TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelliler, “İş Hayatında Ben de Varım” Diyecek

Eklenme Tarihi : 28 Aralık 2011 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 210 kez okunmuş.
Tekirdağ'da, "İş Hayatında Ben de Varım" projesi kapsamında Tekirdağ İlköğretim Okulu ve İş Okulu'ndan mezun olacak engellilerin iş bulmakta zorluk çekmeyeceği bildirildi. Tekirdağ'da, "İş Hayatında Ben de Varım" projesi kapsamında Tekirdağ İlköğretim Okulu ve İş Okulu'ndan mezun olacak engellilerin iş bulmakta zorluk çekmeyeceği bildirildi. Tekirdağ İlköğretim Okulu ve İş Okul Müdürü Beytullah Gacal, gazetecilere yaptığı açıklamada, okulda eğitsel gelişiminde sınırlı desteğe ihtiyaç duyan bireylerin profesyonel yaklaşımlarla eğitimden azami yararlanmalarını sağlamak, eğitim ortamlarını çağdaş düzeye getirmek, çevrenin ve toplumun algılarını olumlu yönde değiştirmek üzere çalıştıklarını bildirdi. Gelişimsel farklılıklara sahip bireylerin eğitim performanslarını bilimsel yaklaşımlarla en üst düzeye çıkarmak için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirten Gacal, şöyle konuştu: "İş Okulu öğrencilerinin iş hayatına daha iyi hazırlanmaları, toplumsal kabul seviyelerinin arttırılması, öz güvenlerinin yükseltilmesi ve ailelerin de geleceğe umutla bakabilmeleri amacıyla atölyelerin geliştirilmesi için Trakya Kalkınma Ajansı'na 'İş Hayatında Ben de Varım' projesi hazırlandı ve proje destek almaya hak kazandı. Bu proje kapsamında geliştirilen okulumuz atölyelerinde üretilen ürünlerin halkımızla paylaşımı, teşhir ve satışı amacıyla da sergi açıldı. Çocukların sorunları tüm toplum tarafından doğru empati ile doğru algılandığında daha gerçekçi çözüm yolları üretilerek çözülebilir." Okul Müdür Yardımcısı Umut Arslan da, proje kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı ve İl Özel İdaresi'nden aldıkları destekle okula çeşitli makine ve malzeme alarak el işi atölyeleri kurduklarını ifade etti. Engelli öğrencilerin bu atölyelerde çeşitli el işi çalışmaları yaptıklarını anlatan Arslan, bu şekilde öğrencilerin bu işleri yapmayı öğrenerek meslek edindiğini vurguladı. Engelli öğrencileri çalışma hayatına kazandırmayı hedeflediklerini belirten Arslan, şunları kaydetti: "Engelli öğrenciler, okuldan mezun olduktan sonra iş bulmakta sıkıntı çekiyorlardı. Bizde bu projeyi hayata geçirerek, engellileri iş hayatına kazandırmayı hedefliyoruz. Okula kurduğumuz atölyede, mum, keçe, ahşap gibi malzemelerden süs eşyaları yapılıyor. Bu eşyaları da açtığımız sergilerde satışa sunuyoruz. Engelli öğrenciler, burada kazandığı mesleki becerileri, mezun olduktan sonra, iş hayatında uygulayabilecek."

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)