TEL : 0312 245 40 40
TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ
YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

ETİMESGUT SİYASETİ ÜZERİNE BİR ANALİZ…

Eklenme Tarihi : 27 Kasım 2013 Kategori : Haberler | Facebook'da Paylaş | Twitterda Paylaş | 2.176 kez okunmuş.

13 Kasım Çarşamba. Etimesgut’ta Ak Parti adayı Orhan DELİGÖZ olmuş diye bir söylenti yayıldı, moraller sıfırın altında eksi 10 derece. Kiminin ateşi 38’i geçti, tansiyonlar yükseldi.

AK Parti’de 23 aday adayı var. 3-5’i hariç ne biz, nede ahali tanımıyor muhteremleri. Sanki Etimesgut seçimleri çantada keklik. Etimesgut siyasetinin nabzını tutan Hikmet Özer arenasında bir gazeteci arkadaşımızın esnafla yüz yüze yaptığı gerçek ankette, 23 AK Partili aday adayının en az 18’inin hiç tanınmadığı ortaya çıktı. Ak Parti ne yaptığı eğilim yoklamasına uyar, ne kamuoyu anketine bakar. Sanki bu çalışmaları şunun için yapar. “Halk kimi istiyor, kim tabanda güçlü, ölçüp biçip, çekerler üzerine bir çizik.” Çünkü ortamı yerel siyasetçiler kendi elleriyle hazırlamışlardır. 23 Aday adayı var ise, yukarısı nasıl bakar olaya. Taban zaten bölünmüş. Tabanda güçlü olan üç-beş isim var. Şunu yapsam o küser, bunu yapsam şu küser. Suya sabuna dokunmamış, adı sanı duyulmamış kendi taifesinden birini aday yapıverirler. Yapıverirler de bu sefer kazın ayağı öyle değil. BİZ BU OYUNU BOZARIZ ARKADAŞ…

***

Gelelim MHP’ye.

Etimesgut’ta en sakin parti MHP. Adayı belli. Başkan Demirel, belediye meclis üye listesini de dikkatli yapar, nitelikli, bilgili, ehil kişilerle yola çıkarsa, gücüne güç katar. Demirel’in heybesi boş değil. Seçmenin karşısına sayıları 14’ü bulan tesislerle, 100’ü aşkın parkla, aşeviyle, etisem’le, en önemlisi sosyal belediyecilikte sergilediği başarı ile çıkacak.

Başkan Demirel’in benim çok önemsediğim bir hizmeti var ki, belki ülkemizde bir benzeri yoktur. O hizmet de; Etimesgut’ta yaşayan engellilere beş yıl boyunca beş yıldızlı otellerde tatil yaptırmış olması. Engellilere büyük hizmetler sunan sivil toplum örgütü TEDAY’ın guzide başkanı görme engelli İlimdar BOZTAŞ’ın gönlünde Başkan DEMİREL’in müstesna bir yeri olduğunu ve bu topluluğun sempatisini kazandığını biliyorum. Başkan Demirel’in de gönlünde İlimdar BOZTAŞ’ın önemli bir yeri olduğunu tahmin ediyorum. Burada bilemediğimiz ve merak ettiğimiz konu ise; Engellilerin serdarı, önderi, lideri ne derseniz deyiniz, sevgili İlimdar kardeşimin belediye meclis listesindeki yeri. Bu çok önemli, çünkü 3 bin aileye hitap eden bir sivil toplum kuruluşunun başarılı, başarılı olduğu kadar da sevilen sayılan bir liderinden bahsediyorum. Sayın Demirel, kamuoyuna söylemese de, İlimdar BOZTAŞ’ın kulağına “BU BÜYÜK SIRRI” söyleyiverse de, bende cümle alemde huzur bulsak diyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki, bu “Ali BİLİR’E NE OLDU BÖYLE”, aldı sazı eline, Enver DEMİREL’e methiyeler düzüyor. Elin ağzı torba değil ki büzeyim. Ben hem bir analiz yapayım, hem de İlimdar BOZTAŞ’a bir destek olayım dedim.

Enver DEMİREL’in sıkıntısı yokmu? Elbette var. Muhalefet, Etipark iş merkezini niye satın aldın, hani hastane olacaktı, yüksek okul yapacaktın, öylece duruyor, pahalı aldın, almadım tartışmaları ile seçim kampanyasını yürütecek. Hadi bakalım, sayın Demirel, kolay gelsin…

***

CHP cephesinde ise ön seçimden Memet YULA zaferle çıktı. Bu durumda aday yapılması kesin gibi. Ancak siyaset bu. Hizipler, ekipler, parti içi iktidar mücadelesi en çok CHP’de var. Sağ partilerin böyle bir derdi yok. Sağ cenah diyor ki, “çok düşünen kafalara zararlı fikirler üşüşür, büyüklerimiz bizden iyi düşünür.” CHP yönetimi ah bizde de böyle olsa diye hayal kursa da mümkünatı yok olmaz. Çünkü CHP’de şef çok, Kızılderili yok. Herkes allame, herkes süper siyasetçi.

