TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ATIK YAĞLAR ENGELLİ VATANDAŞLARA UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR

Eklenme Tarihi : 24 Ekim 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 648 kez okunmuş.

– Evlerde ve işyerlerinde oluşan bitkisel atık yağların kanalizasyona ve su kaynaklarına karışmasını önlemek, topluma geri dönüşüm bilinci kazandırmak, geri dönüşümden elde edilen gelirlerle engelli vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Çevre Koruma Vakfı “Temiz Çevre Sağlıklı Hayat Projesi” başlattı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde bulunan Çevre Koruma Vakfı tarafından başlatılan “Temiz Çevre Sağlıklı Hayat Projesi’ne” vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

ATIK YAĞ KAMPANYASINA VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

“Temiz Çevre Sağlıklı Hayat Projesi”ne Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Marmara Belediyeler Birliği, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu destek veriyor.

30 BİN NOKTAYA ATIK YAĞ BİDONU YERLEŞTİRİLDİ

Proje kapsamında yurdun dört bir yanında atık yağ seferberliği başlatıldı. Okul, cami, muhtarlık ve toplu konut siteleri başta olmak üzere 30 bin noktaya atık yağ bidonları yerleştirildi. Oklularda eğitimler verildi. Muhtarlara yönelik eğitim programları düzenlendi. Afiş ve broşür dağıtımı gerçekleştirildi. Vatandaşlar 444 9 924 no.lu “Atık Yağ Hattı”ndan toplama noktalarını öğrenebilir ve yağlarını en yakın noktaya bırakabilecek.

KAMU SPOTU ATIK YAĞ BİLİNCİ OLUŞTURDU

Bakanlığın Türkiye Çevre Koruma Vakfı ile birlikte hazırlatmış olduğu atık yağ kamu spotu ( http://www.youtube.com/watch?v=r1rq7L5xRjM ) ile Türkiye genelinde atık yağ seferberliği başlatıldı. Kamu spotu sonrasında toplanan atık yağ oranında büyük artış sağlandı.

20 AKÜLÜ SANDALYE 100 ENGELLİ BASTONU SATIN ALINDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce tarafından desteklenen kampanya ile engelli vatandaşlar için şu ana kadar 20 adet akülü tekerlekli sandalye ve 100 adet görme engelli bastonu satın alındı. Bu rakamın çevreye duyarlı vatandaşların katkısı ile önümüzdeki günlerde katlanarak artması bekleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce kampanya ile ilgili olarak, “Temiz Çevre Sağlıklı Hayat” projesi ile ilgili özellikle annelerden, ev hanımlarından, öğretmenlerden, muhtarlardan ve din görevlilerinden büyük destek beklediklerini söyledi. Bakan Güllüce, “ Bu proje ile toplumsal olarak büyük bir geri dönüşüm hareketini gerçekleştirmiş oluyoruz. Böylece hem çevre kirliliği önlenmiş olacak hem de engelli vatandaşlarımız için faydalı bir iş yapmış olacağız” dedi.

İHA

http://www.haber3.com/atik-yaglar-engelli-vatandaslara-umut-olmaya-devam-ediyor-2973112h.htm#ixzz3H2yVDnyX

    Günsu Akgün

    Merhaba,
    Ben Eryaman Doğa Koleji öğrencisi Günsu Akgün. Biz okul olarak okulumuzu atık yağ toplama merkezine çevirmek istiyoruz. İnternette sizin bu atık yağlardan engelli vatandaşlara yardım ettiğinizi okudum. Acaba bizim okulumuza da bidonlar yerleştirerek size vereceğimiz atık yağları toplayabilir misiniz?

    teday

    atık toplama merkezleri ile görüşme yapınız.


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)