TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelliler, Peugeot’un Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesinde Buluşuyor

Eklenme Tarihi : 15 Haziran 2014 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 408 kez okunmuş.

Engelli bireylerin sosyal hayata entegre olmaları ve toplumda engelliler konusunda gerekli bilincin oluşturulması amacıyla hayata geçirilen ‘Peugeot ile Engelsiz Yaşam Projesi’, ikinci yılında bu kez birbirinden renkli etkinliklerle engellileri buluşturacak.

 

Etkinlik, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) tarafından desteklenen Peugeot ile Engelsiz Yaşam Projesi kapsamında 15 Haziran Pazar günü saat 14.00’de İstanbul Caddebostan sahilinde düzenlenecek.

Pucca, CeriLevis,Taci Kalkavan ve Zodyaklı gibi sosyal medya fenomenlerinin de katılacağı organizasyonda, pikniğin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen grafiti sanatçıları Peugeot 208 aracı üzerinde engelliler ile grafiti çalışması yapacak. Organizasyonda ayrıca tişört, boyama, uçurtma, karaoke gibi etkinlikler düzenlenecek. Geçen yıl Kurumsal Sorumluluk kategorisinde Altın Pusula gibi pek çok ödüle layık görülen projeyle ilgili konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Nesrin Afşar Çelik, etkinliğin, engellilerle aradaki mesafeyi kaldırarak, toplumsal dayanışmanın en güzel örneğini sergileyeceğini ifade etti.

Engelliler konusunda gelişmeler kaydedildiğine değinen Çelik, şunları söyledi: “Geçen yıllara göre bir takım gelişmeler olsa da, engellilerimiz günlük yaşamda arzu ettiğimiz kadar görünür değil. Bu konuda bazı çalışmalara imza atılarak toplumdaki engelli algısı değiştirilmeli. Peugeot ile Engelsiz Yaşam Projesi’nde tiyatro, karaoke gibi eğlenceli aktivitelerle engellilerin sosyal hayata entegre edilmesi sağlanıyor. Ancak, bu tarz etkinlikler daha sık yapılmalı ve toplumda gerekli farkındalık sağlanmalı.”

Bakanlık olarak her zaman sosyal sorumluluk projelerine destek verdiklerini vurgulayan Çelik, sözlerine şöyle devam etti:

“Böylesine önemli bir projenin destekçisi olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de ilk kez düzenlediğimiz Türkiye Engelsiz Yetenek Günleri’nin ardından önümüzdeki aylarda da Anadolu’nun birçok yerinde engellilerle ilgili çeşitli çalışmalar gerçekleştireceğiz. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını önemsiyoruz. Bu anlamda dikkati çekmek ve engellilerin toplumda görünür olmalarını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz.” – ANKARA


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)