TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelliler Balıklarla Rehabilite Oluyor

Eklenme Tarihi : 18 Eylül 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 284 kez okunmuş.
Ankara Keçiören’de Engelliler, Balıklarla Rehabilite Oluyor Keçiören Belediyesi Engelli Danışma Merkezi’ne kayıtlı engelli ve Engelliler, Deniz Dünyası’ndaki balıkları elleriyle besleyebiliyor. Keçiören Belediyesi Engelli Danışma Merkezi’ne kayıtlı engelli ve Engelliler, Deniz Dünyası’ndaki balıkları elleriyle besleyebiliyor. Açık havuzda balıklara dokunma imkanı bulan engellilerin bu yolla rehabilite olmaları sağlanıyor. Engellilere yönelik bir çok projeyi hayata geçiren Keçiören Belediyesi, onların sosyalleşerek rehabilite olmalarına da imkan sağlıyor. Bu kapsamda Keçiören Belediyesi Engelli Danışma Merkezi’ne kayıtlı engelliler için Keçiören’deki Deniz Dünyası’na belli aralıklarla geziler düzenleniyor. Arkadaşlarıyla birlikte Deniz Dünyası’nda keyifli vakit geçiren engelliler dünyanın farklı bölgelerinden getirilen balıkları da tanıma imkanı buluyor. Uzman rehber eşliğinde akvaryumları gezen engelli ve Engellilere balıkların türleri ve hangi ortamlarda yaşadıkları hakkında bilgi veriliyor. Balıkların doğal yaşamları hakkında bilgi sahibi olan engelliler balıkların ve deniz canlılarının korunması ve beslenmesi gibi konularda daha duyarlı hale geliyor. Keçiören Belediyesi Engelli Danışma Merkezi’ne kayıtlı engelliler, gezilerle Deniz Dünyası’ndaki balıkları elleriyle besleyebiliyor. Keçiören Belediyesi Deniz Dünyası’ndaki açık havuzda balıklara dokunan engellilerin bu yolla rehabilite olmaları sağlanıyor. Havuzda, sadece engelli ve Engellilerin yem atıp balıklara dokunabilmelerine müsaade ediliyor. Alışmış balık türlerinin bulunduğu havuz ile engelli ve Engellilere psiko-sosyal destek veriliyor. Gezi sayesinde farklı bir deneyim kazanan engelliler kendilerine böyle bir imkanı sağladığı için Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür ediyor. Deniz Dünyası’ndaki uygulamayla engellilere günlük yaşam içinde farklı bir sosyal aktive sunulduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Engellilere her alanda pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Onların da diğer vatandaşlarla hiç bir farklarının olmadığını hissetmelerini sağlıyoruz. Onların bu tür aktivitelere katılarak mutlu olmaları bizi de mutlu ediyor” dedi.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)