TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

2006 Yılı Etkinliklerimiz

Eklenme Tarihi : 22 Mayıs 2011 Kategori : Etkinliklerimiz | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 15.102 kez okunmuş.

03\12\2006 Başbakanlık Engelliler İdaresi Başkanlığınca İstanbul Beşiktaş’da engelliler ile ilgili düzlenen programa dernek başkanımız İlimdar Boztaş Katılım gerçekleştirdi.

13/10/2006 Teday başkanı İlimdar Boztaş Ankara Büyükşehir belediyesinin engellilere yönelik yapmış olduğu güzel hizmetlerinden dolayı Büyükşehir belediye meclisinde bir konuşma yaparak beraberinde getirdikleri plaketi başarılı hizmetler sunan hizmetleri dünyada geniş yankı uyandıran Melih GÖKÇEK’E ilçe belediye başkanları ve meclis üyelerinin coşkulu alkışları eşliğinde plaket takdimi yaptı.

15/10/2006 tarihinde Teday derneği tarafından düzenlenen 250 kişilik iftar yemeği verildi

24/09/-23/10/2006 tarihleri arasında bulunan ramazan ayı içerisinde Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih GÖKÇEK ‘in verdiği 400 kırtasiye seti,400 çift bot,400 kabanların yanı sıra Teday derneği bütçesinden 360 adet ramazan kolisi 760 ihtiyaç sahibi olan ailelere teslim edildi.

15/09/2006 Tarihinde ortopedik engelli 9 Teday dernek üyesine tekerlekli sandalye temin edildi.

28/08/2006 Etimesgut belediyesi ve Teday engelliler derneği işbirliği ile dernek hizmet merkezinin bulunduğu yunus emre sevgi parkında 600 Teday üyesinin katıldığı yemekli yaz akşamı eğlencesinde engelliler doyasıya eğlendi.program da bir konuşma yapan dernek başkanı İlimdar Boztaş üyelerine yasal haklarıyla ilgili bilgiler verdi.

15/07/2006 tarihinde Teday dernek üyelerinin annelerinden oluşan bir grubun hazırladığı 200 kişilik gözleme gün boyu pişirilerek derneğin engelli üyelerine ikram edildi.

30/06/2006 tarihinde Teday dernek üyelerinin annelerinden oluşan bir grubun hazırladığı 150 kişilik yöresel kete gün boyu pişirilerek derneğin engelli üyelerine ikram edildi.

15/06/2006 Tarihinde Azerbaycan’dan gelen 3 belediye başkanı derneğimiz faaliyetlerini yerinde inceleyerek dernek başkanı ilimdar BOZTAŞ’tan ayrıntılı bilgiler edindiler.

23.05.2006 tarihinde;Kosova Tarım Orman Bakanı, bir grup Kosovalı belediye başkanları ve Etimesgut belediye başkanımız ile birlikte 30 kişilik heyet derneğimizi ziyaret ederek dernek başkanı İlimdar BOZTAŞ’tan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaret esnasında konuk heyete işitme engelliler halk oyunları sundu.

21.05.2006 tarihinde;Genelkurmay başkanlığınca Beytepe tesislerinde düzenlenen programda genelkurmay başkanımızın özel daveti üzerine işitme engellilerimiz muhteşem halk oyunlarını sergileyerek askeri birliklerimizin çok değerli yöneticileri ve eşleri üyelerimize çeşitli armağanlar dağıtarak son derece mutlu dakikalar yaşatıldı. Dernek başkanımız İlimdar BOZTAŞ böylesi güzel bir olanağın sunulmasından dolayı başta genelkurmay başkanımıza ve ilgili bütün komutanlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

13.05.2006 tarihinde Etimesgut Belediyesi ve Teday Derneği iş birliği ile 10-16 Mayıs Türkiye Engelliler haftası, 14 Mayıs anneler günü birleştirilerek 10 bin kişinin katıldığı Kibariye Konserinde Teday Derneği İşitme Engelliler Halk oyunları Sahne aldı.Programda B. Başkanı Sayın Serhat Kemal YILMAZ ihtiyaç sahibi engellilere ev eşyası ve tekerlekli iskemle dağıttı.

12.05.2006 tarihinde GRT televizyonunda Dernek Başkanı İlimdar BOZTAŞ canlı yayına katılarak engelliler ve aileleri hakkında geniş açıklamalar yapmıştır

11.05.2006 Engelliler Haftasında çeşitli Kamu kurum mensupları, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, İlçe Belediye Başkanları Meclis üyeleri ve birim Müdürleri, Mahalle muhtarları ,ulusal ve yerel – yazılı Görsel Basın Mensupları Derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

11.05.2006 tarihinde İşitme Engelliler Halk oyunlarımız TRT1 Televizyonunda ‘‘Erguvan’’ adlı programda sahne aldılar. İki buçuk saat süren programda Dernek Başkanı İlimdar BOZTAŞ engellilerle ilgili konularda geniş bilgiler verdi

10.05.2006 tarihinde Teday Derneği İşitme Engelliler Futbol takımı ve Türkiye Körler Federasyonu ile Harikalar Diyarında Dostluk maçı yaparak; maç sonunda Futbolcularımıza Ankara B. Şehir B.Başkanı Sayın Melih GÖKCEK ve eşi Nevin GÖKCEK tarafından plaketleri verildi. plaketleri alan Teday spor futbolcuları çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

09.05.2006 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisinin düzenlemiş olduğu Engelliler Kanunu Bilgi yarışmasına Teday Derneği Etimesgut’tan 45 kişi ile iştirak ederek Programda İşitme Engelliler Halk Oyunları Sunmuştur

06.05.2006 tarihinde 70 kişilik Engelli ve aileleri bir araya gelerek Hanımlar MANTI yapıp, konuklara ikram etmişlerdir.

