TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ENGELLİLER ATAMALARI BEKLİYOR

Eklenme Tarihi : 11 Ocak 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 567 kez okunmuş.

TEDAY Genel Başkanı Boztaş:-“Temennimiz kamuda boş bulunan engelli işçi ve memur kadrolarının tamamına ivedilikle yerleştirmelerin yapılmasıdır.

Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Genel Başkanı İlimdar Boztaş, ÖMSS sonrasında 3. memur atamaları için ilgili kişilerle görüştüklerini belirterek, “Temennimiz kamuda boş bulunan engelli işçi ve memur kadrolarının tamamına ivedilikle yerleştirmelerin yapılmasıdır” dedi.

Boztaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süre önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Devlet Personel Başkanı (DPB) Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile 3. ÖMSS atamaları ve 27 Nisan 2014’te yapılacak EKPSS hakkında görüştüklerini bildirdi.

Engellilerin memur olarak yeni atamalarının yapılması konusunda, 15 gün içerisinde yetkililerle 3 defa görüştüklerini dile getiren Boztaş, bu görüşmelerde işsiz engellilerin memur atamalarının yanı sıra çalışan engellilerin iş hayatındaki sorunlarını da konuştuklarını söyledi.

Boztaş, Kumbuzoğlu ile görüşmelerinde kadro düzenlemelerinin oluşturulduğunu ve daha fazla engelli ataması yapılmak istendiğinin söylendiğini belirterek, ocak ayının sonu, şubat ayının ilk haftasına doğru bu konunun sonuçlanacağının bildirildiğini kaydetti.

Atanacak engelli sayısının çalışmaların tamamlanmasının ardından ilgili kurumların yapacağı açıklamalarla duyurulacağını bildiren Boztaş, “Temennimiz kamuda boş bulunan engelli işçi ve memur kadrolarının tamamına ivedilikle yerleştirmelerin yapılmasıdır” dedi.

Kamuda halen memur olarak çalışan engellilere de seslenen Boztaş, 27 Nisan’da EKPSS’ye girmemelerini söyledi. Boztaş, şöyle konuştu:

“İşsiz, geçim sıkıntısı yaşayan mağdur engelli arkadaşlarımıza fırsat verin. Sizler bir şekilde iş hayatına dahil oldunuz, yuvalarınızı kurdunuz, kendi kurumlarınız da hizmet içi eğitimlere girin, kurumlarınızda yükselin o da olmuyorsa yatay geçişlerle çözüm arayın, kadro ziyanından sakının, işsiz arkadaşlar ile aynı sınavda yarışmak etik değildir.

ÖMSS 1. ve 2. atamalarında çok sayıda kişinin işlerini değiştirerek binlerce memur kadrosunu ziyan ettiğini gördük. Mağdur engellilerimize memur engellilerimiz engel olmasın, işsizlerimiz de feraha kavuşsun, onlar da yuvalarını kursun.”

Muhabir: Ertuğrul Subaşı
Yayınlayan: Cemil Kartal

AA

http://www.haber3.com/engellier-atamalari-bekliyor-haberi-2418767h.htm

    Veysel GAZELL

    İnşallah olur.

    murat

    Göründüğü gibi belli oluyor ki devletin çıkarttığı ve çıkacak olan bütün engelli kanunları hiçbir işe yaramıyor sadece dillerde kalıyor uygulamalarda çok büyük boşluklar var yok ücretsiz seyahatmiş yok indirimmiş yok şuymuş yok buymuş bize kimse sadaka vermesin bize kimse akıl vermesin bizim istediğimiz tek şey kadro ama maalesef görüyoruz ki ÖMSS atamaları yeterli sayıda olmadı 120 bin kişiden sadece 8 bin engelli atandı onun yarısıda zaten önceden de memur olanlar oluşturuyor bakanlar oy toplamak için 40 bin yok 30 bin engelli alacaz dediler hani nerde sosyal devlet bizi böyle yalan haberlerle oyalamayın biz kadro istiyoruz…


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)