TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engellilere Asansörlü Minibüsle Ulaşım Hizmeti

Eklenme Tarihi : 9 Nisan 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 264 kez okunmuş.

Antalya'nın Kepez ilçesinde bedensel engellilere yönelik asansörlü minibüsle ücretsiz ulaşım hizmeti verilmeye başlandı.

Antalya'nın Kepez ilçesinde bedensel engellilere yönelik asansörlü minibüsle ücretsiz ulaşım hizmetiverilmeye başlandı. Kepez Belediyesi tarafından gerçekleştirilen uygulama kapsamında belediyede işlemleri olan bedensel engelliler, evlerinden asansörlü minibüs ile alınıyor, belediyedeki işlemleri tamamlandıktan sonra aynıaraçla evine dönüyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptığı açıklamada, bedensel engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla böyle bir uygulama başlattıklarını belirtti. Belediyede işlemleri olan bedensel engellilerin Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne yapacakları telefonla evlerinden alınıp, yeniden evlerine gönderileceklerini ifade eden Tütüncü, asansörlü servis minibüsünün 4 tekerlekli sandalye ve 4 refakatçi alabildiğini bildirdi. Belediyenin görevleri arasında engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmanın da yer aldığını kaydeden Tütüncü, "Sadece fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak değil, onların sosyal hayatla bütünleşmelerini sağlayıcı birçok çalışma yapıyoruz. Bedensel engellilerin en temel fiziki ihtiyaçlarının başında ulaşım gelmekte. Biz de onlara ücretsiz ve rahatlıkla kullanabilecekleri asansörlü minibüsle servis hizmetimizi sunuyoruz" dedi. Herkesin birer engelli adayı olduğunu da ifade eden Tütüncü, engellilere hürmet etmesini bilmeyen, onların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında sorumluluklarını hissetmeyen bir yerel yönetimin insanlıktan çok fazla nasibini almamış olacağını belirtti. Tütüncü, "İnsanlıktan nasibini almış yöneticilerimiz ise engelli kardeşlerimize derin bir sorumluluk hissi ile hürmet etmelidir. Biz de bunu yapıyoruz" diye konuştu. Tütüncü, engelli vatandaşların 310 58 58 telefon numarasını arayıp, 136'yı kodlamalarını ve servis talebinde bulunabileceklerini bildirdi. Asansörlü minibüsle ücretsiz ulaşım hizmetini ilk kez Karşıyaka Mahallesi'nde oturan ve geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan Yusuf Çırak (55) kullandı. Kepez Belediyesi İdari ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlilerinin gözetiminde minibüsle evinin önünden alınan ve Kepez Belediyesi'ne getirilen Çırak, Kepez Belediye Başkanı Tütüncü tarafından karşılandı. Engelli vatandaşlara verilen bu hizmetten dolayı Tütüncü'ye teşekkür eden Çırak, zaman zaman ulaşımda sorunlar yaşadıklarını söyledi ve bu uygulamanın diğer kurumlarda da faaliyete geçirilmesini istedi. - Antalya

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)