TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

“Engelliler yıllardır ihmal edilen haklarını aldı”

Eklenme Tarihi : 9 Kasım 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 11 kez okunmuş.

Kayseri Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Faruk Şahin ve yönetim kurulu üyesi Levent Özocak, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz’i ziyaret etti. Ziyarette engellilerin almış olduğu başarıları kutlayan Ömer Dengiz, “Yıllarca ihmal edilmiş bir kesimin ve kardeşlerimizin hakkı olan hizmetleri alması ve bunun da AK Parti tarafından yapılıyor olması bizleri çok mutlu ediyor.” dedi.

İl Başkanı Ömer Dengiz ve İl Başkan Yardımcısı Kubilay Hasan Gürcan tarafından karşılanan, Kayseri Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü yöneticileri, 2012-2013 sezonu içerisinde, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından Bursa’da düzenlenen Federasyon Kupası’nda ikincilik, Amatör Haftası kapsamında düzenlenen Ampute Futbol Turnuvası’nda birincilik, Kırıkkale Valilik Kupası’nda halter dalında dördüncülük ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Ampute Futbol Süper Ligi 2012-2013 sezonu üçüncülüğü gibi çeşitli dallarda elde ettikleri başarılar sonucunda aldıkları kupaları da beraberinde getirdi. Ziyarette Konuşan Kayseri Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Faruk Şahin, bu kupaların tüm engellere rağmen azim ve kararlı çalışmanın sonucu olduğunu belirterek, “Sizler ve değerli büyüklerimizin bizlere sağladığı imkanları, bizlerin nasıl pozitife dönüştürüp gerçek anlamdaki amacına ulaştırabilmenin gayreti içerisindeyiz. Engelliler için, yasamalarla ve yürütmelerle bir çok öncelik sağlandı. engellilerin toplumla barışık olmaları için çok büyük adımlar atıldı. Bunları bizzat yaşıyor ve hissediyoruz. Bu yapılan düzenlemelerin bizlere gerçekte nasıl fayda sağladığını da yapmış olduğumuz etkinlikler ve aldığımız başarılarla ortaya koyuyoruz.” dedi. AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yıllarca ihmal edilmiş bir kesimin ve kardeşlerimizin hakkı olan hizmetleri alması ve bunun da AK Parti tarafından yapılıyor olması bizleri çok mutlu ediyor. AK Parti iktidarı ile bu konuda çok ciddi mesafeler kat edildi. Engellilerimiz, bundan önce ihmal edilmiş ve hak ettikleri hizmetleri dahi alamamışlar ama hamdolsun ki, desteklemelerle ve kanunlarla birlikte bu konuda çok güzel mesafeler alındı. Çok daha güzel şeylerin olacağına inanıyorum. Bu kadar imkansızlıklar içerisinde, gösterdiğiniz başarılardan dolayı da sizleri kutluyorum.” şeklinde konuştu. Ziyaret sonrası, İl Başkanı Ömer Dengiz, İl Başkan Yardımcısı Kubilay Hasan Gürcan ve Kayseri Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Yöneticileri Faruk Şahin ve Levent Özocak, kazanılar kupalarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. CİHAN

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA,ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. NOT : EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÜRÜN SATIŞI VE YARDIM TOPLANMASI GİBİ GİRİŞİMLERİ DOĞRU BULMUYORUZ. BAĞIŞLARINIZ İÇİN TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİNDEKİ HESAP NUMARALARINA BAĞIŞLARINIZI YAPABİLİRSİNİZ . TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 115856)) IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((EURO bağış hesap no: 4263- 26989)) IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((USD bağış hesap no: 4263-0026975)) IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75))