TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Bu İlana Başörtülüler Başvuramaz!

Eklenme Tarihi : 17 Temmuz 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 32 kez okunmuş.

 

 

Bir bankanın, İstanbul’daki şubelerine alacağı engelli şube asistanı alım ilanında başörtülülerin başvurmaması istendi.

*İŞKUR o ilan için inceleme başlattı
Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’nın İŞKUR’un web sitesinde yayımlanan ilanında büyük harflerle “türbanlı adayların başvurmamasını rica ederiz” ifadesi dikkat çekti. İbarenin TEB’in bilgisi olmadan İŞKUR personeli tarafından ‘teknik bir hata’ sonucu eklendiği ortaya çıktı.

İşte İŞKUR’un sitesindeki ilan:

BANKADAN AÇIKLAMA: BİZ YAPMADIK, İŞKUR YAPMIŞ

Haberin Dünya Bülteni’nde yayımlanması üzerine haber merkezimizi arayan TEB yetkilileri, ilandaki ibarenin kendileri tarafından konulmadığını, Ümraniye İŞKUR tarafından kendilerinden habersiz bir şekilde eklendiğini savundu. TEB yetkilisi, İŞKUR’dan kendilerine gönderildiğini iddia ettiği aşağıdaki açıklamayı gönderdi.

TEB’den gelen ve İŞKUR’un yaptığı iddia edilen açıklama şöyle:

“Türkiye İş Kurumu’nun Türk Ekonomi Bankası (TEB) adına açılan ilanda yer alan “türbanlı adayların başvurmamasını rica ederiz” ibaresi ilanın asıl metninde bulunmamakta olup İŞKUR Ümraniye Hizmet Merkezi birimi tarafından TEB’in bilgisi ve onayı dışında eklenmiştir”

Açıklamanın ardından İŞKUR’un sitesinde yer alan ilan da düzeltildi ve ilanda yukarıdaki açıklama ‘Tekzip Metni’ başlığı ile yer aldı.

İŞKUR ÜMRANİYE ŞUBE MÜDÜRÜ: PERSONEL HATA SONUCU EKLEMİŞ

TEB’in yaptığı açıklamadan sonra telefonla ulaştığımız İŞKUR Ümraniye Şube Müdürü Ahmet Koç, TEB’in ilanında türbanlıların başvurmasıyla ilgili herhangi bir ibare olmadığı halde personelinin ilana sehven eklediğini, olayın medyada yer almasından sonra bankanın kendilerini ikaz ettiğini ve hemen ilanın düzeltildiğini söyledi.

Koç, “İŞKUR, kendisine gelen ilanlarda ilan sahibinin bilgisi olmadan sürekli eklemeler veya çıkarmalar yapıyor mu” şeklindeki sorumuza ise bu durumun pek gerçekleşmediğini, bazan da yazılı olarak gelen ilanın dışında sözlü taleplerle eklemeler veya çıkarmalar yapılabildiğini söyledi. TEB’deki eklemenin teknik bir hatadan kaynaklandığını savunan Şube Müdürü Koç, TEB’in gönderdiği metinde kesinlikle böyle bir ibarenin olmadığını kaydetti.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA,ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. NOT : EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÜRÜN SATIŞI VE YARDIM TOPLANMASI GİBİ GİRİŞİMLERİ DOĞRU BULMUYORUZ. BAĞIŞLARINIZ İÇİN TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİNDEKİ HESAP NUMARALARINA BAĞIŞLARINIZI YAPABİLİRSİNİZ . TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 115856)) IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((EURO bağış hesap no: 4263- 26989)) IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((USD bağış hesap no: 4263-0026975)) IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75))