mevcuttur. Etimesgut Belediyesi ve Engelli Masası, Etimesgut Kent Konseyi ve Engelliler Meclisi, Tüm Engelliler Derneği Teday işbirliğiyle düzenlenen Kına gecesi programımıza emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ediyoruz.

Bu faaliyetimizi yayınlayan basın kuruluşlarının linkleri http://www.haberler.com/engelli-asker-adaylari-icin-kina-gecesi-2719162-haberi/

http://www.ihlassondakika.com/haber_Engelli-asker-adaylarina-kina-yakildi_375488.html

http://www.kenthaber.com/ic-anadolu/ankara/etimesgut/Haber/Genel/Normal/gecede-duygusal-anlar/01d85857-7116-4de7-b141-8218e772d0a2

http://www.haberciniz.biz/engelli-asker-adaylarina-kina-yakildi-1051750h.htm

http://www.korhaber.com/yhaber.asp?haberid=59042

http://www.dikkathaber.com/haber/engelli-asker-adaylarina-kina-yakildi_435655.html

http://www.haberjet.com/NewsDetail.aspx?NewsID=777401

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/news/777401/engelli_asker_adaylarina_kina_yakildi.aspx

http://haberevet.com/haber/20110512/323550/20-engelli-asker-adayina-kina-yakildi.html

http://www.rotahaber.com/Engellelere-asker-kina-gecesi_167213.html

http://www.sonhavadis.net/yazdir-2376-Engellelere-asker-kina-gecesi.html

http://www.gazete32.com.tr/20-engelli-asker-adayina-kina-yakildi–14410h.htm

http://www.iha.com.tr/haber/detay.aspx?nid=174163&cid=11

http://www.haberfx.net/engelli-asker-adaylarina-kina-yakildi-haberi-385740/

http://www.nethabercilik.com/haber/engelli-asker-adaylarina-kina-yakildi.htm

http://www.haberoku.net/haber/173289-engelli-asker-adaylarina-kina-yakildi.html

http://www.haberx.com/Default.aspx?p=17&n=10671706&fn=1

http://www.habermi.com/haber/113906/engelli-asker-adaylari-icin-kina-gecesi.html

http://www.lpghaber.com/Engelli-Asker-Adaylarina-Kina-Yakildi–haberi-667460.html

http://www.haber24.com/6-Ankara-Haberleri/1-183967/Engelli-asker-adaylarina-kina-yakildi.html

http://www.haber3.com/engelli-asker-adaylari-icin-kina-gecesi-bir-gun-de-olsa-vatani-gorevini-yerine-g-829087h.htm

13 Mayıs 2011 Tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi açılışı ve Genel Kurul toplantısına katıldık. Başbakan yardımcısı Sn. Cemil ÇİÇEK, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Melih GÖKÇEK ve Eşi Nevin GÖKÇEK Hanımefendi, Demir yolları Genel Müdürü Sn. Süleyman KARAMAN, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı sn Ahmet ARSLAN, Engelliler meclis başkanı ( Genel Kurul Toplantısında seçildi) Sn Yıldıray ÇINAR, Etimesgut Kent Konseyi Başkanı ve Teday Genel Başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ; Divanını  Sn Ahmet ARSLAN ın yönettiği ( 2 kâtip üyeyle birlikte: Betül FIRAT ve Mustafa AYDIN) Genel Kurul Toplantısına katıldılar. Sn. Cemil ÇİÇEK’e, Sn Melih GÖKÇEK ve Eşi Hanımefendiye, Sn. Süleyman KARAMAN’a, Sn.Yıldıray  ÇINAR’a ödülleri verildi. ( Fotoğraflar Ankara Kent Konseyi Engelliler Meclisi haberimizde.2 otobüs gittiğimiz genel kurul sonrasında kalan arkadaşlarımızla birlikte Göksu Parkına gittik. Sohbetin, eğlencenin ve manzaranın tadını çıkardık. Dostluğumuz pekişmek ile kalmadı samimiyete dönüştü. Bizi yalnız bırakmayan ve varlıklarıyla bizi memnun eden arkadaşlarımıza müteşekkiriz.

14 Mayıs 2011 Tarihinde Has Parti Genel Başkan Yardımcıları derneğimizi ziyaret ettiler. Engelliler haftası dolayısıyla yaptıkları ziyaretlerde Teday Genel Başkanı SN İlimdar BOZTAŞ’ a engellilerimiz için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

15 Mayıs 2011 Tarihinde havuz eğlencesi ve kokteyl verildi. 50-70 kişilik erkekler grubu oluşturularak Havuz eğlencesi yapıldı. Havuzun tadını engellilerimiz müzikli ortam eşliğinde çıkardılar. Deşarj olma fırsatı yakalayan arkadaşlarımız bu etkinlikten memnun olduklarını belirttiler.

