TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engelliler Yardım Değil, Çalışmak Istiyor

Eklenme Tarihi : 27 Haziran 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 391 kez okunmuş.
Kamuda Çalışan Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Yıldıray Çınar, "Herkes gibi bende gidip su, telefon paramı ödemek istiyorum. Kimseden yardım değil, alnımın terini kazanmak istiyorum" dedi. Çınar, AK Parti Gaziantep İl Başkanlığının engellilere yönelik düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, 9 yaşında geçirdiği trafik kazasında sol kolunu ve sağ bacağını kaybetmesine rağmen 25 yıldır engellilerin sorunlarının çözümü için çalıştığını belirtti. AK Parti iktidarıyla Türkiye'de çok şeyin değiştiğini vurgulayan Çınar, "AK Parti, devlet baba, bize anne şefkatiyle, baba ve anne gözüyle bakıyor. Son 10 yılda gerçekten çok müthiş işler başardı" diye konuştu.  Kendilerine yakıştırılan "Engelli", "sakat" gibi sıfatların önemli olmadığını ifade eden Çınar, şunları söyledi: "Önemli olan yaşama tarzı. Şimdi biz devletin sırtında kambur gibi duruyorsak, ailemizin sırtında kambur gibi duruyorsak, kendi kendimize hareket edemiyorsak, bu sıkıntı tüm toplumun. Cumhuriyet tahinden bu yana hep gözardı edilmişiz. Cumhuriyetten önce böyle miydi? O vakıflar, bizim için çalışmış, bize yardım etmişler ki, dünyada ilk defa müzikle zihinsel rahatsızlığı olanları tedavi etme bizim toplumumuzda bulunmuş. Bunlar çok önemli şeyler." Çınar, engellilerin yaşadığı sıkıntıların Türkiye'nin her şehrinde hemen hemen aynı olduğunu dile getirdi. Devletin engellilerin farkına vardığını ifade eden Çınar, "Geldiğimiz nokta çok güzel bir nokta. Biz de sokağa çıkıyoruz. Biz de sesimizi yükseltiyoruz, 'biz de varız' diyoruz. Evet biz de varız. Devlet, hiç çalışmayan bir engelliye ayda 2 bin liranın üstünde yardım ediyor. Oysa bize gerçekten çalışabileceğimiz, kendi ekmeğimizi kazabileneceğimiz bir ortam hazırlansa, bundan sonra bunun için mücadele etmemiz gerekiyor. Otobüse binerken biletimi atarım kimse de bana karşı çıkmaz. Herkes gibi bende gidip su paramı, telefon paramı ödemek istiyorum. Kimseden yardım değil, alnımın terini kazanmak istiyorum" ifadelerini kullandı. Fırsat verilmesi halinde engellilerin neleri başarabildiğini herkesin gördüğünü vurgulayan Çınar, "Biz de bu ülkenin, bu toprağın, bu vatanın bir parçasıyız. Keşke bizim de elimizden gelse de biz de alıp silahlarımızı cepheye koşsak, biz de savaşsak bu vatan hainleriyle. Bu ülke gerçekten bir cennet. Cennet olan bu vatanı  cehenneme çevirmek için neler yapıyorlar, hepimiz şahidiz" diye konuştu.  Çınar, Gaziantep'te engelli yaşam merkezi olmadığını ifade ederek, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer'den bu konuda yardım istedi. Uzer de konuşmasında, Şahinbey ve Şehitkamil ilçesinde 2 ayrı engelli yaşam merkezi yapılacağını söyledi. Herkesin bir engelli adayı olduğunu unutmaması gerektiğine dikkati çeken Uzer, son 10 yılda engelliler için yapılan hizmetleri "Allah rızası" için yaptıklarını kaydetti. Toplantıda daha sonra, katıldıkları yarışmalarda başarı gösteren sporculara plaket verildi.
Anadolu Ajansı

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)