TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Engellilere, evlerinde özel konser veriyorlar

Eklenme Tarihi : 1 Şubat 2012 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 203 kez okunmuş.
Yalova'da sanatçı Ali Çolakoğlu ve ekibi lacivert şarkılar adıyla Engellilere evlerinde özel konser vermeye başladı. Her hafta bir engellinin evinde verilen konser uygulaması Engellilere büyük moral oldu.    Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan organizasyonla yerel ses sanatçısı Ali Çolakoğlu, birengellinin evine gidip konser veriyor. Engelli vatandaşlara moral vermek için kar kış demeden ekibi ile birlikte ev ev dolaşan Ali Çolakoğlu “Engellivatandaşları hayata bağlamak moral vermek, umut olmak isterken onlar da bize umut oldu. Bu yaşıma geldim, görmediğim insanlığı, misafirperverliği, azmi, yaşadım ve hayata bakış açımı ilk önce ben değiştirdim.” dedi.    Özellikle evinden çıkamayan, sosyal hayatın içine tam manasıyla katılamayan engelli vatandaşları evinde ziyaret eden grup daha çok yatağa, tekerlekli sandalyeye bağlı, annesiyle babasıyla bir yerlere gitme ihtiyacı hisseden engellilerin eğlenmelerini sağladıklarını belirten Çolakoğlu, kampanyanın 81 ilde yapılmasının toplumsal bir ihtiyaç olduğunu kaydetti.    Engellilerin hayatta var olmalarına bir şekilde katkıda bulunduklarını ifade eden Çolakoğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ben bir müzisyenim ben bir sanatçıyım ama her şeyden önce ben bir insanım hayatın içinde büyüyerek bir noktaya geldim ve hayatın içinde olmaya devam ediyorum. Bu bir Türkiye’de ilk ve tek sosyal sorumluluk projesi. Daha öncede çocuklarımız ve yaşlılarımızla projelerimiz vardı ama bunun yanında da hem engelli ailelerimize hem yatalak kalmış çocuklarımıza, evden çıkamayan sosyal hayatı olmayan vatandaşlarımıza şahsım ve saz arkadaşlarım ile birlikte haftada bir gün evlerinde ziyaret ediyoruz. Bu projenin Türkiye’de ilk ve tek olduğuna inanıyorum bu bir vicdani görevdir. Hayattan ders alıyorum. Onlara moral vermeye çalışırken kendimizi bulduk. Benim hayata bakışım hayat felsefem inanılmaz değişti. Gerçek dünyayı gördüm ve alkolü bıraktım. Gittiğimiz evlerde yaşayan ailelerin o umudunu hayata bağlığını görünce hele ki azmini yaşayınca çok etkilendim.”    Evlerinde konser düzenlenen engelli Mustafa Özkara bu organizasyonu para ile yapmanın mümkün olmadığını, bunun bir gönül işi olduğunu ifade etti. Özkara, sanatçılara böyle bir imkan sundukları için teşekkür etti. CİHAN

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)