17 Mayıs 2011 Tarihinde Etimesgut 11. Hava Lojistik komutanlığında yaptığımız 1 günlük temsili askerlik sonrası Hanedan Kafede yine dostlarımız ve erlerimizle birlikte oturduk. Güzel bir muhabbet içinde Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Sn Alaaddin SONAT bizlerle birlikteydi. Erlerimizi kıyafetleriyle görmekten mutlu olduğunu dile getiren  Belediye Başkan Yardımcımız iyi dileklerini dile getirdi. Aynı gün Bizleri şiir ve türküleriyle mest eden Samet ATMACA nın doğum günü olduğunu öğrendik ve bunun kutlamasını yaptık.(Fotoğrafları Şeref Duyduk yazısında mevcut).

17 Mayıs 2011 Tarihinde Ankara semalarında Uçak gezisi yaparak engelli arkadaşlarımız yaşamlarında ilk kez uçağa binmenin mutluluğunu yaşarken uçuş esnasında son derece renkli anlar yaşandı Türk kuşu tesislerinde öğle yemeğinin ardından müze gezilerine geçildi.

19 Mayıs 2011 Tarihinde Gençlik ve Spor Bayramında Etimesgut Halk eğitimi önünde bulunan tören alanında Atatürk Büstüne çelenk bıraktık. Saygı duruşundan sonra gelen askeri bando eşliğinde İstiklal Marşını okuduk. Törene katılan Garnizon Komutanı ve siyasi partilerin mensuplarıyla tokalaşma merasimi yapıldı. 19 Mayıs günü anlam ve önemi bizim için büyük. Üyelerimiz geçen günlerde katıldıkları temsili askerlikten alınan askeri kıyafetlerle katıldı ve selam durdular Atatürk’e. Renkli ve resmi görüntüler ortaya çıktı. Konuklar tören alanına davet edilerek çelenk bırakma merasimi sona erdirildi.

20 Mayıs 2011 Tarihinde MHP Etimesgut İlçe Başkanı Sn Ali METİN, MHP Millet Vekili Adayı Sn Çağrı ACI derneğimizi ve engellilerimizi ziyaret etmiş bizleri onurlandırmışlardır. Engellilerin sıkıntılarını dinleyip, birlikte çalışma sözü verdiler. Bizi buraya kadar gelip dinlemeleri; çözüm önerileri için beraber çalışmayı teklif etmeleri engellilerimizi mutlu etti. En azından birkaç Parti Mensubunu derdimize ortak edebildik, bizimle beraber bizim için düşünmelerini nispeten sağladık. Bunların sonuçlarını güzellikler olarak görebilmeyi umuyoruz.

2 Haziran 2011 Tarihinde Etimesgut kent konseyi engellileri Göksu’da buluşturdu. Etimesgut ta yaşayan yaklaşık 140 engelli birey Etimesgut belediye başkanı Sn Enver DEMİREL’in destekleri ile Göksu parkında akşam yemeğinde buluşturuldu..Engelliler meclis başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ yaptığı konuşmada böylesi güzel bir akşamda birlikte göl kenarında bir restoranda bizlerin buluşmasını sağlayan belediye başkanımız Sn Enver DEMİREL ve ekibine şükranlarımızı sunuyoruz  diyerek tatil hazırlıklarına başlandığını 2 gurup halinde yaklaşık 300 kişiyle bu yaz Alanya’da olacağız güzel bir tatil yapacağız engelli kardeşlerimizin moral ve motivasyonları bizim için önemlidir  bu proje Sn Enver başkanımızın projesidir.Bu inşallah geleneksel hale gelecek gibi gözüküyor dedi.Etimesgut olarak startı 2010 yılında verdik şimdiyse devamını sağlıyoruz.Etimesgut belediyesi,Tüm engelliler derneği TEDAY ve kent konseyi engelliler meclisi olarak başlattığımız yaz tatil organizasyonumuz Türkiye’de tüm belediyelere ve derneklere örnek teşkil etmesini diliyoruz dedi yemeğin ardından Göksu’da minyatür trenle gezi yapıldı.Engelli bireylerin mutlulukları adeta gözlerinden okunuyordu engellilerle tek tek ilgilenen meclis başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ belediye başkan yardımcılarından Sn Alaaddin SONAT Sn Seyit SARP meclis üyesi Sn Makbule SEVİNÇ Etimesgut Kent Konseyi müdürü Sn Hüsamettin DOLAŞ kadın meclis başkanı Sn Şirin YANIK ın da mutlu oldukları görüldü.

