TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelli İki Çocuğunu Hastaneye Götürebilmek İçin Ehliyet Aldı

Eklenme Tarihi : 30 Ağustos 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 274 kez okunmuş.
Yozgat'ın Yerköy ilçesinde, 50 yaşındaki kadın, epilepsi ve zihinsel engelli 2 çocuğunu otomobille hastaneye götürebilmek için ehliyet aldı. Yozgat'ın Yerköy ilçesinde yaşayan Şadiye İnci, biri epilepsi diğeri zihinsel engelli iki çocuğunu hastaneye götürüp getirmede çok sıkıntı çekince otomobil kullanmayı öğrenip ehliyetini aldı. Fedakar anne, 4 çocuğu olduğunu belirterek, bunlardan engelli olan iki çocuğunu hastaneye tedaviye götürüp getirmekte büyük sıkıntılar çektiğini söyledi. Şadiye İnci, "Çocuklarımı hastaneye götürüp getirirken çok sıkıntı çekiyordum, bazen komşularımdan, bazen akrabalarımdan yardım istemek zorunda kalıyordum. Eşim ehliyet almak istedi, fakat yapılan sınavlarda başarılı olamayınca ehliyet alamadı. Bunun üzerine ehliyeti kendim almaya karar verdim. Kursa kayıt oldum. Kursa katıldım ve azmedip çok çalışıp B sınıfı ehliyetimi aldım." dedi. Ehliyet sahibi olduğu ve çocuklarını hastaneye kendisinin götürüp getireceği için mutlu olduğunu ifade eden İnci, "Çocuklarımın sürekli hastaneye tedavi amaçlı gitmesi gerekiyor. Eşimin de ehliyeti olmadığı için komşularımız ve akrabalarımızın yardımı ile bugüne kadar çocuklarımı götürüp getirdim. Eşim ehliyet için müracaat ederek kursa yazıldı. Fakat sınavlarda başarılı olamayınca ehliyeti de alamadı. Bunun üzerine ben ehliyet kursuna yazıldım. Hem çocuklarımla uğraştım hem ev işleri derken bu yaşımda ehliyet sahibi oldum. Otomobili ilk zamanlar sürerken biraz heyecana kapılıyordum ama artık Allah'a şükür heyecan meyecan kalmadı. Çocuklarımız hastaneye kendim götürüp getiriyorum. Eşim de yanımda oturuyor." diye konuştu. Engelli ARABASINA İHTİYAÇ VAR Maddi açıdan durumlarının iyi olmadığını söyleyen İnci, "Kimseye muhtaç olmadan hayatımızı devam ettirmeye çalışıyoruz. Fakat geçim kolay değil tek gelirimiz çiftçilik, o da yılda bir kez elde ettiğimiz ürünle bir yıl geçinmek zorundayız. Bizim devlet yetkililerimizden tek isteğimiz Engelli iki yavrumuz için binebilecekleri bir Engelli arabası. Bu arabalara çok ihtiyacımız var. Çocuklarımı, araba olmadığı için bir yere götürüp getiremiyorum. En azından araba olursa, onlar da dışarı çıkar hava alır arkadaşlarının yanıda vakit geçirebilirler." ifadelerini kullandı.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)