Son beş seçimi parti içi çekişmeler, aday ve meclis listesine tepkiler nedeniyle kaybeden CHP, bu kez tabanın desteğini aradı. Yüzde otuz kemikleşmiş oyla yarışa başlayacak olan CHP, birlik ve beraberliğini sağlayabilirse, bu sefer Etimesgut’u kazanabilir…

  SÜLEYMAN TOKGÖZ

  BU YAZININ TAMAMINA KATILIYORUM. İLİMDAR BAŞKAN ENGELLİLERİ EN İYİ TEMSİL EDECEK KİŞİ. DESTEKLİYORUM..

  MUSTAFA REÇBER

  AYNEN BENDE KATILIYORUM YAZININ TAMAMINA… BEN İLİMDAR BAŞKANIMI SONUNA KADAR DESTEKLIYORUM… BEN ONDAN BAŞKASI ENGELLILERI TEMSIL EDECEK KIMSEYI TANIMIYORUM… EN İYİ TEMSİL EDECEK KİŞİ İLİMDAR BOZTAŞ…. SELAMLAR VE SAYGILAR….

  MUSTAFA REÇBER

  AYNEN BENDE KATILIYORUM YAZININ TAMAMINA… BEN İLİMDAR BAŞKANIMI SONUNA KADAR DESTEKLIYORUM… BEN ONDAN BAŞKASI ENGELLILERI TEMSIL EDECEK KIMSEYI TANIMIYORUM… EN İYİ TEMSİL EDECEK KİŞİ İLİMDAR BOZTAŞ…. SELAMLAR VE SAYGILAR…. TEDAY ÜYESİ : MUSTAFA REÇBER….

  Hayrullah Taşdelen

  İlimdarı iyi tanırım gönül gözü de görmez. Ak partinin engelliler için yaptıkları onu bağlamaz.

  teday

  Yapılan her şeyi gayet iyi görüyoruz. Hayrullah Bey mücadelemiz engelsiz şehirler içindir.Siz Etimesgut teşkilatı olarak girişimlerimizin hangi birinin arkasında durabildiniz? Dikkatinizi çekerim 6 yıldır yaptığımız yüzlerce proğramın veya organizasyonun hiç birinde olmadınız .Teşkilat olarak davetli olmanıza rağmen yer almadınız.Şimdi bana neyi görmediğimi söylüyorsunuz.Engellilerin dertleri dinlemekten kaçtınız.Bunun hesabını bana değil Etimesgut AKP Teşkilatını oluşturanların vicdanlarına sormalı..


DERNEK ADINA ARSA SATIN ALINMIŞ, ENGELLİLER İÇİN EĞİTİM TESİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞTIR.

ENGELLİ VE AİLELERİNE YÖNELİK SOSYAL, KÜLTÜREL, EĞİTİM, SPOR, SANAT VE YARDIMLAŞMA KAPSAMINDA ÇALIŞAN KURULUŞUMUZUN, DAHA ETKİN VE VERİMLİ OLABİLMESİ İÇİN SPONSORLUKLAR, AİDATLAR VE BAĞIŞLARA AYRICA GIDA YARDIMLARI, TEKERLEKLİ SANDALYE VE AKÜLÜ ARAÇLAR GİBİ ÇEŞİTLİ MEDİKAL MALZEMELERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.

BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ DİLEDİKLERİ ZAMAN, GÖNÜL RIZALARI İLE BAĞIŞLARINI YAPABİLMELİDİR. İSTİSMARCILARA LÜTFEN FIRSAT VERMEYİNİZ. EV VE İŞ YERLERİ GEZİLEREK , ÇEŞİTLİ ÜRÜN SATIŞLARI, TİYATRO BİLETLERİ, TELEFONLARLA ARAYIP YA DA KAPINIZA GELİP, DERNEKLER VEYA ENGELLİLER ADINA PARA İSTEYENLERE KESİNLİKLE İTİBAR ETMEYİNİZ!

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: 4263- 0115856) (IBAN TL TR33 0006 4000 0014 2630 1158 56 )

VAKIFLAR BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (TÜRK LİRASI bağış hesap no: IBAN (TR 870001500158007304832375)

TÜRKİYE İŞ BANKASI  ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (EURO bağış hesap no: 4263- 26989) (IBAN EURO TR12 0006 4000 0024 2630 0269 89)

TÜRKİYE İŞ BANKASI ETİMESGUT ŞUBESİ HESAP ADI: TÜM ENGELLİLER VE AİLELERİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ (USD bağış hesap no: 4263-0026975) (IBAN USD TR02 0006 4000 0024 2630 0269 75)