TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Konteynır Kentte

Eklenme Tarihi : 27 Nisan 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 231 kez okunmuş.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, konteynır kenti ziyaret ederek Suriyelilerin yaşadıkları ortamı kendi gözüyle görme fırsatı buldu. Sabah saatlerinde Kilis'e gelen Bakan Fatma Şahin, Valilik, Belediye, AK Parti il Başkanlığı'ndaki temaslarının ardından Kız Yetiştirme Yurdu'nu ziyaret etti. Öğleden sonra 9 bin 600 mültecinin bulunduğu konteynır kente gelen Bakan Şahin, çocuk kreşini ziyaret edip çocuklara felç aşısını bizzat kendisi yaptıktan sonra Sahra Hastanesi'ni ziyaret etti. Burada sağlık hizmetleri verilen çadırda Suriyeliler ile sohbet eden Şahin, Suriye'de olaylarda yaralanan ve Kilis'te tedavi edilen Suriyeli genci dinledi. Suriyeli genci beraberinde tedavisi için Ankara'ya götüreceğini belirterek, ilk önce Gaziantep Tıp Fakültesi'nde bir baktıralım daha sonra beraber Ankara'ya gidelim diye konuştu. Daha sonra Suriyeli çocukların dini eğitim aldığı Kur'an-ı Kerim öğrendiği camiyi ziyaret ederek Suriyeli çocukların bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Bakan Şahin'in çocuklar ile yakından ilgilenmesi dikkat çekti. Şahin, çocukların kreş ihtiyacının, camideki eğitim ihtiyaçlarının karşılandığını belirterek, "Güzel bir çalışma başlamış durumda. Fiziki mekanda çok kısa bir sürede kurulmuş durumda. 9 bin 600 Suriyeli kardeşimiz burada, toplamda ise 23 bin küsür Suriyeli kardeşimiz Türkiye'de, Suriyeli kardeşlerimizi daha iyi şartlarda misafir etmeyi çok önemsiyoruz. Suriye'deki şartların normalleşmesi için uluslar arası toplum nazarında gerekli çalışmaları yapıyoruz. İnşallah barış ve huzur gelir. Buradaki kardeşlerimiz huzur ve barış içerisinde ülkelerine dönerler. Sizlerinde gördüğü gibi hiçbir talepleri yok. Bir an önce ülkelerine dönmek istiyorlar" dedi. Suriyeli kadınların taleplerini de dikkatlice dinleyen Bakan Şahin, sağlık ile ilgili sıkıntıları Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile görüşeceğini belirterek, "Taleplerinizi alıyorum. Elimizden geleni yapacağız" dedi. Bakan Şahin, daha sonra Kilis-Gaziantep tarafından ortaklaşa yapılacak olan yeni OSB yerini incelemek için Polateli ilçesine gitti. Burada OSB kurulacak alanlarda incelemelerde bulunan Bakan Şahin, Gaziantep'e hareket etti. Şahin'in konteynır kentte ki programına Kilis Valisi Yusuf Odabaş ve Gaziantep Valisi Erdal Ata ile daire amir ve müdürleri, bakanlık üst düzey yöneticileri katıldı.
 
Kaynak: İHA

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)