TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Bozüyük’ten Kısa Kısa: Özürlü ve Engelliler Dayanışma Derneği’nden, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Etkinliği

Eklenme Tarihi : 8 Mart 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 290 kez okunmuş.

Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Özürlü ve Engelliler Dayanışma Derneği tarafından, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliği düzenlendi.
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Özürlü ve Engelliler Dayanışma Derneği tarafından, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinliği düzenlendi.

Dernek binasında gerçekleştirilen programda konuşan dernek başkanı İsmail Çelik, “Kadınlar, anamız, her şeyimiz. Kadınlarımızın şiddet olaylarına maruz kalmadığı, engelli kadınların bakım evlerinde taciz ve tecavüze uğramadığı, çocuk yaşta gelinlerin olmadığı, kadın cinayetlerinin olmadığı bir gelecek diliyorum” dedi.

Çelik, dernek bünyesinde düzenlenen törene katılan bayanlara karanfil dağıtarak, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Bozüyük Şube Başkanı Nermin Nalbantoğlu’na da plaket verdi.

Bozüyük’te, “Aile İçi İletişimde Kadının Rolü” konulu konferans
Bozüyük ilçesinde, müftülüğün Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu tarafından “Aile İçi İletişimde Kadının Rolü” konulu konferans düzenlendi.

Belediye düğün salonundaki konferansta konuşan Aile İçi İletişim uzmanı Dr. Mediha Ürkmez, her gün kadınlar günü olduğunu belirterek, “Kadının elinin olmadığı gün, hayat yoktur” dedi.

Farklı hayatlar yaşayan birçok kadının, bir arada yaşadığını dile getiren Ürkmez, “Biz bu kadar farklı ve değerli kadınlar olarak bizim varlığımızda ve yokluğumuzda, olmadığımız yerde de sağlıklı, mutlu ve başarılı olacak çocuklar yetiştirmek zorundayız. Yani kadınlar farklı ama görev aynı. Hz. Ali Efendimiz, ‘Çocuklarınızı bulunduğunuz zamana göre yetiştiriniz’ buyurmuşlardır. Biz, bugüne göre çocuk yetiştirdiğimizde, internet, bilgisayar yasak, televizyon kapalı. Çocuklarımızı bundan mahrum etmek yerine, onlarla beraberliğinizi hakikaten mutlu ve huzurlu hale getirirseniz, teknolojiyi bir kurtulma aracı değil, ihtiyaç olduğu zaman başvurulacak bir araç olarak görebilirler” dedi.

Ürkmez, çocukların, annenin hareket ve mimiklerinden çok etkilendiğini, çocuğun ruh ve zihin sağlığının bozulmaması için buna dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Müftü Çakır ise annelerin toplumun kalbi olduğunu belirterek, annelerin ailesine ve çocuklarına olan görevlerini yerine getirmediğinde, toplumun saadetini bozan üyelerin yetişeceğini kaydetti.

Programa, Bozüyük Müftüsü Burhan Çakır, Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı’nın eşi Emine Bakıcı, daire müdürleri ve eşleri ile vatandaşlar katıldı

Kaynak: AA


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)