TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelli Annesinden Duygulandıran Konuşma

Eklenme Tarihi : 5 Ocak 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 300 kez okunmuş.
Bursa’da, çocuğu spastik engelli bir annenin yaptığı konuşma, dinleyenleri duygulandırdı. Engelli çocuğuna hamile olduğu dönemde evinin yanına Spastik Engelliler Okulu açıldığını anlatan Özlem Şeker, "Birgün bu okulun benim için de bu kadar önemli olacağını hiç tahmin etmezdim." dedi. Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Derneği ile Türk İş Kurumu'nun ortaklaşa hazırladığı 'Spastik ve Bedensel Engelliler için Bilgisayar İşletmenliği Mesleki Eğitim Projesi' sona erdi. Kursa katılan 10 engelli öğrencinin sertifikaları verildi. Osmangazi Belediyesi Altınova Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen törende duygulu anlar yaşandı. Aileler adına konuşan engelli annesi Özlem Şeker, çocuğunun ağır engelli olmasına rağmen böyle günlerde çocuğu için de bir fırsat çıkar diye umutlandığını söyledi. Onların mutluluğundan mutlu olduklarını ancak gözyaşlarına dayanamadıklarını dile getiren Şeker, yaşadığı ilginç bir olayı anlattı: "Bu hastanenin açılış töreninde ben engelli oğluma hamileydim. Bir gün bu hastanenin benim içinde bu kadar önemli olacağını hiç tahmin etmezdim. Dışarıdan duyuyorduk, spastik çocuklar duyuyorduk ama ne anlama geldiğini bilmiyorduk. O kadar güzel bir ortam var ki hastanemize. Hastanemize Türkiye’nin her yerinden geliyorlar. Bana kalırsa çok az kişi burada tedavi olabiliyor. Çok daha güzel işler yapılabilir. Daha gelişmesi gerektiğine inanıyorum." "ENGELLİ İSTİHDAMI ARTIRILSIN" Bir markette kasiyerlik yapabilecek engelliyi bir çocuğu önerdiklerini ve iş yeri sahiplerinden ‘engelli kontenjanımız dolu’ yanıtı aldıklarını ifade eden Şeker, şöyle devam etti: "Ben şunu anlamıyorum, Türkiye’de o kadar çok engelli varken, neden yüzde 2, yüzde 3 çalıştırılıyor. Daha fazla istihdam edilebilir. Neden onların elide iş tutmasın, evlerine ekmek parası götürmesinler. Tüketen değil, üreten insanlar olsunlar." "GERÇEK Engelli BİZİZ" Vali Şahabettin Harput ise hiç kimsenin yarın engelli olmayacağına dair garantisinin bulunmadığını dile getirdi. Bir vücudun bir azası sorun yaşasa bütün vücudun huzursuz olacağı örneğini veren Vali Harput, "Biz de bir engellinin, bir yoksulun sıkıntısını gidermeden huzur duymamamız lazım. Ona rağmen biz rahat içinde yaşıyorsak, gerçek engelli, gerçek Engelli biziz demektir. Bizim kültürümüzde insanların hayırlısı insanlara hizmet edendir deniliyor, burada hayırlı işler yapılıyor." diye konuştu. Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Derneği Başkanı İdris Göz de öğrenciler arasında lise ve üniversitede okuyan çocukların bulunduğuna dikkat çekti. Göz, fırsat verildiğinde bu çocukların fırsatları değerlendirdiğini vurguladı. Konuşmaların ardından öğrencilere sertifikaları verildi. Ayrıca, okul için yapılan asansör, spor salonu ve bir büfenin açılışı gerçekleştirildi. CİHAN

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)