TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

150 Engelli bireye ‘iş müjdesi’

Eklenme Tarihi : 8 Temmuz 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 360 kez okunmuş.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü (İSEM), İstanbul Kalkınma Ajansı’nın  (İSTKA)  desteklediği “İş’te Engel Yok-Engelli Gençler İstihdam Projesi” kapsamında iş dünyasının dikkatlerini engelli istihdamına çekmek ve engelli istihdamının arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla bir araya geldi.
Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Engelsiz İş Dünyası Kariyer Günü” programında toplu mülakat düzenlendi. 150 engelli birey, özel sektörün önde gelen firmalarının insan kaynakları uzmanları ile buluştu.
İş Gücü Piyasasına Hareket Getiriyor
Engelli bireyler tarafından iş gücü piyasasına dinamizm kazandırmak amacıyla gerçekleşen “Engelsiz İş Dünyası Kariyer Günü”, engelli bireylerin sahip olduğu fiziksel ve zihinsel potansiyelin ülkemiz ekonomisine değer katacak.
İSEM tarafından yıl içinde periyodik olarak düzenlenen “Engelsiz İş Dünyası Kariyer Günü” buluşmalarına 2 bine yakın engelli birey Türkiye’nin önde gelen özel sektör firmaları ile iş görüşme gerçekleştiriyor.
Karma engel gruplarına tabi yetenekli engelli bireylerden oluşan profesyonel müzik grubu İSÖMX’in konseriyle başladı.
İstanbul Kalkınma Ajansı’nın  (İSTKA)  desteklediği İş’te Engel Yok-Engelli Gençler İstihdam Projesi kapsamında gerçekleştirilen “Engelsiz İş Dünyası Kariyer Günü” etkinliğine, İSEM Müdürü Bekir Köksal, Özel Sektör Firmaları İnsan Kaynakları Uzmanları, engelli ve yakınları katıldı.
Bekir Köksal: Bin 442 engelli bireyin iş bulmasını sağladık 
İBB Engelliler Müdürü Bekir Köksal, engelli bireylerin iş bularak sosyal hayata katılmaları için meslek eğitim kurslarından kültür sanat eğitimlerine, özel sektör kuruluşlarıyla iş birliğinden EMSS Kurslarına değin pek çok çalışma yürütüyoruz” dedi.
2011 yılında yapılan kanuni düzenleme ile kamuya pek çok engelli memurun alındığını hatırlatan Köksal, özel sektör, tam olarak engelli iş gücü piyasasından haberdar değil ve henüz sosyal önyargıları aşamadık. İSEM olarak bu ön yargıların aşılması ve engelli istihdamının daha çok artması için çok yönlü çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.
İBB Engelliler Müdürlüğü (İSEM) bugüne kadar bin 442 engelli bireyin istihdamına katkı sağladı.
88 Engelli Birey Sertifikalarını Aldı
İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteklediği İş’te Engel Yok-Engelli Gençler İstihdam Projesi kapsamında İSEM’in düzenlemiş olduğu meslek eğitim kurslarında başarılı olan 88 karma engelli kursiyer sertifikalarına kavuştu.
Görme Engelliler Bilgisayar Kullanımı Kursu, İşitme Engelliler Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım Kursu, Yönetici Asistanlığı Kursu, Kukla Yapımı ve Kukla Oynatıcılığı Kursu ile Diksiyon Kurslarını başarıyla tamamlayan karma engelli bireyler sertifikalarını İSEM Müdürü Bekir Köksal ve İSEM’li yöneticiler tarafından takdim edildi.
Daha fazlasını oku: 150 Engelli bireye 'iş müjdesi' - Ekonomi Haberleri - Güncel Haber - Haber - Spor Haberleri- Sıcak haber - Yerel Haber http://haber.rotahaber.com/150-engelli-bireye-is-mujdesi_381648.html#ixzz2YP2Rh4TS Follow us: @Rotahaber on Twitter | rotahaberr on Facebook

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)