TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

400 Engelli A Adaylarını Göremediler:

Eklenme Tarihi : 12 Nisan 2011 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 488 kez okunmuş.
Engellileri aralarına yakıştıramadılar. Tüm engelliler ve aileleri yardımlaşma derneği TEDAY genel başkanı İlimdar Boztaş çok üzgünüz dedi. Bir gün görme engelli biri elinde el feneriyle gece yolda giderken adamın biri sormuş arkadaşım elinde fenerle ne yapıyorsun sen görmüyorsun ki fenerin sana ne faydası var? Kişi cevap vermiş asıl beni görmezden gelenler fark etsinde zarar görmeyeyim demiş. El insaf 400 kişi partilerin koridorlarında yattı kalktı, partilerin önünde davullar çaldı, halaylar çekti, hizmet kervanında biz de varız dedi. Siz bunları hiç mi göremediniz yoksa ahbap çavuşlarınızın hatırlarını mı kıramadınız?  Hani anayasanın 10. Maddesi pozitif ayrımcılık ve fırsat eşitliği sağlayacaktı? Eşitlik dediğiniz 550 de1 bile yok birkaç kişiyi zurnanın son deliğinden seçil gel engellilerin haklarını savun demişsiniz; ahbaplarınızı koysaydınız ya oralara. 8.5 milyon engelli konusu nasıl dikkate alınamaz, ahbaplar mı savunacak bunca dağ gibi sorunlarımızı, kimler çözüm arayacak milyonlarca engelli ve ailesinin problemlerini? Bizi görmeyenler (!), bizim onları görmemizi beklemesinler ki bizim sorunlarımız zaten 2. Plana atılacak. Bu şartlarda biz buna hoşgörü gösterebilecek durumda değiliz. 8,5 milyon engelli genel nüfusun %13’üne denk geliyor ve bizim adımıza kafa yorup, proje üretebilecek kimse olmayacak. Yok sayılmanın hafifletici bir yönü de yok. Diyen Boztaş siyasilere gelin bu 400. Kişiyi bir şekilde değerlendirin kazanan siz olursunuz. Her genel başkan engelli danışman atasın işte çözüm. Her belediye başkanı engelli danışman alsın; her bakanın yanında bir yığın danışmanlar var birer tane de engelli danışmanlar olsun. Her kurumun il ve genel müdürlüklerine engelli danışmanlar atayın bakında görün Türkiye’deki engelli sorunlarına birkaç yılda nasıl çözümler getiriliyor. İşte size çözüm ta kendisi buyurun siz düşünün şimdi.
  hanifi

  SN GENEL BAŞKANIM TEBRİKLER SİZİ CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM İŞTE ÇÖZÜM İŞTE İKTİDAR SAYGILAR, SUNUYORUM.GAZİANTEP AKP MİLLET VEKİLİ ENGELLİ ADAY ADAYI. HANİFİ ÖZDEMİR

  haluk şantaş

  İLİMDAR’LA AYNI KULVARDA MÜCADELE EDERDİK 10-12 YIL ÖNCE.SONRA KULVAR DEĞİŞTİRDİ VE KARŞILARINA YİĞİTÇE DİKİLDİKLERİNİN SAFINA GEÇİP,ENGELLİYE ANKARA CADDELERİNİ DAR EDEN M.GÖKÇEK’İN HAS ADAMI OLDU,ENGELLİ HAKLARINI 15 YIL GERİYE GÖTÜREN SON YASAYI DESTEKLEDİ.YAKINMAYA HAKKI YOKTUR.

  kerem özer

  Yapılan açıklama yerden göğe kadar haklı bir açıklama.Tüm siyasi partilerin bu konuda ihmalkar davrandığı açık.Aday listelerini incelemedim çünkü tanımıyorum.Ümidim inşallah engelli adayların meclise girebilmeleridir.

  Mesut Karadağ

  Sevgili dostlarım, parlamentoya girmekle hangi sorununuzu çözeceksiniz? Şimdiye kadar sizleri temsilen birileri vardı ne yaptı? Hiç birşey, oraya giden geridekileri unutur dostlarım! Bu düzen böyle…

  H2 SO4

  Engelliler icin kota ve kontenjan uygulamasi antidemokratiktir.
  Herkes hakettigi yere gelsin.Ama bir tanenin bile secilebilecek yere gelmemesi
  benim icin tamamen anlamsiz.
  Engelliler,ayrimcilik gördükleri her yerde protesto etmeliler, mahkemeye hatta insan
  haklari mahkemesine bile gitmelidirler.

