TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

BAKANLARIN AÇIKLAMALARI, ENGELLİLERİN KAFASINI KARIŞTIRDI

Eklenme Tarihi : 6 Ağustos 2011 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 333 kez okunmuş.
Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı İlimdar Boztaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın birçok açıklamasında kamuda engeli kontenjanın yüzde 3 olduğunu ifade ettiklerini, ancak bu rakamın esasında yüzde 4 olduğunu dile getirdi Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Başkanı İlimdar Boztaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın birçok açıklamasında kamuda engeli kontenjanın yüzde 3 olduğunu ifade ettiklerini, ancak bu rakamın esasında yüzde 4 olduğunu dile getirdi. Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı İlimdar Boztaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın birçok açıklamasında kamuda engeli kontenjanın yüzde 3 olduğunu ifade ettiklerini, ancak bu rakamın esasında yüzde 4 olduğunu dile getirdi Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Başkanı İlimdar Boztaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın birçok açıklamasında kamuda engeli kontenjanın yüzde 3 olduğunu ifade ettiklerini, ancak bu rakamın esasında yüzde 4 olduğunu dile getirdi. TEDAY Başkanı Boztaş, yaptığı açıklamada, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı başkanlığında Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ve Engelliler Federasyonlarının da katıldığı toplantı sonrasında bakanlığın yaptığı açıklamada "kamuda yüzde 3 olan engelli kontenjanlarının doldurulacağı"nı belirttiğini ifade ederek, buna da ilgili engellilerin temsilcilerinin kayıtsız kaldığını söyledi. Bunun üzüntü verici bir durum olduğunu söyleyen Boztaş, yeni kurulan hükümetin bakanları olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın birçok açıklamalarında yüzde 3 oranını telaffuz ettiklerini belirterek, "4857 Sayılı İş Kanununun Bazı Maddelerinde 5763 Sayılı Kanunla yapılan değişiklik sonunda Kamuda Engelli Çalıştırma oranı yüzde 1 artırılarak yüzde 4 oranına yükseltildi" dedi. 5763 sayılı İş Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun'un 26 Mayıs 2008 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini, kanunla alt işveren, asıl işveren aralarında yapacakları işverenlik sözleşmesini Bölge Çalışma Müdürlüklerine bildirmekle yükümlü kılındığını ifade eden Boztaş, "Bu kanunla özel ve kamu sektörünün terör mağduru çalıştırma zorunluluğu da kaldırıldı. Özel sektörün engelli ve eski hükümlü çalıştırma oranı yüzde 3'ü değişmezken, kamu sektörünün yüzde 3 engelli ve eski hükümlü çalıştırma oranı yüzde 1 artırılarak yüzde 4 oranına çıkartıldı" diye konuştu. - Ankara Ankara Haber Ajansı

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)