TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ANKARA VALİSİNE CUMHURBAŞKANLIĞINDAN MADALYA

Eklenme Tarihi : 26 Nisan 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 211 kez okunmuş.
ANKARA VALİSİ YÜKSEL' E CUMHURBAŞKANLIĞINDAN MADALYA ÖDÜLÜ... Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Eşi Hayrünnisa Gül'ün himayelerinde yürütülmekte olan “Eğitim Her Engeli Aşar (EHEA)” kampanyasının 3.Yıl Değerlendirme Toplantısı İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapıldı. Törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Eşi Hayrünnisa Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel ve Eşi Emine Yüksel, Bazı İl Valileri ile Sivil Toplum Örgütleri, Sanatçılar, Yazarlar, Engelli Dernekleri Yöneticileri ve davetliler katıldı. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen toplantıda konuşan Hayrünnisa Gül, insanlığın binlerce yıllık birikiminin en önemli kazanımlarından biri olan ve İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi ile güvence altına alınan eğitim hakkının, hiçbir fark ve ayrım gözetmeksizin herkesin doğuştan gelen hakkı olduğunu vurguladı. Bundan hareketle yapılan yasal düzenlemelerle, Türkiye'de son yıllarda engellilerin eğitim hakları konusunda kayda değer bir gelişme sağlandığını belirten Hayrünnisa Gül, devlet tarafından engelli vatandaşların yararlanması için sunulan imkânların kurumsallaştırıldığını ve yeniden yapılandırılan sosyal güvenlik sistemi içinde, engelliler için özel kaynaklar oluşturulduğunu anlattı. .Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Eşi Hayrünnisa Gül, 3 yıl önce Çankaya Köşkü'nde "Eğitim Her Engeli Aşar" projesinin tanıtım toplantısını yaparken "Türkiye'de 8,5 milyon engelli insanımız var. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum." diyerek "Son olarak da, sesimizi duyan, çağrımıza cevap veren, çocuklarını dört duvar arasından çıkarıp hayata kazandıran, böylece hem kendilerine hem de ülkemize büyük değer katan ailelere teşekkür ediyor ve onlara bir kez daha seslenmek istiyorum: Unutmayın tek engel eğitimsizlik; unutmayalım, eğitim her engeli aşar." vurgusunu yaptı .....Cumhurbaşkanımızın Saygıdeğer Eşi Sayın Hayrünnisa Gül, engellilere yönelik faaliyetlerinden ötürü kampanya kapsamındaki başarılı çalışmalarından dolayı Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’i madalya ile ödüllendirdi. Ankara Valisi Alâaddin Yüksel İzmir Valiliği görevindeyken Engelli sorunlarında toplum duyarlılığının arttırılması ve kamuoyu desteğinin sağlanmasında yaptığı etkili ve kararlı çalışmalarından dolayı Cumhurbaşkanlığı tarafından 2003 Avrupa Engelliler Yılı “Altın Plaket” ödülü, 2011 yılında da "Eğitim Her Engeli Aşar" projesindeki başarılı çalışmalarından dolayı madalya ile ödüllendirilmişti.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)