TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engeller Eğitimle Aşılıyor

Eklenme Tarihi : 16 Ağustos 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 307 kez okunmuş.
Engellerinin eğitiminin önemine dikkati çeken Demir, onlara destek olunması gerektiğini belirtti. Ak Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, engellerin eğitimle aşıldığını belirterek, "Onların yardım alan değil, yardım eden bireyler olması için eğitip, desteklemeliyiz" dedi Ak Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, engellilerinin eğitimini vizyon edinen Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şubesi'nce başlatılan kursun açılışını gerçekleştirdi. Engellerinin eğitiminin önemine dikkati çeken Demir, onlara destek olunması gerektiğini belirtti. DEVLET-STK İŞBİRLİĞİ 'İmkan verin, imkansızı isteyin' sloganıyla engellileri eğitmeyi onların yaşamlarına umut ışığı olmayı hedefleyen Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şubesi'nin İş-Kur işbirliğiyle başlatılan 'Görme Engellilere Bilgisayar Kursu'nun açılışı Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'in katılımlarıyla gerçekleşti. Proje gereği 5 engellinin eğitim gördüğü kursun açılış kurdelesini kesen Demir, konuşmasında özellikle eğitim üzerine durdu. Özellikle görme engellilerin kalp ve beyin gözlerinin daha iyi olduğunu belirten Demir, "Aslolan bu kardeşlerimizi birinci sınıf vatandaş olarak yetiştirmektir. Devlet ve sivil toplum kuruluşları iyi işler yaparak, özellikle eğitimleri konusunda elbirliği yapıyorlar. Bu kursta bunun bir örneğidir" dedi. Engelliler BAŞIMIZIN TACI Engellerin artık eğitimle aşıldığını belirten Cemal Yılmaz Demir, "Eğitim insani değeri ortaya çıkaran, anlamlandıran bir güçtür. Engelliler de diğer tüm insanlar gibi sahip oldukları eğitime göre bir değer ifade etmekte, yaşam kaliteleri yükselmekte, sosyal hayatın içinde aktif, üretken ve kendine güvenen bireyler olmakta. Onların yardım alan değil, yardım eden bireyler olması için eğitip, desteklemeliyiz. Engelliler bizim başımızın tacıdır. Bu vesileyle Türkiye Beyazay Derneği'ne de teşekkür ediyorum. Onların hayırlı hizmet yapacağına inanıyorum" diye konuştu. YENİ KURSLAR AÇILACAK Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şube Başkanı Ali İmalı ise, açılışa katılanlara teşekkür ederek, "Derneğimiz sadece engellilerin değil, normal vatandaşların da üye olabileceği bir kurumdur. Burada amacımız normal insanlarla engellileri kaynaştırmaktır. Ayrıca proje gereği 5 görme engelli arkadaşımıza eğitim verilecek. İlerleyen günlerde de her engel alınana yönelik kurs açma projelerimiz var" dedi. Açılışın ardından dernek üyeleriyle birlikte iftar gerçekleşti. Programda Ak Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz, Ak Parti Atakum İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Akyüz, İlkadım İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Kaçmaz, İlkadım İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gürsoy ve dernek üyeleri hazır bulundu.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)