TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelliler Şölende Eğlendi

Eklenme Tarihi : 21 Mayıs 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 259 kez okunmuş.
Yozgat’ın Sorgun ilçesinde düzenlenen Engelliler Şöleni’nde, engelliler ve aileleri doyasıya eğlendi. Sorgun Kaymakamlığı, Sorgun Belediyesi ve Sorgun Umut Engelliler Derneği tarafından, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünya Engelliler Haftası kapsamında Engelliler Şöleni düzenlendi. Sorgun Kaymakamlığı önünde engelli ve ailelerinin yürüyüşüyle başlayan şölende, engellilerin yaşam mücadelesini anlatan pankartlarla yürümesi dikkat çekti. Engelliler, Belediye önünde son bulan yürüyüş sonrasında Sorgun İlçe Stadyumu'nda düzenlenen şölene katıldı. Yürüyüş ve şölene, Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, daire müdürleri, engelli ve engelli yakınları ile vatandaşlar katıldı. Sorgun Belediyesi Mehter Takımının konseriyle başlayan şölende, çalınan müzik eşliğinde engelliler doyasıya eğlendi. Bazı engelli vatandaşlar, tekerlekli sandalye üzerinde oynanan oyunlara eşlik ettiler. Eğlence sonrasında katılımcılara etli pilav ikram edilirken, ayrıca uçurtma şenliği düzenlendi. Şölende bir konuşma yapan Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç, herkesin ileride bir engelli olabileceğini, herkesin potansiyel bir Engelli olabileceğinin mümkün olduğunu belirterek, “Herkes bir gün kendisinin de engelli olabileceği bilinci ile engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çaba sarf etmelidir. Bizler de bu sebeple Sorgun Umut Engelliler derneği ile bir program düzenledik. Vatandaşlarımız çok mutlu oldu. İnşallah bundan sonra da bu tür programlar düzenlenecek.” dedi. Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ise tüm vatandaşların istekleri önemli olduğunu ama Engellilerimizin isteği kendilerine emir gibi geldiğini ifade ederek, “Engelli vatandaşlarımızın her isteğini emir kabul edip yerine getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. İlçemize dernek faaliyetleri ile Engellilerimiz bir bütün içerisinde onlarla birlikte bazı şeyleri paylaşmak bizleri de gerçekten mutluluk veriyor bugünde o günlerden bir tanesini yaşıyoruz.” diye konuştu. Sorgun Umut Engelliler Derneği Başkanı Süleyman Özdemir, yapılan bu organizasyonda kendilerine destek veren ve Sorgun Kaymakamı Levent Kılıç’a, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve diğer kurum müdürlerine teşekkür etti.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)