9 Haziran 2011 Tarihinde Etimesgut Kent Konseyi Bünyesinde ve Etimesgut Belediyesi desteğiyle Ankara genelinde Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Ses Yarışması yapıldı.  Biz de Tüm Engelliler Derneği olarak hem destek, hem de eğlenmek amaçlı geceye katıldık. Türkiye Engelliler Haftası, Anneler Günü, Bahara merhaba ve ses yarışması adına yapılan etkinlikte Değerli Sanatçı Sn.Kubat sahne aldı; inanılmaz sahne şovu ve şarkılarıyla geceye hem hareket hem renk kattı. Ayrıca isteği kırmayarak Türk Halk Müziği elemelerinde Jüri olarak görev aldı. Gecenin seyri: Sunucunun açılış konuşması, ardından jüri takdimi, Türk Halk Müziğinin Finalistlerinin ses performanslarının dinlenmesi, Türk Sanat Müziği jürisinin takdimi ve Finalistlerin ses performanslarının dinlenmesi, daha sonrada Kubat’ın sahne alması ve son olarak da gecede değerli kişilerin plaket almasıyla gece son buldu. Bu etkinliğin geleneksel hale getirilerek merkezinin değişmeden daha geniş katılımla Etimesgut’umuz da devam edeceği müjdesini aldık. Bunlarla da bitmedi. Çanakkale ye 5000 kişi götürüleceğini, toplu sünnet tarihini, toplu nikâh tarihini ve son olarak da ilçemize yeni yapılan parkların müjdesini aldık. Dolu, dolu geçen geceden herkes eğlenmiş ve mutlu bir şekilde ayrıldı. Engellilerimiz içinde güzel bir eğlence oldu. Hava şartları ne olursa olsun gecenin renginden dolayı herkes eğlenmeye ve şarkılara eşlik etmeğe devam etti. Yenisi düzenlenene kadar çok hoş bir hatıra olarak zihinlerde kalacak bir anımız daha oldu. Emeği geçen ve katılan herkese şükranlarımızı sunarız.

19 Haziran 2011 Tarihinde 150 kişilik engelli gurubumuz ile Antalya nın Alanya ilçesinde 1 haftalık tatil organizasyonuna hareket edilmiş 5 yıldızlı bir otele yerleşerek olağan üstü bir olanak ile karşılaşılmıştır engelli arkadaşlarımız doyasıya eğlenerek gurup içerisindeki yeni evlilik yapmış olan engelli çiftlerimizin de tekne gezisi esnasında Alanya koylarında demir atılarak akşam yemeğinin beraberinde kına geceleri yapılmıştır bu imkan ve olanaklar Etimesgut belediyesi başkanı Sn Enver DEMİREL tarafından üyelerimize sunulmuştur. Evlenen çiftlerimiz Ramazan ÇELİK ,Güldane SARIKAYA, Erbakan TAŞDEMİR, Zilfinur TAŞDEMİR, Murat KIR, Şahinde KIR, Naim TAŞDİZEN,Yelda TAŞDİZEN çiftlerimize de balayı olanakları sunulmuştur.

23 Haziran 2011 tarihinde evlenen engelli çiftlerimizden Murat KIR ve Şahinde KIR,Ramazan ÇELİK ve Güldane ÇELİK,Erbakan TAŞDEMİR ve Zilfinur TAŞDEMİR,Naim TAŞDİZEN,Yelda TAŞDİZEN isimli üyelerimizin düğünleri,kına geceleri Alanya’da tekne turuyla akşam yemeğinin ardından 150 kişilik grup ile birlikte yapılmıştır.Evlenen çiftlerimize TEDAY olarak mutluluklar diliyoruz.

25 Haziran 2011 Tarihinde 150 kişilik üyelerimiz ile Konya da Hz Mevlana yı ziyareti gerçekleştirilmiştir.

21 Ağustos 2011 Tarihinde Tedayın  bahçesinde 600 kişilik Engelli vatandaşlarımız ile iftar yemeğinde  buluşuldu  milli eğitim sınavlarında üstün başarı gösteren ve yüksek puanlarıyla işbaşı yapan engellileri de aynı organizasyonda ödüllendiren Etimesgut belediye başkanı Sn Enver Demirel ve derneğimizin genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ da mutluluklarını paylaşarak çalışan kazanabiliyor dedi.

23Eylül2011 Tarihinde TCDD 155.Kuruluş yıl dönümü hızlı tren ile Konya şehri ve Hz Mevlana ziyareti yapılmıştır.

4 Eylül 2011 Tarihinde engellileri denizle buluşturma projesi 150 kişilik 2. gurup Antalya nın Kemer ilçesine Tatili olağan üstü bir organizasyon ile gerçekleştirilmiştir engelli bireylerimizin unutamayacağı anıların yaşandığı organizasyon tam bir rüya gibi yaşamlarımıza renk katmıştır bu organizasyonu bizlere hazırlayan Etimesgut belediye başkanımız Sn Enver DEMİREL e teşekkür eden derneğimizin genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ bu Türkiye de eşi benzeri olmayan bir olanaktır dedi.

