TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

BAKANDAN FIRÇA MI GAF MI? ÖZÜR BEKLİYORUZ!!!

Eklenme Tarihi : 16 Mayıs 2011 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 320 kez okunmuş.
BAKANDAN FIRÇA MI GAF MI? ÖZÜR BEKLİYORUZ!!!   Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın inceleme yapmak üzere gittiği Batman’da karşısına çıkan görme engelli ile arasındaki konuşma hem engellilerimizi hem de konuyla ilgili olan herkesi üzdü ve şaşırttı. Bölge Devlet Hastanesi’nde geçici işçi olarak çalışan Nurullah Mehmetoğlu’nun ‘ Biz burada asgari ücretle çalışıyoruz. Koşullarının iyileştirilmesini istiyoruz. Müteahhit şirketlerin elinden ne zaman kurtulacağız?’ sorusuna karşılık; Bakan Akdağ ‘Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz, daha ne yapalım? Müteahhit şirketlerin yanında çalışmaya devam edeceksin’ diye fırça atmıştı.   Konuyla ilgili Teday Genel Başkanı İlimdar Boztaşın yorumu:'Birincisi sağlıktan ikincisi bakandan söz ediyoruz. Bizleri en iyi anlaması gereken kişilerden, bizlere en çok yardım edebilecek kişilerden bahsediyoruz. Yetkilerin ellerinde olduğu mercilerden bahsediyoruz. Bu bir bakana yakışmadı Sayın Akdağ. Ama unutmayınız ki onlar engelliden önce bir vatandaş, bir seçmen. Kimi nasıl getirdilerse, seçtilerse o mevkilere; bunda ne kadar hakları varsa alaşağı etmekte de bir o kadar haklı olacaklardır.   Engelli vatandaşlara bakış açınız buysa Sağlık Bakanlığı makamı size fazla. Bizim derdimize derman olamayacak, bizi dinlemeyecek ve de sorunlarımıza çözüm bulmaktan da geçtik; sorunlarımızı dinlemeyecek bir bakan istemeyiz. Hele de konu sağlıksa, insan gibi yaşamaksa. Hangi insanın statüsünü ve yaşama standartlarını iyileştirmek isteminde ne kadar hakkıysa; bu engellilerin de hakkı. Ne demektir ki: bu halde olmana rağmen iş verdik. Kimse babasının hayrına ya da bir hayır için kimseye iş vermiyor. Bu sizin göreviniz. Eğer insanları istihdam edemiyor, çalışma koşullarını iyileştiremiyorsanız hata bizde değil sizin işinizi nasıl yaptığınızda. Açılıştan açılışa koşarken arada işinizi yapmanız zor olsa gerek. Fakat bu tür söylemlere kulak asmanız gerekli en azından görevinizi layıkıyla yapmak için.   İş vermek Devlet için külfet değildir. İstihdam etmekle Devlete ve Vatana yarar sağlamaktadır. En önce Vatana Hizmet aşkıyla yanan bir bireye hizmet etme olanağı verilmiştir. Aldığınız kişilerden vergisini alıyorsunuz ( engelliyse alınmıyor) Yurda katkıdır. İş gücünden yararlanıyorsunuz, fikirlerinde ki zamanımızda çok pahalı bir pazar yararlanıyorsunuz, istihdam edilen kişi çevresine karşı vazifelerini yapıyor ve ekonomi can alıyor yine yarar sağlıyor. Bunun ekonomik boyutu kadar da sosyal-ruhsal boyutu var. İnsanların iç huzuru, stresten biraz uzak olması, kendini işini yaptığı için rahat hissetmesi ve çevresine yardım edebilme isteğinin doğması. İşsiz insanların nasıl bunalımda olduklarını da biliyoruz. Kısacası Akdağ iş verdiniz diye böyle bir karşılık vermeye sizin hakkınız yok. Dememiz o ki engelli veya değil iş vermek hayır işi değil göreviniz. İş vermekle de bitmiyor; insanca çalışma hakkı herkesindir. Bu konuda bize bir özür borçlu değil misiniz sizce de?' şeklinde oldu.      

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)