TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Çalık: “Engelliler Mutlaka Belediye Meclislerine Girecek”

Eklenme Tarihi : 9 Aralık 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 13 kez okunmuş.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da Belediye Meclislerinde engellilerinde temsil edilmesi için gereken her türlü desteği vereceğini söyledi.
Milletvekili Öznur Çalık, beraberindeki partili yöneticilerle birlikte Malatya Kent…

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da Belediye Meclislerinde engellilerinde temsil edilmesi için gereken her türlü desteği vereceğini söyledi.

Milletvekili Öznur Çalık, beraberindeki partili yöneticilerle birlikte Malatya Kent Konseyi Engelliler Merkezi’ni ziyaret eti. Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım tarafından karşılanan Çalık, burada engellilerin talep ve sorunlarını dinlerken, açılan kurslarda çalışma yapan engellilerin el ürünü eserlerini de inceledi.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım, verdiği destek ve çalışmalardan dolayı Çalık’a teşekkür ederek şöyle konuştu: “Engelli insanlarla ya da toplumun içerisinde biraz daha dezavantajlı gruplarla muhatap olmak, onların derdini dinlemek ve onlara çözüm üretmek herkesin rahatça yapabileceği bir husus değil. Vefa hakikaten sadece bizim için bir semtin adı olmasın, vefalı tavırlara sürekli takdir ifade etmek gerekiyor. Biz bunu herkesten bekliyoruz.”

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Nadir Çalık da, Ak Parti İl Sosyal İşler Başkanlığı olarak engellilere yönelik her zaman çalışma yaptıklarını ve faaliyette bulunan tüm derneklere eşit mesafede hizmet götürmeye çalıştıklarını anlattı. Çalık, her insanın aslında birer engelli adayı olduğunu ifade ederek, Ak Parti’nin tüm kademelerinde fiziksel, bedensel ve zihinsel engellilere yer verdiğini kaydetti.

Çalık, Engelliler Sarayı istendiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunu sayın Başbakanımıza ve Belediye Başkanımıza da ilettik. İnşallah Malatya Büyükşehir Belediyesi de Malatya’ya Engelliler Merkezi kazandıracak. İçinde yüzme havuzu, spor salonu, rehabilitasyon merkezinin olduğu bir alan olacak. Oda şimdiden hayırlı olsun. Engelsiz bir Türkiye için hepimiz çalışıyoruz.”

Milletvekili Çalık ve beraberindeki AK Partili yöneticiler Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesi’ni de ziyaret etti. Öznur Çalık, ziyarette derneğin başkanı Ali Haydar Koyun ve engellilerle sohbet etti.

Engellilerin sorunlarının gündeme getirilmesi hususunda yapılan girişimlere teşekkür eden Çalık, engellilerin Belediye Meclislerinde temsil edilmesi için yapılan girişimleri destekleyerek şunları söyledi: “Allah nasip ederse, sizlerin istediği kimse o orada temsil edilecek. Bende elimden gelen tüm gayreti sarfedeceğim. Kadın ve erkek her iki tarafta olmalı. İnşallah bu dönem, bütün engelli kardeşlerime bizim sözümüz olsun, belediye meclislerinde mutlaka engelli meclis üyelerinin olması gerekir. Bunun için elimden gelen tüm mücadeleyi vereceğim. Biz sadece sizin hissettiğiniz şekilde söylüyoruz. Ama siz orada bulunursanız, yerel yönetimlerde eksiklikleri çok daha kolay hisseder ve çözüm bulunmasına katkı yaparsınız.” – Malatya

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA,ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. NOT : EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÜRÜN SATIŞI VE YARDIM TOPLANMASI GİBİ GİRİŞİMLERİ DOĞRU BULMUYORUZ. BAĞIŞLARINIZ İÇİN TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİNDEKİ HESAP NUMARALARINA BAĞIŞLARINIZI YAPABİLİRSİNİZ . TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 115856)) IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((EURO bağış hesap no: 4263- 26989)) IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((USD bağış hesap no: 4263-0026975)) IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75))