TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Bu İlana Başörtülüler Başvuramaz!

Eklenme Tarihi : 17 Temmuz 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 321 kez okunmuş.
    Bir bankanın, İstanbul'daki şubelerine alacağı engelli şube asistanı alım ilanında başörtülülerin başvurmaması istendi. *İŞKUR o ilan için inceleme başlattı Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)'nın İŞKUR'un web sitesinde yayımlanan ilanında büyük harflerle "türbanlı adayların başvurmamasını rica ederiz" ifadesi dikkat çekti. İbarenin TEB'in bilgisi olmadan İŞKUR personeli tarafından 'teknik bir hata' sonucu eklendiği ortaya çıktı. İşte İŞKUR'un sitesindeki ilan: BANKADAN AÇIKLAMA: BİZ YAPMADIK, İŞKUR YAPMIŞ Haberin Dünya Bülteni'nde yayımlanması üzerine haber merkezimizi arayan TEB yetkilileri, ilandaki ibarenin kendileri tarafından konulmadığını, Ümraniye İŞKUR tarafından kendilerinden habersiz bir şekilde eklendiğini savundu. TEB yetkilisi, İŞKUR'dan kendilerine gönderildiğini iddia ettiği aşağıdaki açıklamayı gönderdi. TEB'den gelen ve İŞKUR'un yaptığı iddia edilen açıklama şöyle: "Türkiye İş Kurumu'nun Türk Ekonomi Bankası (TEB) adına açılan ilanda yer alan "türbanlı adayların başvurmamasını rica ederiz" ibaresi ilanın asıl metninde bulunmamakta olup İŞKUR Ümraniye Hizmet Merkezi birimi tarafından TEB'in bilgisi ve onayı dışında eklenmiştir" Açıklamanın ardından İŞKUR'un sitesinde yer alan ilan da düzeltildi ve ilanda yukarıdaki açıklama 'Tekzip Metni' başlığı ile yer aldı. İŞKUR ÜMRANİYE ŞUBE MÜDÜRÜ: PERSONEL HATA SONUCU EKLEMİŞ TEB'in yaptığı açıklamadan sonra telefonla ulaştığımız İŞKUR Ümraniye Şube Müdürü Ahmet Koç, TEB'in ilanında türbanlıların başvurmasıyla ilgili herhangi bir ibare olmadığı halde personelinin ilana sehven eklediğini, olayın medyada yer almasından sonra bankanın kendilerini ikaz ettiğini ve hemen ilanın düzeltildiğini söyledi. Koç, "İŞKUR, kendisine gelen ilanlarda ilan sahibinin bilgisi olmadan sürekli eklemeler veya çıkarmalar yapıyor mu" şeklindeki sorumuza ise bu durumun pek gerçekleşmediğini, bazan da yazılı olarak gelen ilanın dışında sözlü taleplerle eklemeler veya çıkarmalar yapılabildiğini söyledi. TEB'deki eklemenin teknik bir hatadan kaynaklandığını savunan Şube Müdürü Koç, TEB'in gönderdiği metinde kesinlikle böyle bir ibarenin olmadığını kaydetti.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)