30.04.2006 tarihinde Teday Derneğinde 100 Kişilik Engelli ve aileleri toplanarak hanımlar kendi aralarında yöresel KETE pişirerek bütün konuklara ikram edilip engelliler ve aileleri arasında iyi bir kaynaşma sağlanmıştır. Program Türkiye Gazetesi ve Sabah Gazetesi tarafından izlenerek, programa gazeteler geniş bir şekilde yer verilmiştir

28.04.2006 tarihinde Kanal B Televizyonunda İşitme Engelliler Halk Oyunları Sahne aldı. Muhteşem oyunların akabinde bir saatlik canlı Yayın süresince Dernek Başkanı İlimdar BOZTAŞ ve beraberinde bulunan çalışma arkadaşları ile birlikte Dernek faaliyetlerini ve çalışmalarını anlattılar

25.04.2006 Teday Derneği İşitme Engelliler Kız ve Erkek guruplarının, oynadığı Halk oyunları TGRT Televizyonu ‘‘Zeyneple Her Şey Onda’’ adlı programında muhteşem oyunları ile Sahne aldılar

24.04.2006 tarihinde; Teday Derneği 2. Dönem olağan Genel Kurulu toplanarak, gündemindeki 11 maddeyi görüştü. İlimdar BOZTAŞ’ın tek aday gösterildiği Seçimler sonucunda, ilk Yönetim Kurulu Toplanarak: Başkan Yardımcılığına Suna ÖZDEMİR, Genel sekreter Hacer TOMBAK, Muhasip Üye Cabir GÜNGÖR, Y. Kurulu Üyesi Kemal KOÇAK Genel Kurul tarafından Göreve getirilmiştir

09/04/2006 derneğimiz bünyesinde gönüllü çalışan öğretmenlerimizce İşitme engelliler modern dans ve halk oyunu gruplarımız yapılan her programlarda basın kuruluşlarının ilgi odağı haline geldi.08/04/2006 cumartesi günü Derneğimiz konferans salonunda İşitme engelliler modern dans ve halk oyunu gruplarımızın basına tanıtım ve ödül töreni Anadolu haber ajansı, iha haber ajansı,cha haber ajansı,TGRT, Kanal B,Show TV, Star TV, Kanal D, TRT, TRT 1,TRT 2,Avrasya TV’nin yanı sıra türkiye gazetesi,bugün gazetesi, anayurt gazetesi, Etimesgut Belediye gazetesi gibi ulusal ve yerel basın kuruşları geniş kapsamlı yer vererek Derneğimiz işitme engelli üyeleri Türkiye’yi büyüledi.

01/04/2006 tarihinde Teday derneği işitme engelliler modern dans ve halk oyunları ekibi KANAL D televizyonlarında yayınlanan BENİMLE DANS EDER MİSİN yarışma programında muhteşem gösterileriyle sahne aldılar. Program boyunca ayakta alkış toplayan ekip Çifte telli ve çayda çıra halk oyununun sergilendiği programda büyük ilgi topladı.Yonca EVCİMİK,Huysuz VİRJİN, Tan SAĞTÜRK, Asena, jüri üyeliğini yaptığı yarışma programında hiç işitmemelerine rağmen görkemli bir oyun sergileyen ekip ayakta alkış topladı. Ekranları başına kilitlenmiş olarak izleyenler derneğimizi ve emeği geçen herkesi tebrik telefonlarına boğdular.

10/03/2006 tarihinde Etimesgut Belediyesi tarafından Şeker Fabrikası Alakart Restorant’ta düzenlenen Dünya Kadınlar günü adlı programda Teday üyesi olan Lösemi hastası küçük Gizem’in annesi Asuman ATMACA verdiği mücadele karşılığı yılın kadını seçilerek plaketini Belediye Başkanı Sn. Serhat Kemal YILMAZ ve eşi Sn. Birgül YILMAZ’ dan aldı. Program içerisinde ortopedik engelli üyemize akülü araba hediye edildi. Törende Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Melih GÖKÇEK’ in eşi Sn. Nevin GÖKÇEK, Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Serhat Kemal YILMAZ ile Eşi Sn. Birgül YILMAZ ve Program konuk sanatçısı Uğur ASLAN akülü arabaları teslim ederken engelli üyelerimiz duygulu anlar yaşadı.
03/03/2006 Tarihinde 11 kişiden oluşan 4.grup bilgisayar kurs sertifikaları Etimesgut Belediyesi Ak masada törenle Ak Parti Sosyal İşler Başkanı Sn. Nükhet Hotar Göksel, Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Serhat Kemal YILMAZ, Teday Dernek Başkanı Sn. İlimdar BOZTAŞ ve birçok bürokratın da katıldığı törenle sertifikalarını Sn. Nükhet Hotar Göksel, Sn Serhat Kemal Yılmaz’ın ve Sn. İlimdar Boztaş’ın elinden alan Engelliler son derece mutlu oldular.Kurs birincisi olan doğuştan görme engelli Osman UZUN’DA ödülünü Sn. Serhat Kemal YILMAZ’DAN aldı.

