TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Ailelerin mağduriyetini azaltmak boyun borcu

Eklenme Tarihi : 6 Temmuz 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 197 kez okunmuş.
Geçen yasalarla şehit ve gazilere yönelik çok önemli reformlarlar yapıldığını belirten Bakan Şahin, “Şehitlerimizden geriye kalanın mağduriyetini azaltmak boynumuzun borcudur” dedi.
AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’nca düzenlenen ‘Gençlik Daireleri ve Türk Aileleri Çalıştayı’na gelişinde gazetecilerin Torba Yasa’daki değişikliklere ilişkin sorularını cevapladı. Şahin, söz konusu düzenleme öncesi şehit yakınları ve gazilerin bir istihdam hakkı olduğunu hatırlatarak, bu hakkın genellikle kardeşler tarafından kullanıldığını bildirdi. Bu nedenle şehitlerin çocuğunun, eşinin bu haktan mahrum kalabildiğine dikkat çeken Şahin, “Bu çıkardığımız paketle ikinci iş hakkını verdik. Hatta eğer eş yoksa, çocuk yoksa, annenin, babanın da bunu kullanabileceği çok geniş bir düzenleme yapıldı” dedi. Sivilleri de ihmal etmedik Şehit er ve erbaşların ailelerinden istenilen muhtaçlık belgesine ilişkin de düzenlemelerin yapıldığını dile getiren Bakan Şahin, “Muhtaçlık belgesini alamayan şehit aileleri anlaşmalı boşanmalara gitmek zorunda kalıyordu. Bunların hepsi kaldırıldı ve mali olarak ciddi düzenlemeler yapıldı” diye konuştu. Özellikle büyükşehirlerde terör mağduru olan ve terörle mücadeleden zarar gören vatandaşların olduğunu da dile getiren Şahin, bunun Güngören ve Bağcılar’da yaşanan terörist saldırılarda görüldüğünü söyledi. Düzenlemeyle bu konudaki mağduriyetin giderilmesine yönelik önemli çalışmaların yapıldığını belirten Şahin, “Onların maaşa bağlanacağı önemli bir çalışma yapıldı” dedi. Şahin, “Tabii ki şehitlerimiz bizim canımız, ciğerimiz. Sosyal devlet olarak geriye kalanın mağduriyetini azaltmak, geriye kalana devletin şefkat elini göstermek ve yaşamlarını kolaylaştırmak boynumuzun borcudur” diye konuştu. 28 Şubat’ın hesabını soracağız Harp okulları, GATA, astsubay ve askeri liselerde okurken çeşitli sebeplerle atılan ve ayrılan öğrenciler ağır tazminat yükünden kurturan yasayla ilgili konuşan, TSK’dan Ayrılan ve Atılan Askeri Öğrenciler Platformu Başkanı Tuğrul Yıldırım, “Şimdi sıra kredi çekip devlet borcudur diyerek tazminatı yatıran arkadaşlarımızın geri ödemesi ile kaybedilen itibarlarımızda olacak. Biz eski askeri öğrencilere işkence seviyesi eğitimler yaptıranlara davalar açacağız, hepimiz suç duyurularında bulunacağız ve hesap soracağız” dedi. ANKARA

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)