TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Etimesgut Kent Konseyi Engelliler Meclisi

Eklenme Tarihi : 7 Mart 2011 Kategori : Duyurular, Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 642 kez okunmuş.
Teday Derneğinin önünden engelli plakalı araçlarıyla konvoy yaparak Kent Konseyi binasına gelen Engelliler, Meclisin açılmasını büyük sevinçle karşıladılar. Engelliler meclisi 1.Olağan Genel Kuruluna Etimesgut Belediye Başkanı En ver Demirel, Belediye Başkan Yardımcıları, Mhp İlçe Başkanı Ali Metin, Chp İlçe Başkanı Candan Er Chp Grup Başkan Vekili Aydın Özer Ve Chp’li Meclis Üyeleri, Teday Genel Başkanı İlimdar Boztaş, Kamuda Çalışan Engelliler Derneği Başkanı Yıldıray Çınar Görmeyenleri Koruma Dernek Başkanı Yasemin Karadağ, Mahalle Muhtarlarımız Ve Belediye Birim Müdürlerimizden Adnan Sezer, Orhan Arsoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanlığına seçilen Teday Genel Başkanı İlimdar Boztaş yaptığı konuşmasında, engellilerimiz çok şanslı çünkü bizleri Etimesgut’da önemseyen bir Belediye Başkanımız var, Allah Razı Olsun. Aramızda birçok siyasi partiden temsilciler var ama bugün iktidar partisinin hiçbir temsilcisi şuan burada yok bu yüzden çok üzüntü duydum. Bizi görmemeleri bizi duymamaları bizi çok üzüyor. Bu yıl içerisinde başkanlığını benim yapacağım Engelliler Meclisimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum ve buraya gelerek bize destek veren bütün arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum dedi. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ise konuşmasında hep beraber olalım birlik olalım biz bütün sorunlarla uğraşmaya söz veriyoruz. Geçen sene yaptığımız gibi bu sene katılım sayısını iki katına çıkararak 1 haftalık tatilin sözünü veriyorum. Kısa zamanda engellilerimiz için asansörlü aracımızı engellilerimizin hizmetine sunacağız, eğitimle ilgili de bir çalışmamız var inşallah en kısa zaman da Etimesgut’a güzel bir eğitim yeri kazandıracağız. Gönül ister diki burada diğer siyasi partilerden de temsilciler olsun ama olmadı. Demek ki onların duyarlılığı bu kadarmış. Biz her zaman yanınızdayız dedi. İşte Engelliler Meclisi Başkanı İlimdar Boztaş’ın Yönetim Kurulu Alper Boztaş İşitme Engelliler Tercümanı Ve Belediye Sosyal İşler Eyüp Ural Kızılay Derneği Etimesgut Başkanı Ayşe Akbörü MEB ve RAM Müdiresi Miktad Sarp Ortopedik Engelliler Temsilcisi Aynur Çanakçı Ahimesud Mah. Muhtarı Arslan Yılmaz İşitme Engelli Soner Çakar Görme Engelli Mustafa Reçber İşitme Engelli Yasin Karadağ Avrupa Birliği Masası, Belediye Temsilcisi Betül Fırat Ortopedik Engelli Ziraat Mühendisi Ayrıca görme, işitme, zihinsel ve ortopedik engelliler çalışma grupları da oluşturulmuştur.

DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)