TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ETİMESGUT ENGELLİ MEMUR FABRİKASI GİBİ

Eklenme Tarihi : 10 Mayıs 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 7 kez okunmuş.

etimesgut-engelli-memur-fabrikasi-gibi-54029

 

 

 

 

 

 

EMSS sınavları ve kuralarının neticesinde Etimesgut’tan engelliler rekor üstüne Rekor kırıyor.

Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği TEDAY genel başkanı İlimdar BOZTAŞ yaptığı açıklamada EMSS sürecini başından buyana adım, adım izliyoruz sınav öncesi EMSS kursları açtık 8 ayrı sınıfta Etimesgut halk eğitimi, Etimesgut belediyesi ETİSEM gurubu destekli hazırlıklar gördük sınavlara bilinçli girdik tercihlerde ETİSEM eğitmenleri tarafından Etimesgut belediyesi kent konseyi engelliler meclisinde tercihler için rehberlik desteği hizmeti sunularak engelli arkadaşlarımızın hatalara düşmeleri önlendi.Büyük bir hassasiyetle izlediğimiz EMSS süreciyle 1. ve 2. tercihler sonucunda 1 yılda 120 Etimesgut’ lu engelli üyemiz memur olarak atandı.Çalışan kazanıyor kurslarımızı önemseyenler kesinlikle kamuya atanıyor diyen BOZTAŞ Temmuz ayından itibaren ilgili iş kanununa göre EMSS’ nin 3. 2013 yılının ise 2. tercihleri yapılmazı gerekiyor.

Kamuda halen 20 bin fazla boş kadro var. Hükümet ten iste ğimiz bu kadrolara atamaların yapılması ayrıca kamuda engelli personel istihdam oranı da 2008 yılında yapılan bir düzenleme ile %3 ten % 4 de yükseltilmiştir ancak bugün baktığımızda tüm hesaplar % 3 üzerinden yapılmaktadır. Bir çok bakan dahil her platformda da % 3 olarak telaffuz etmektedir bu çelişki ivedilikle giderilmeli engellilerin göz ardı edilen % 1’lik hakları iade edilmelidir. Çoğu kamu dairesi engelli istihdamın da temkinli, ön yargılı davranmaktadır bu nedenle de devlet personel başkanlığına gerekli kadro eksikliğini dağınık veya geciktirmeli şekilde bildirmektedir. Kamudaki tüm bürokratlara sesleniyoruz diyen TEDAY’ın genel başkanı İlimdar BOZTAŞ. Meseleye Ön yargıyla bakmak sorunu çözmez sizler kamu yöneticilerisiniz açarsınız hizmet içi eğitim seminerlerini yetersiz bulduğunuz engellilerimizi göreve hazırlarsınız. Diyerek eğitimin aşamayacağı hiçbir engel yoktur.

Şu zamana kadar kamuya yerle şen zihinsel engellilerimiz dahil tüm arkadaşlarımız ortaya koydukları azim ve üstün gayretleri ile kendilerini ispat etmiş engellilere de ön yargılı bakışların yanlış olduğunu ortaya çıkarmışlardır. BOZTAŞ her insanın kendine göre yapabileceği bir iş istenildiğinde bulunur diyerek yetkililere çağrıda bulundu yılın 2. tercihlerinde bürokratlarımızı göreve davet ediyoruz yeterince haksızlığa uğradık eşitsizlik ve ayrımcılıklar gördük hatanızı telafi fırsatı temmuz ayından itibaren yeniden elinize geçecek, endişeye lüzum yoktur sadece bir örnek sunayım emniyet genel müdürlüğünde 6600 engelli kadrosu boş tutuluyor peki Türkiye’de binlerce mobese kameraları var bunların izleme merkezlerinde tığ gibi deli kanlıları görevlendirmişler oysaki bu merkezlerde tekerlekli sandalye kullanan engellilerimiz büyük performans la o hizmeti sağlayabilir neden değerlendirilmiyor.” dedi.

BOZTAŞ 10-16 mayıs Türkiye eng elliler haftasının da sorunların çözümlerinin tartışılacağı hafta olmasını temenni etti.

(e-ha)

http://www.e-haberajansi.com/etimesgut-engelli-memur-fabrikasi-gibi-227508.html

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YAŞAM DESTEKLERİ KAPSAMINDA,ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLARINIZ, AİDATLARINIZ VE BAĞIŞLARINIZA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR. NOT : EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÜRÜN SATIŞI VE YARDIM TOPLANMASI GİBİ GİRİŞİMLERİ DOĞRU BULMUYORUZ. BAĞIŞLARINIZ İÇİN TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT ŞUBESİNDEKİ HESAP NUMARALARINA BAĞIŞLARINIZI YAPABİLİRSİNİZ . TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 115856)) IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((EURO bağış hesap no: 4263- 26989)) IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)) TÜRKİYE İŞ BANKASI ANKARA ETİMESGUT şubesi ((USD bağış hesap no: 4263-0026975)) IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75))