TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelliler için önemli proje

Eklenme Tarihi : 27 Ocak 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 205 kez okunmuş.
Bursa’da engellilere yönelik faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumları arasındaki iletişimi güçlendirmek ve kamu hizmetlerinde engellilere fırsat eşitliği sağlanmak amacıyla hayata geçirilen ‘EngelSiz Olabilirsiniz Projesi’ kamuoyuna tanıtıldı. Merinos Atatürk Kültür Merkezi Başkanlık Salonu’nda düzenlenen toplantıya Vali Şahabettin Harput ve Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala’nın yanı sıra Bursa’daki kamu kurumlarının yöneticileri katıldı. Engelliler için önemli proje  
ÖZNUR ÜSTÜNTAŞ
Sosyal Politikalar Merkezi Derneği tarafından yürütülen, Avrupa Birliği Sivil Diyalog Hibe Programı tarafından desteklenen projenin yaklaşık bütçesi 28 bin Euro olarak açıklanırken, projenin 8 ay sürmesi planlanıyor.
MAZERET KABUL EDİLMEYECEK...
Toplantıda konuşan Vali Şahabettin Harput, Bursa’nın engelliler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’de örnek kent olduğunu belirterek, engelli vatandaşların diğer vatandaşların yararlandığı tüm hizmetlerden yararlanmasının kendilerinin öncelikli görevi olduğunu söyledi. Kamu kurumlarının yöneticilerine seslenen Harput, “Hiç kimsenin doğuştan sahip olduğu hak ve özgürlüklerini kullanmasına engel olmayın. Önce engelleri aşın” dedi.  Bursa’da engelliler ile ilgili yapılan çalışmalarda ciddi bir hareket başladığına dikkat çeken Vali Harput, toplumun bilgilenmesi ve engelli vatandaşların engelsiz bir hayat sürebilmesi noktasında herkesin görev sorumluluklarını yerine getirmesini istedi. Engelliler konusunda bireylerin bir vücudun azası gibi mutlak bir dayanışma içinde olması gerektiğini ifade eden Harput, “Bütün kamu kurumları engelli vatandaşların her türlü hizmeti alma noktasında 2012 Temmuz ayına kadar engelsiz hale gelmek durumundadır. Bunun için çok eski binalarla alakalı fiziki sıkıntılar var ama bunları teknolojik cihazlarla aşabiliriz. Yapılan denetimlerde bazı kurumların eksiklikleri tespit edildi. Ben buradan tüm kamu kurumunda bulunan arkadaşlarıma hatırlatıyorum; bu konuda hiçbir mazeret kabul edilmeyecektir. Engellerin kaldırılması konusunda her şey yapılacaktır” diye konuştu.
BURSASPOR MAÇLARI ÜCRETSİZ...
Engelliler alanında Valilik adına yapılan örnek çalışmaları anlatan Vali Şahabettin Harput, engellilerin Bursaspor maçlarına gidebilmesi için de Ankara’ya yazı yazdığını dile getirerek şunları söyledi: “Kimsenin hiçbir şey babasının malı değil. Dolayısıyla nimet ve külfet eşitliği içerisinde bu problemi aşmak için gereken neyse onun üzerinde duruyoruz.”

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)