TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

BAŞKAN DEMİREL ENGELLİLERLE İFTAR YAPTI

Eklenme Tarihi : 23 Ağustos 2010 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 307 kez okunmuş.
BAŞKAN DEMİREL ENGELLİLERLE İFTAR YAPTI   Etimesgut’taki engelliler ve aileleri ile iftar programında bir araya gelen Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Öğrenci Değişim Programı’nda Dünya’da ilk yüze giren görme engelli Zeynep Barak ile diğer başarılı engelli gençleri ödüllendirdi.Etimesgut Belediyesi ve Tüm Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TEDAY) işbirliği ile düzenlenen iftar programı yoğun katılımla gerçekleşti. Yunus Emre Sevgi Parkı’nda düzenlenen programa Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş ile yüzlerce engelli ve ailesi katıldı. Engelli ve aileleri ile birlikte iftar yapan Başkan Demirel, engellilerin her zaman yanında olduklarını söyledi. Başkan Demirel, “Engellilerimizin sorunlarını çözmek ve hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla belediye olarak desteğimizi artırarak sürdürüyoruz” dedi. TEDAY Başkanı Boztaş da, engellilere verdiği destekten dolayı Demirel’e teşekkür ederek, “Etimesgut Belediyesi’nin ve Enver Başkanımızın desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Şahsım ve tüm engelliler adına kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.BAŞARILI GENÇLERİ KUTLADI   Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, iftar programının ardından başarılı engelli gençleri teker teker kutlayarak ödüllendirdi. Türk-Amerikan Kültür Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen Devletlerarası Öğrenci Değişim Programı’nda(AFS) Türkiye birincisi olarak ABD’de burslu eğitim hakkı kazanan Zeynep Barak; Demirel ve diğer davetlilerden büyük alkış aldı. Demirel, Türkiye’de 63 bin kişi arasından sıyrılarak 1. olan Barak’a plaket, çiçek ve saat hediye etti. Zeynep Barak’ı başarılarından dolayı kutlayan Demirel, “Zeynep kızımız başarısıyla engelleri aşmış ve azmin gücünü bir kez daha ispatlamıştır. Kendisini ve onu yetiştiren ailesini yürekten tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi. Barak, desteklerinden dolayı Başkan Demirel’e teşekkür etti. Başarısının sırrını ‘Engellere takılmadan, yılmadan azimle çalışmak’ olarak açıklayan Barak; “Bu başarımdan en büyük pay sahibi annemdir” dedi. Demirel, ayrıca KPSS’de yüksek puanlar alarak devlet memurluğuna atanan engelli gençlere de çiçek, plaket ve kol saati ile ödüllendirdi.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)