02/03/2006 tarihinde Teday Dernek Başkanı İlimdar BOZTAŞ kanal A televizyonunda ÜMİT KUŞAĞI adlı canlı yayın programında engellilerin haklarını ve sorunlarını gündeme taşıdı. Programın konusu yerel yönetimler ve engellilerle ilgili sivil toplum kuruluşları adlı söyleşide Gelen bir soru üzerine Dernek Başkanı İlimdar BOZTAŞ ”yeni yerel yönetimler yasası Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Etimesgut Belediyesine özel çıkartılmış bir yasa değil, herkesi duyarlı olmaya ve sorumluluğa davet ediyorum” diyerek gelin Etimesgut’ ta Belediye Başkanlığımız tarafından Engelliler Derneğine tahsis ettiği tesisi yerinde inceleyip bunu kendi yörenizde bulunan engelli yurttaşlara da sizler imkan sağlayın diye konuşan SN. BOZTAŞ yoğun ilgi topladı.

25/02/2006 tarihinde 200 engelli üyemiz ve aileleri sinemada buluştu. Etimesğut belediyesi ile düzenlenen Elvan kent Planet Alışveriş Merkezinde bulunan Planet Sinemasında Kurtlar Vadisi Irak filmini büyük bir ilgi ile izlediler. Ulusal basın kuruluşlarının da yoğun katılım sağladığı sinemada keyifli anlar yaşandı. Katılan engelli üyelerin çoğunluğu ilk kez sinemaya geldiklerini belirttiler. Engelli Üyeler ve aileleri böylesi güzel bir imkan sağladığı için Sn. Serhat Kemal YILMAZ’A ve eşi Birgül YILMAZ’A şükranlarını ilettiler.

09/02/2006 tarihinde Etimesgut Belediyesinin düzenlediği aşure günü sebebiyle 200 engelli üyemizle buluştuk. Aşure İkram edildiği davetliler ve engelli üyelerimizle yakından ilgilenen Etimesgut Belediye Başkanı Sn. Serhat Kemal YILMAZ ”böyle ortamlar sayesinde engelli üyelerle ve ailelerle daha çok kaynaştıklarını ve engelli sorunlarının daha kolay çözümü sağlanıyor” diye konuştu.

20/01/2006 Ankara İşitme Engelliler Dernekleri kendi aralarında düzenlemiş oldukları futbol turnuvasında 8 takıma ev sahipliği yapıldı.

01/01/2006 tarihinde Ramazan Ve Kurban Bayramlarında Toplam 250 mağdur üyelerimizin bayramlık kıyafetleri Etimesgut Belediyesi tarafından sağlanmıştır.

Etimesgut’ ta yaşayan İhtiyaç sahibi ailelerin yanı sıra engelli ailelerine yönelik Belediye Engelli HİZMET MERKEZİ Derneğimizle yapmış olduğu koordineli çalışmalar neticesinde bugün itibariyle 1250 engelli bireye ulaşarak kişilerin mağduriyetleri tespit edilerek akülü araba, tekerlekli iskemle, yakacak, giyim, gıda, ambulans hizmetleri verilmektedir.Engelli üyelerimizin doğum günlerinde Belediye çalışanları ve Teday Dernek Başkanı evlerinde ziyaret ederek moral kazandırıp yüzlerine güldürüyor.

04/01/2006 Daha önce derneğimiz bünyesinde 15 kişiden oluşan 3 grup Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar kurs sertifikaları törenle takdim edildi.

01/01/2006 Derneğimiz Bünyesinde işitme engeliler kız grubu halk oyunu,İşitme engelliler erkek grubu halk oyunu kursları uygulamaya girmiştir.

Dernegimizin denetim kurulu heryıl denetleme yaparak yönetim kurulumuzun çalışmalarını inceleyerek rapor oluşturmaktadır. Oluşturulan raporda faliyet raporuyla valilige bildirilmektedir.

29 Aralık 2006
Denetim kurulu açıklaması: Derneğin tüm defterleri kurulumuzca incelenmiş gelir-gider, yardımlar, faliyetler, demir başlar ve muhasebe kayıtları kurulumuzca incelenmiş olup herhangi bir usulsüzlüğe rastlanılmamıştır.
Yönetim kuruluna başarılar dileriz. Daha güzel çalışmalar dilegiyle.

Bu sayfa yorumlara kapalıdır.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)