TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

AŞILMAYACAK ENGEL YOKMUŞ!

Eklenme Tarihi : 25 Ekim 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 272 kez okunmuş.

BİRLİKTE DAHA GÜZEL MAVİYE İLK ADIM PROJESİ’ KAPSAMINDA HALİME ÇAVUŞ YÜZME HAVUZUNDA TÜPLÜ DALIŞ YAPILDI!..

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayının 8 kursiyeri Bağcılar Belediyesi ve Kastamonu Üniversitesi Su Sporları, Su ve Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından birlikte yürütülen ‘Birlikte Daha Güzel Maviye İlk Adım Projesi’ kapsamında Halime Çavuş Yüzme Havuzunda tüplü dalış yaptılar. Engelli dalgıçlara Rektör Seyit Aydın ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı eşlik etti. Programa başata Vali Erdoğan Bektaş olmak üzere KÜ Rektörü Seyit Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Erdoğan Akbıyık ve birçok davetli katıldı.
      Vali Erdoğan Bektaş, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve KÜ Rektörü Seyit Aydın tarafından Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayının 8 kursiyerine sertifikaları verildi. Engelli sporculara sertifika veren Vali Bektaş onlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi. Bağcılar Belediyesi Başkanı Lokma Çağırıcı ve ekibinin Kastamonu Üniversitesi ile iş birliği içerisinde engellilere dönük bir proje uyguladıklarını ifade eden Erdoğan Bektaş bu projenin birkaç yönü olduğunu dile getirdi. Projenin bugünkü yönünün engelli dalgıçlarla ilgili olduğunu belirten Veli Bektaş sözlerine şu şekilde devam etti: “Burada engelli dalgıçlarımız Bağcılar Belediye Başkanımız ve Rektörümüzle beraber dalacaklar.  Bu projenin ilişkilerimizi daha da geliştireceğini umuyorum. Özellikle engelli çocuklarımıza katkıları ve çalışmaları için teşekkür ediyorum.”
“ENGELLİLERE ENGEL TANIMAYAN İŞLER YAPTIRMAK İÇİN YOLA ÇIKILDI”
       ‘Birlikte Daha Güzel Maviye İlk Adım Projesi’ kapsamında Halime Çavuş Yüzme Havuzunda düzenlenen etkinlikte konuşan Rektör Aydın KÜ Su Sporları, Su ve Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezine ve Bağcılar Belediyesine teşekkür etti. KÜ’nün ve Bağcılar Belediyesi’nin ortaklaşa bir proje başlattığını ifade eden Seyit Aydın engellilere engel tanımayan işler yaptırmak için yola çıkıldığını dile getirdi. Bunlardan bir tanesinin de sualtı sporları projesi olduğunu anlatan Rektör Aydın engelli gençlerin dalgıçlık eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldıklarını ifade etti.  “Bu gençler bundan sonraki hayatlarında daha birçok şeyi başararak engel tanımayacaklardır. Bugünkü programımız havuzda dalma olduğu için sembolik bir program ama bunun aslı denizde yapılıyor. Dalgıçlık eğitimimizin büyük bir kısmı İnebolu’da denizde veriliyor. Bu gençlerimize eğitimleri eğitmenleri tarafından İstanbul’da verildi” diyen Rektör Seyit Aydın emeği geçen herkese teşekkür etti.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)