TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelli Kardeşlerimize Organik Yardım Eli

Eklenme Tarihi : 7 Ocak 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 242 kez okunmuş.
Engelliler ve kendiniz için bir dikili ağacınız olsun! İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, 6 Ocak 2012 Cuma günü, Tarım Federasyonu, Dünya Yaşlılık Derneği, Ekmek-Der, Kamuda Çalışan Engelliler Derneği ve özel bir girişimci ile ortaklaşa hazırlanan 50.000 Yetişmiş Kiralık Ağaç Projesi ile doğa bilincini yerleştirmek ve ağaca olan sevgilerini arttırmak ve gelirin bir kısmı engelli vatandaşlarımıza gidecek olan adınıza ayrılan ağacınızdan her yıl organik elmanızın kargo ile kapınıza gelerek çocuklarınıza güvenle yedirebileceğiniz bir sosyal sorumluluk projesine taraflar arasında imzalanan protokolle destek verdi. Genel Başkanımız Parmaksız, "İLESAM sadece telif hakları-korsanla mücadele ve kültür-sanat faaliyetleriyle değil, sosyal sorumluluk projeleriyle de bundan sonra adından toplumda sıkça söz ettirecek" dedi. Günümüzde modern yaşamın gereği şehirlerin yüksek apartmanlarında sürdürülen yaşamın verdiği stresi atmak amacıyla hep kırsal yaşamın özlemini duyarız. Bu yaşam tarzını doğa bilincini çocuklarınıza yerleştirmek, sevdirmek ve ağaca olan sevgilerini arttırmak adına doğayla baş başa kalmak için o ortamı yaratmak için çaba sarf ederiz. Zihinsel engelli arkadaşlarımıza doğal ortamda ağaçlara bakmayı, toprakla yaşamayı öğretip, onların da istihdama katılması en büyük amacımızdır. Çocuklarımızın dengeli ve sağlıklı beslenmesi için, kimyasal atıklarla kirlenmemiş, suyla büyütülen, kimyasal ilaç kullanmadan üretilen, gübre kullanmadan üretim yapılan tarımsal ürünleri tercih ederiz. Bu bizim en önemli arzumuzdur. Aslında bu arzu tüm insanlığın ortak arzusudur. Çocuklarımıza sağlıklı bir ortam oluşturmak, Bu arzunuzu gerçekleştirebilmek adına özel bir girişimcinin bahçesinde yer alan organik üretim şartlarında yetişmiş elma ağaçlarından bir veya daha fazla elma ağacını 1 yıllığına kiralayabilirsiniz. Hatta istediğiniz dönemde gelip, size ait olan bu ağaçları görebilir, çapasını yapabilir, sulayabilir ve en sonunda da çocuklarınızla birlikte kendi ağacınızın meyvelerini toplayıp evinize götürüp, gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Bu sayede çevrenizi ve çocuklarınızı, Organik gıda üretimine, ağaç yetiştirmeye, çevre duyarlılığına ve üreticiliğe de teşvik etmiş olacaksınız. İLESAM, Tarım Federasyonu, Dünya Yaşlılık Derneği, Ekmek-Der, Kamuda Çalışan Engelliler Derneği ve özel bir girişimci ile ortaklaşa hazırlanan 50.000 Yetişmiş Kiralık Ağaç Projesi sayesinde doğa bilincini yerleştirmek ve ağaca olan sevgilerini arttırmak adına, istediğiniz zaman bahçemiz de doğayla baş başa kalmak şansını yakalayabileceğiniz gibi adınıza ayrılan ağacınızdan her yıl organik elmanız kargo ile kapınıza gelerek çocuklarınıza güvenle yedirebilirsiniz. Ayrıca, kiralayacağınız ağaca vereceğiniz kira bedeli içinde de engelli kardeşlerimize yardım etmiş olacaksınız. Düşünün ki bu engelli siz de olabilirsiniz ya da bir yakınınız.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)