TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ENGELLİLER ISRARLI, İLLA DA İLİMDAR…

Eklenme Tarihi : 9 Şubat 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 347 kez okunmuş.

Etimesgut’lu Engellilerin kaynaşma yemekleri sürüyor. Bir çok engelli, Demirel’e Başkanları İlimdar Boztaş’ı Büyükşehir Belediye Meclisinde görmek istediklerini tekrar tekrar ilettiler.”

Kış boyu evlerinden çıkmakta güçlük çeken TEDAY üyesi 100 kişilik engelli grubu, evlerinden büyük hassasiyetle toplanarak, renkli bir akşam yemeğinde, Sincan Çamlı Bahçe Balıkçı Restoran’da şömine başında bir araya geldi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Engellilerin kaynaşma yemeğine,” Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel , Belediye Başkan Yardımcıları, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy ve Yerel Basın mensupları da katıldı. 

Önümüzdeki hafta Görme Engellilerle devam edecek kaynaşma yemeklerini, yerel basın olarak da ilgiyle izliyor ve bu muhteşem hizmetleri yapan TEDAY’ı ve Başkanları İlimdar Boztaş’ı tebrik ediyoruz.

Yemek muhteşemdi, herşey boldu, hizmetin kalitesi bir numaraydı. Engellileri izledik, yüzler gülüyordu, masalarda sohbet derindi, kahkahalar atıldı, kısacası her kes mutluydu. Bizleri engelli kardeşlerimizle bir araya getiren TEDAY’a ve Başkanı İlimdar Boztaş’a teşekkür ederiz.

Yemek olurda konuşma yapan olmaz mı, olur elbet. İlk önce TEDAY Başkanı İlimdar Boztaş söz aldı, Herkese hoş geldiniz dedi, çalışmalar hakkında kısa bilgi sundu, yapılan sosyal çalışmaların önemini anlattı.

Yerel Basın olarak, MHP ilçe başkanı Mustafa Ulusoy’a ısrarla İlimdar BOZTAŞ’ın Belediye Meclisinde temsili konusunu sorduk, işte sayın ULUSOY’un cevabı: “Sayın Genel başkanımız İlimdar BOZTAŞ’ın adaylığı için gerekli talimatı vermiştir. Sayın Belediye Başkanımızda bu hususta gerekli hassasiyeti vardır, bu konuyu bizde önemsiyoruz, inşallah hayırlı olur.”

Daha sonra; 38 Engelli Derneğinin bağlı bulunduğu Ankara Engelliler Platformu ve Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Yıldıray Çınar konuştu. “Teday Genel Başkanı görme engelli İlimdar Boztaş’tan övgüyle bahsetti. TEDAY’ın örnek bir engelli sivil toplum olduğunu”ifade etti.

Gecede en büyük alkışı; Yıldıray ÇINAR aldı. Çünkü sayın ÇINAR; İlimdar BOZTAŞ Ankara da engelli ve aileleri için önemli fırsattır. Bizler Sivil Toplum Örgütlerinin oluşturduğu platform olarak İlimdar BOZTAŞ’ı büyükşehir meclisine istiyoruz. BOZTAŞ platformumuzun da mutabık kaldığı tek adaydır” dedi.

Engellilerin , yemeğe son anda gelen Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, burada yaptığı konuşmada engellilere yaptığı hizmetleri anlattı. Konuşmanın sonunda bir çok engelli, Demirel’e Başkanları İlimdar Boztaş’ı Büyükşehir Belediye Meclisinde görmek istediklerini tekrar tekrar ilettiler.


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)