TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

AMATÖR SES YARIŞMASI FİNALİ VE KUBAT KONSERİ

Eklenme Tarihi : 10 Haziran 2011 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 646 kez okunmuş.
AMATÖR SES YARIŞMASI FİNALİ VE KUBAT KONSERİ Etimesgut Belediyesi’nin düzenlediği 2. Amatör Ses Yarışması Finali, Yaza Merhaba - Kubat Konseri büyük coşkuya sahne oldu. Festival alanında düzenlenen programa ara ara yağan yağmura rağmen binlerce kişi katıldı. Kubat, amatör ses yarışmasının THM jürisinde önce not verdi, sonra da sahneye çıkarak muhteşem bir konser verdi. Yağmur altında türkü keyfi yaşayan Ankaralılar’ın sevincine Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de ortak oldu. SES YARIŞMASINDA FİNAL HEYECANI Programda, bu yıl 2.’sini gerçekleştirilen amatör ses yarışmasının finali yapıldı. 1170 aday arasından finale kalan 12 yarışmacı, jüri üyeleri önünde THM ve TSM dallarında eserler okudular. Ünlü sanatçı Kubat, konseri öncesinde THM jürisi arasında yer alarak yarışmacıların performansına göre not verdi. Önce THM dalında ilk 6’ya giren yarışmacılar sahne aldı. Oldukça heyecanlı oldukları gözlenen THM yarışmacıları, Türkiye’nin farklı yörelerine ait türküler seslendirdiler. Daha sonra TSM yarışmacıları noter huzurunda belirlenen sıra numaralarına göre şarkılarını okudular. YAĞMUR DUASI OKUNDU YAĞMUR BAŞLADI TSM yarışmacılarından Hatice Burcu Tan’ın ‘Yağmur Duası’ adlı eseri okumasıyla birlikte festival alanında ince ince yağmur yağmaya başladı. Şarkının bitmesiyle birlikte kesilen yağmur Kubat konseriyle ara ara tekrar başladı. İŞTE İLK ÜÇ Etimesgut Belediyesi Konservatuarı eğitmenleri, musiki koro şefleri ve Kültür Bakanlığı ile TRT sanatçılarından oluşan seçici kurul, yarışmacıların ses güzelliği, yorumu, diksiyonu, üslup ve tavrı ile seçilen eserlerin zorluk derecesine göre değerlendirmesini yaptı. Yapılan değerlendirme sonucunda THM dalında Osman Korkmaz birinci olurken, ikinciliği Betül Toprak, üçüncülüğü Hatice Kaçmaz elde etti. TSM dalında ise birinciliği Nur Demir, ikinciliği Mustafa Asım Akkuş, üçüncülüğü ise Levent Ufuk Kayapınar kazandı. Etimesgut Belediyesi tarafından birincilere 5 bin, ikincilere 3 bin, üçüncülere de bin TL’lik para ödülü verildi. KUBAT’LA TÜRKÜ ZAMANI Gecenin finalinde sahneye çıkan ünlü sanatçı Kubat, okuduğu eserle türkü ziyafeti yaşattı. Programa katılan Ankaralılar, gönüllerince eğlenme fırsatı bularak türkülerle ‘Yaza Merhaba’ dediler. Eski ve yeni türkülerinden oluşan geniş repertuarıyla konserine devam eden Kubat’ın söylediği Ankara hüdaydasına alandakiler oynayarak eşlik etti. Slow türkülerde ince ince yağan yağmur altında şemsiyelerini açan izleyiciler, romantik anlara imza attılar. 2 saat sahnede kalan Kubat, Etimesgut’ta olmaktan ve izleyicilerin coşkusundan çok memnun olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Demirel, konser sonunda Kubat’a mikrofon plaket ve çiçek takdim etti. Demirel, ayrıca ses yarışmasında finale kalan ve dereceye giren tüm yarışmacıları kutladı.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)