TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

BAŞKAN DEMİREL DEN ENGELLİLERE TAM DESTEK

Eklenme Tarihi : 7 Aralık 2009 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 270 kez okunmuş.
Etimesgut Belediyesi yüzlerce engelliyi bir araya getirerek muhteşem bir program düzenledi. Başkan Demirel, engellilere ‘Engelli Merkezi’ yapılacağını müjdeledi.   Kırtasiye setleri ve atkılar hediye edilen engelliler mutlu bir şekilde belediyeden ayrıldı.Etimesgut Belediyesi Dünya Engelliler Günü nedeniyle muhteşem bir program düzenledi. Yüzlerce engelli ve ailesi ellerinde Türk Bayraklarıyla Tüm Engelliler Dayanışma Derneği’nden (TEDAY) belediyeye yürüyerek geldiler. Çevredeki vatandaşlar ve esnaf da engellilere destek verdi.Etimesgut Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen programa Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, eşi İlknur Demirel, TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş, başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile yüzlerce engelli ve ailesi katıldı. Programda engelli çocuklar, palyaço ve tiyatro gösterileri ile gönüllerince eğlendiler. İlizyon gösterilerini büyük bir dikkatle takip eden çocuklar, zaman zaman oyunun içinde kendilerini buldular.ENGELLİ MERKEZİ Programda engelli ve ailelerine hitap eden Başkan Demirel, engellilerin sorunlarının çözümünde çok samimi olduklarını belirterek, Etimesgut’a ‘Engelli Hizmet Merkezi’ kazandıracaklarının müjdesini verdi. Belediyenin maddi olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten Demirel, “Şartlarımız ne olursa olsun 10 bin m² alan üzerine inşa edeceğimiz Engelli Merkezi’ni ilçemize kazandıracağız” dedi.HER ZAMAN YANINIZDAYIZ Belediyeye ait parkların engellilerin de yararlanabileceği şekilde düzenlendiğini ifade eden Demirel, “Her zaman engellilerimizin yanındayız. Engelli ve ailelerinin yaşadığı sıkıntıları çok iyi biliyorum. Bu sorunların çözümü noktasında imkanlarımız ölçüsünde elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz” diye konuştu. Konuşmasının ardından engellilerin sorunlarını da dinleyen Demirel, yurt dışından tekerlekli sandalye aldıklarını ve kısa bir süre sonra bunları ihtiyaç sahibi engellilere dağıtacaklarını söyledi. Demirel, görme engelli bir vatandaşa kabartma kuran-ı kerim hediye etti.   BAŞKAN DEMİREL’E TEŞEKKÜR PLAKETİ TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş, Başkan Demirel’in engellilere sahip çıkarak her türlü desteği verdiğini kaydetti. “Polis zoruyla çıkarıldığımız belediyeye tekrar bizleri kucak açan Başkan Demirel sayesinde döndük” diyen Boztaş, Başkan Demirel ve ekibine teşekkür etti. Programda, TEDAY tarafından Başkan Demirel’e teşekkür plaketi takdim edildi. Etimesgut Belediyesi’nce program sonunda engelli ve ailelerine kırtasiye seti ile atkı hediye edildi. Programa katılan engelliler kendileri için böyle bir etkinlik düzenleyen Başkan Demirel’e teşekkür ettiler.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)