  Orhon Sokul

  Bu CHP’nin kendine atmis oldugu bir goldür ve CHP’nin ayibidir. Bu Kiliclaroglu’nun yalanlarindan sadece bir tanesi, secime yaklastikca digerleride su yüzüne cikacak.

  tuna ÇÖKMEZ

  engellilere saygım sonsuz fakat nedir bu engelli olgusu anlayamadım.engellilere yardım engellilere sevgi engellilere ayrıcalık engellilere meclis çatısı emgellilere……..ENGELLİLERE DUYDUĞUM SAYGIYI TEKTARAR SÖZYLEYEREK BU ÖZENİN ŞEHİT AİLELERİNE DE GÖSTERİLMESİNİ İSTİYORUM BENCE BİR ENGEL DE O.

  La Panique

  işte Avrupa ile Turkiyenin en onemli farki. Insana verilen deger. Sen daha kendi 10 milyon ozurlu vatandasini dusunmeyi ogreneceksin sonra Avrupa kapisina gideceksin. Yoksa yillarca kapida bekler durursun boyle.

  Burak Gürsoy

  Tek diyeceğim ne zaman evladı engelli bir başbakan gelicek başa veya cumhur başkanı ozaman engellilere önem verilecek nedenmi ? çünkü hep başa gelenlerin evlatları evlattır.en iyi şekilde bakılır en iyi noktalara getirilir bizim ülkemizde hep ilk koltuk sonra kendi ailem kavramı vardır.

  OKAN KOÇAK

  kardeşim adam ne yapsın? öyle halka böyle iktidar, böyle siyaset… kaç adam var ki Engelliye hak tanıdı diye oy versin. bizim millet çıkarına bakar.

  yaşar uğur

  İşte doğru söylenmiş bir söz ama neden şimdi söyleniyor,keşke aday adayları için gereken zamanda söyleselerdi,ben de engellilerin milletvekili seçilmesini isterim ve çok insancıl kanun önergeleri vereceklerini tahmin ediyorum…

  admin

  Teşekkür ederiz.

  admin

  Yorumunuz için teşekkürler.

  admin

  Teşekkür ederiz yorumlarınız için bizimde temennimiz budur.

  admin

  Teşekkür ederiz yorumunuz için. Bizim düşüncemiz gerçekten hizmet etmek için gelen ve içimizden biri olmasıdır. En azından sorunlarımızı daha iyi anlar ve daha hızlı çözüme kavuşturabilir. Dediğiniz gibi olursa da bu millet onun hakkı neyse onu verir siz hiç merak etmeyin.

  admin

  Teşekkür ederizyorumunuz için. Hak kesinlikle istenmelidir. Kamu düzenlemelerinde %4 kontenjanı var engelliler için neden mecliste de olmasın?

  admin

  Teşekkür ederiz yorumunuz için.

  admin

  Teşekkür ederiz yorumunuz için. Engelli olmanın nasıl bir olgu olduğunu öğrenmek lazım öncelikle. Biz kimseden birşey beklemiyoruz sadece hakkımız olanın yapılmasını istiyoruz. Şehit ailelerine gelince tabiki herkes kadar hatta daha fazlası onhların da hakkı gerekli önemin gösterilmesi gerekmektedir. Şehit aileleri de ilgisiz kalmamalı gelişmelere.

  admin

  Yorumunuz için teşekkürler. Artıık birşeylerin değişmesi gerektiğinin inancındayız. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz.

  admin

  Yorumunuz için teşekkürler…

  admin

  Yorumunuz için teşekkürler. Biz engelliye hak tanıdı diye oy vermiyoruz bunu belirtmek isteriz. Bizim için önemli olan engelliye hak verecek kişilerin gerekli yerlere gelmesidir. Yanlış anlaşılma olmasın. Hizmet için geliniyor o yerlere bana hizmet etmeyecek kişiyi biz o yerlerde görmektense hizmet edebileceklerin gelmesinden yanayız.

  admin

  Teşekkürler yorumunuz için. Aday adayları seçilirkende, bu sürecin her noktasında vurguladık biz bu isteğimizi. Sitemizi takip ediyorsanız görmüş olmanız gerekli. Ne kadar ses getirdi, ne kadar uygulanmaya çalışıldı bilemiyoruz; sonuç ortada. Tek yok sayıldığımız nokta siyaset de değil bunu bizim kadar siz de biliyorsunuz.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)