TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Arınç: Son yıllarda engellilere yönelik çok büyük hizmetler veriyoruz

Eklenme Tarihi : 22 Mart 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 194 kez okunmuş.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, son yıllarda sosyal devlet politikasının bir gereği olarak engellilere yönelik çok büyük hizmetler verildiğini belirtti.
Arınç, Başbakanlıktaki makamında Canda Özür Olmaz Derneği Başkanı Mustafa Öztürk ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Engelliliğin toplumun bir gerçeği olduğunu ifade eden Arınç, ''Herhalde her 8 evden birisinde bir engelli yurttaşımız yaşıyor. Son yıllarda hükümet olarak sosyal devlet politikasının bir gereği olarak engellilere yönelik çok büyük hizmetler veriyoruz. Bundan da vatandaşlarımız çok mutlu'' diye konuştu. Engellilere yönelik sağlık, tedavi, bakım ve gereğinde psikolojik destek hizmetleri yürütüldüğünü anlatan Arınç, ''Bu hükümetimizin en başarılı icraatlarından biri. Sağlık, ulaşım ne kadar başarılıysa engellilere yönelik yapılan hizmetler de en son Anayasa referandumunda pozitif ayrımcılık yapmak suretiyle 10. maddenin değiştirilmesiyle bu açıdan meseleye ne kadar sahip çıktığımızı gösteriyor'' dedi. ''Engellilere hizmet alanında katkı sağlayan kuruluşlara minnet borcumuz var'' diyen Arınç, Canda Özür Olmaz Derneği'nin de engellilerin inançları, düşünceleri, fikirleri, onların yeniden hayata sıkı sıkıya bağlanması konusunda bir eksikliği de gidermek istediğini belirtti. Arınç, toplumda her yaştan özür grupları bulunduğuna dikkati çekerek, ''Onların tekrar varlığını bilmek, bunları hayata sıkı sıkıya bağlamak görevimiz olmalı'' dedi. Sosyal güvenlik ve pek çok konuda çıkarılan yasalara rağmen engellilerin bu düzenlemelerden habersiz olduklarını, haklarını tam olarak bilmediklerini ifade eden Arınç, bu çerçevede engellilere ilgili bilgilendirici bir programa ihtiyaç olabileceğini kaydetti. Bülent Arınç, derneğin hazırladığı engellilere yönelik televizyon formatını TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile paylaşacağını belirtti. -Engelliler için TV programı- Canda Özür Olmaz Derneği Genel Başkanı Mustafa Öztürk de derneklerinin sekiz yıllık birikimle hazırladıkları radyo-televizyon programları, akademik çalışmalar ve kitaplarla toplumda Engelli bilinci oluşturmak istediklerini ifade etti. Öztürk, Arınç'a derneğin hazırladığı Engelli Raporu'nu sundu ve Arınç'ı 31 Mart'ta düzenleyecekleri ''Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmada Yeni Açılımlar'' konulu konferansa davet etti. Öztürk, engelliler üzerine bir televizyon formatı hazırladıklarını belirterek, ''Hükümetin engelliler için çıkardığı çok güzel düzenlemeler var. Bu düzenlemelerin iş adamlarına aktarılarak özel sektörün canlandırılması ve böylece Engellilerin istihdam edilmesi çok büyük fayda getirecektir. Engellilerin toplum içerisinde hakettikleri üreten, saygın bireyler olmaları için böyle bir programa ihtiyaç var'' dedi. Öztürk, bu programın TRT kanallarında yayımlanması için Başbakan Yardımcısı Arınç'tan yardım beklediklerini kaydetti.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)