TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelliler İçin Engelsiz Park Yakında Hizmete Giriyor

Eklenme Tarihi : 29 Ocak 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 216 kez okunmuş.

Karaman Belediyesi, halk arasında koyunlu park olarak bilinen Türk Dili Parkı’nı yeni düzenlemelerle “Engelliler İçin Engelsiz Park” haline getirme çalışmalarını sürdürüyor. Park’ta daha önce alkollü lokanta olarak hizmet veren bina, “Gönül Gözü Kahvesi” adıyla engelli vatandaşlara hizmet veren bir merkez olacak

Karaman Belediyesi, halk arasında koyunlu park olarak bilinen Türk Dili Parkı’nı yeni düzenlemelerle “Engelliler İçin Engelsiz Park” haline getirme çalışmalarını sürdürüyor. Park’ta daha önce alkollü lokanta olarak hizmet veren bina, “Gönül Gözü Kahvesi” adıyla engelli vatandaşlara hizmet veren bir merkez olacak
Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, yaptığı açıklamada Karaman Belediyesi olarak tüm Türkiye’ye örnek olacak çalışmalara devam ettiklerini belirtti. İçinde bulunan koyun heykeli nedeniyle vatandaşlar arasında Koyunlu Park olarak bilinen Türk Dil Parkı’nı “Engelliler İçin Engelsiz Park” haline dönüştürmek için bir süredir çalıştıklarını ifade eden Uğurlu: “Bilindiği gibi Türk Dil Parkı Belediye hizmet binamızın da yakınında, kentin en gözde yerinde bulunan bir park. Yapılan tüm hizmetlerin, yatırımların altında iyi niyet vardır. Ben bu parkı Karamanımıza kazandıran geçmiş yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bu parkımızın içinde mülkiyeti belediyemize ait ahşap bir bina vardı. Bu bina alkollü lokanta olarak işletilmekteydi. Bu mekânın alkollü olmasından dolayı özellikle akşamları parkta kavga ve huzur bozan eylemler vatandaşlarımızı rahatsız etmekte idi. Bu manada güzel düşüncelerle hizmete açılan park, kent için sıkıntı veren bir yer konumuna gelmişti” diye konuştu.
 
Bu parkı kullanılabilir hale getirebilmek için bir proje hazırladıklarını sözlerine ekleyen Başkan Uğurlu şunları kaydetti: “Bu parkı engelliler için engelsiz park haline getirme kararı aldık. Bu alan tamamıyla engelli vatandaşlarımıza hizmet verecek engelsiz bir mekân olmalıydı. İlk önce park içindeki binayı tahliye ettirdik. Bina yeniden gözden geçirildi. 2 katlı binanın üst katı yürümesinde bir sıkıntısı olmayan vatandaşlarımıza hizmet verecek. Alt katı ise yürüyemeyen vatandaşlarımızın tekerlekli sandalyeleriyle rahatça girip çıkabilecekleri bir hale getirildi. Burası bir kültür merkezi gibi hizmet verecek. Kütüphanesi olacak. Bilgisayar odası olacak. Aş evi olacak. Örneğin görme engelli bir vatandaş özel bilgisayarından internetten faydalanabilecek. Huzur içinde toplanıp etkinlikler düzenleyebilecekler. Bu mekânın en büyük özelliği, çalışanların da engelli olacak olması. Bu sayede engelli istihdamına da katkıda bulunacağız. Belediyemiz bünyesinde işletilecek olan Gönül Gözü Kahvesi’nden engelli vatandaşlarımızın yakınları ile şehit ve gazi yakınları da faydalanabilecek.”
 
Park içerisinde de engelli vatandaşlarımız için oyun alanları, kamelyalar ve yürüyüş yollarının yapımına devam edildiğinin altını çizen Uğurlu: “Bu mekân tamamlandığında Türkiye’de örneği olmayan bir park olacak. Bu park’ta engellilerimiz için hiç bir engel bulunmayacak. İnşallah bahar aylarının sonunda parkımız hizmet vermeye başlayacak” dedi.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)