TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelliler Engelleri Aşmak İstiyor

Eklenme Tarihi : 7 Eylül 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 232 kez okunmuş.
Giresun’daki Engelli Dernekleri, Anadolu Engelliler Derneği, Zihinsel Engelliler Derneği, Engelliler Spor Kulübü Derneği, Özel Eğitime Muhtaç Çocuklar Derneği, Kör ve Sağırlar Dernekleri bugün Giresun İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Yüksel ile birlikte basınaçıklaması yaptı. Giresun’da ki üst geçitlerin engelliler için dizayn edilmemesi, bu yüzden bir çok etkinliklere katılamamak ve rahatça ulaşım sağlayamamaktan şikayetçi olan engelliler yetkililerin biran önce bu sorunlarına çözüm bulmalarını istediler. Giresun Belediyesi önünde bulunan üst geçitte basın açıklaması yapan Giresun Anadolu Engelliler Derneği Başkanı Nihat Yayla,”Engelliler için bu zaman kadar yapılan çalışmalar çok eksik. Özellikle üstgeçitlerde bulunan engelli asansörlerinin bir an önce yapılmasını istiyoruz. Diyorlar ki bozuluyor, yapılmayan bir şey nasıl bozuluyor. Bozulsa bile ne olur, tamir edilir. Giresun’da birçok şey yapılıp bozuluyor, bizim üstgeçit asansörleri bozulsa ne olur. Üstgeçitleri kullanamadığımız için hiçbir etkinliğe katılamıyoruz, gezemiyoruz. Giresun’da bulunan 1000 engellinin eğer bir değeri varsa sorunlarımızı çözsünler. Giresun’da bize sorun olan çok engeller var tüm yetkililerden bu sorunlarımıza artık biran önce çözüm bulmalarını istiyoruz" dedi. Engellilerin sorununun dile getirilmesi gerekiyordu bende bugün onlarla birlikte bulunuyorum diyen Milliyetçi Hareket Partisi Giresun il Genel Meclis Üyesi Mehmet Yüksel,”Öncelikle engelliler için üst geçitlerin düzenlenmesi gerekiyor. Üstgeçitlerde bulunan Engelli Asansörü hala yapılmadı. Görme engelliler için ise ses ve görüntü sistemli trafik uygulaması yapılmalı. Kaldırımlarda görme engelliler için özel çizgiler bulunmalı .Özellikle valilik önünde bulunan üst geçit gibi, Fiskobirlik, Emniyet Müdürlüğü ve Müze önüne üstgeçitler yapılmalıdır" dedi. İstanbul’dan hediye edilen Engelli Toplu Taşıma aracının valilik önünde durduğunu belirten yüksel,”İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Giresun Valiliğine engelliler için gönderilen toplu engelli taşıma aracı valilik önünde duruyor ve mesai saatine göre kullanılıyor. Neden hala derneğe teslim edilmedi bu araç, engelliler için gönderilen bir aracın neden valilik önünde durduğunu ve mesai saatine göre kullanılmasını anlamak mümkün değil" diye konuştu.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)