15 Ekim2011 Tarihinde Teday ın bahçesinde Almanya dan getirtilen 2. tır dolusu tekerlekli sandalye, akülü araba ve çeşitli medikal malzemelerin dağıtımları yapıldı.

30 Kasım 2011 Tarihinde derneğimizin genel başkanı Sn.İlimdar BOZTAŞ Kanal A televizyonu ana haber bülteni arasında 20 dakikalık canlı yayın konuğu olmuş engellilerin yaşam biçimlerine dair ulaşılabilirlik, fiziki çevre, fırsat eşitliği ve pozitif ayrımcılığın yanı sıra kent konseylerinin önemini vurgulamıştır.

3 Aralık  2011 Tarihinde 200 kişilik Etimesgut Kent konseyinde Dünya Engelliler Günü Etkinliği yapılmıştır.

3 Aralık  2011 Tarihinde derneğimizin genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ kanal a televizyonunun canlı yayın konuğu olarak engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunları su yüzüne taşımıştır.

7 Aralık 2011 Tarihinde Ankara kent konseyi birinci yaşama sevinci ödül törenine 250 kişilik gurubumuz ile Kocatepe Kültür Merkezi konferans salonuna iştirak edilmiş, hükümet yetkilileri ile bir araya gelinmiştir.

10Aralık 2011 Tarihinde Ankara kent konseyinin engelliler meclisi ile çeşitli proje çalışmalarına derneğimiz genel başkanı Sn İlimdar BOZTAŞ iştirak ederek katkıda bulunulmuştur.

15 Aralık 2011 Tarihinde Ankara büyükşehir belediyesi encümen toplantı salonunda Ankara kent konseyi engelliler meclisi başkanı Sn Yıldıray ÇINAR ve meclis başkan vekili Sn İlimdar BOZTAŞ ın koordinasyonu ile Ankara da ki üniversitelerin öğretim üyeleri ve çok sayıda bürokratın katıldığı toplantılarda engellilerin ulaşılabilirlik ve fiziki çevre konuları tartışılmış sorunlar masaya yatırılarak çözümler aranmıştır.

21Aralık 2011 Tarihinde 150 kişi ile kent konseyi Kadın, Gençlik,Çocuk ve Engelli meclisleri ile yerli malı haftası kutlaması yapıldı.

31 Aralık 2011 Tarihinde Teday derneğimizin üyelerinden oluşan işitme engelliler futbol takımımızın haftada bir gün halı saha maçları rutin olarak devam etmektedir.

31Aralık 2011 Tarihinde Derneğimiz haftanın yedi günü sabah saat 09:00 dan akşam saat 19:00 a kadar açık olup engelli üyelerimizin günlük bilgisayar ve Internet kullanımları ücretsiz olarak sağlanmaktadır.Üyelerimizin derneğimize yapmış oldukları günlük ziyaretlerinde çay ve benzeri ikramlarda ücretsiz olarak sunulmaktadır Ayrıca günlük ziyaretçilerimize derneğimiz başkanı İlimdar BOZTAŞ ve dernek yetkililerince yasal hakları ile alakalı her türlü soruları cevaplandırılarak gönüllü danışmanlık yapılmaktadır.Dernek üyelerimizden mağdur ve ihtiyaç sahibi kişilerin yardım,tekerlekli sandalye,çeşitli medikal araç gereç gibi talepleri derneğimizin de bütçesi göz önünde bulundurularak imkanlar ölçüsünde yardımcı olunmaya gayret gösterilmektedir. Saygı değer site ziyaretçilerimiz derneğimizi yaşatmak ve daha aktif olunabilmesi için desteklerinize ihtiyaç duyulmaktadır.Katkılarınız için teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.Türkiye iş bankası Ankara Etimesgut şubesi 4263-0115856 nolu TL bağış hesabı.İletişim dernek başkanı msn teday_dernegi@hotmail.com Teday merkez tel:0312 245 40 40 Teday merkez tel-faks 0312 244 93 47

Derneğimizin denetim kurulu her yıl denetleme yaparak yönetim kurulumuzun çalışmalarını inceleyerek rapor oluşturmaktadır. Oluşturulan rapor sonuçlarının neticesinde derneğin yıllık  faaliyet raporları da Ankara valiliğine bildirilmiştir.

31 Aralık2011 tarihinde derneğimizin Denetim Kurulu açıklaması: Derneğin tüm defterleri gelir-gider, yardımlar, faaliyetler, demir başlar ve muhasebe kayıtları kurulumuzca incelenmiş olup herhangi bir usulsüzlüğe rastlanılmamıştır.
Yönetim kuruluna başarılar dileriz. Daha güzel çalışmalar dileğiyle.

Bu sayfa yorumlara kapalıdır.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)