TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Doğuş Grubu çalışanlarından anlamlı destek

Eklenme Tarihi : 29 Mayıs 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 256 kez okunmuş.
Işıltı Gazetesi'nin,''Biz sizi görüyoruz siz de bizi görün kampanyası''na tam destek veren Doğuş Grubu çalışanları 25 engellinin tekerlekli sandalye ihtiyacının karşılanmasını sağladı. İSTANBUL - Işıltı gazetesinin düzenlediği ''Biz sizi görüyoruz siz de bizi görün kampanyası”na tam destek veren Doğuş Grubu çalışanları 2 tanesi akülü,1 tanesi hibrit akülü sandalye olmak üzere 25 engellinin tekerlekli sandalye ihtiyacının karşılanmasını sağladı. Kampanyada, sponsorlarının katkılarıyla alınan sandalyelerle birlikte toplamda 41 sandalye, düzenlenen kahvaltı organizasyonuyla sahiplerine teslim edildi. 2010 kasım ayında ilk sayısını çıkaran Işıltı Gazetesi konsept olarak engelli dünyasının dışına çıkmayarak alanında farklılığını gösterdi. Engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek adına kampanyalar organize eden Işıltı Gazetesi, tüm Türkiye'deki engelli bireylere sosyal ve özel hayata dair bilinmesi gerekenleri sayfalarıyla taşıdı. Gazetenin dağıtımı, İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi Engelliler Merkezi “İSÖM” kanalıyla, Türkiye geneline ise kargo yoluyla gönderiliyor. Ayrıca tüm araç-gereçlerin ( alt bezi- sandalye vs.) taşınması ulaşım sponsorumuz Metro Kargo’yla ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. KÖTÜLER İYİLERİN ÖNÜNÜ KESİYOR 2012 yılı başında dernekleşme çalışmalarını tamamlayarak yardım organizasyonlarını derneğe devreden Işıltı Gazetesi, bu yolda yürürken birçok zorlukla da karşılaştı. Işıltı Gazetesi'nin imtiyaz sahibi ve '' Işıltı gazetesi Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'' Yönetim Kurulu üyesi Çiğdem Öztürk Lallı ''Bizden öncekilerin hataları çok zaman kaybettirdi'' dedi. Birçok firma ve belediyeden dilenci muamelesi gördüklerini dile getiren Lallı, buna rağmen amaçlarından sapmayarak kampanyalarını tamamladıklarını ve ilk yılın sonunda dernekleşerek davalarında ne kadar kararlı olduklarını gösterdiklerini belirtti. Gazeteye emeği geçenlerin yüzde 90'nın engelli olduğunu belirten Lallı, işin mutfağındakilerin olayların üzerine yaşayarak gitmelerinin başarıya ulaşmalarında önemli bir faktör olduğunun altını çizdi. Bu tip organizasyonların çok sık yapıldığını ancak sonucu konusunda kamuoyuna hiçbir bilgilendirme yapılmadığının altını çizen Lallı, ''Bizden öncekiler ve halihazırda var olan ama amaç dışı çalışan dernek ya da farklı alanlardaki kuruluşlar kapalı kapılar ardında çalıştıklarından dolayı insanların kafasında soru işaretlerinin oluşmasına sebep olmuşlar. Bu yüzden biz kendimizi ifade ederken çok zorlandık ama bugün kendi adımıza amacımıza ulaştığımızı görüyoruz. Tek üzüntümüz bizden öncekilerinin hatalarını temizlerken kaybettiğimiz zaman'' dedi. Işıltı Gazetesi'nin başlattığı ve başta Doğuş Grubu çalışanları olmak üzere farklı firma personeli, sponsor kişi ve kuruluşların sağladığı yardımlarla alınan sandalyelerin küçük bir kısmı İstanbul'a, çoğunluğu taşrada yaşayan engelli dostlarımıza kimlik ve imza karşılığı teslim edildi.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)